گرایش به عمل های زیبایی امروزه در میان زنان و مردان بسیار ترویج پیدا کرده است. حتی امکان دارد خود شما یکی از متقاضیان این دست از جراحی ها مثل عمل بینی باشید. باید به شما بگوییم که مقاله خوبی را برای تصمیم گیری نهایی خود جهت انجام پروسه مذکور انتخاب کردید ؛ چرا که تمام نکات و بایدها و نبایدهای عمل کردن بینی را بررسی کرده ایم. جراحی بینی یا رینوپلاستی نوعی عمل زیبایی است که اندازه ، شکل و ساختار بینی شما را تغییر می دهد ؛ این روند جراحی می تواند قوز برجسته بینی را کاهش داده ، نوک پهن بینی را باریک کرده ، پل کج بینی را صاف کرده یا بینی را با بقیه ویژگی های صورت ، متناسب تر نماید ؛ این روند می تواند به شما کمک کند تا تنفس راحت تری داشته باشید. در این مقاله با دکتر علیرضا محبی ، بهترین جراح بینی در تهران ، همراه باشید.

مزایای عمل جراحی بینی

 • این عمل ، می تواند با متناسب نمودن بینی با سایر بخش های صورت، ویژگی های صورت را متوازن نماید.
 • اگر سال ها از انسداد بینی ، رنج برده اید؛ نتایج خوب حاصل از این روند، می تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کند.
 • عمل بینی، یک روند جراحی زیبایی سرپایی می باشد؛ بنابراین، شما می توانید همان روز جراحی زیبایی بینی ، به منزل بازگردید.
 • ریکاوری، چندان دردناک نیست؛ بیشترین چیزی که در این دوره شما را آزار می دهد، احساس گرفتگی بینی، می باشد.
 • وقتی با این روند، بافت ساختاری بینی درمان می شود؛ رینوپلاستی فانکشنال، می تواند به رفع مشکلات تنفسی کمک کند.

جراحی بینی - دکتر محبی

معایب عمل بینی

 • عمل کردن بینی، پروسه ای نسبتاً گران بوده و شرکت بیمه ، هزینه های جراحی را پوشش نمی دهد.
 • شما حداقل برای 14 روز بعد از روند، تورم و کبودی را تجربه خواهید کرد.
 • در طول ریکاوری اولیه، برخی بیماران، حالت تهوع، استفراغ و گلو درد را تجربه می کنند.
 • مشاهده نتایج نهایی عمل بینی ، گاهی به یک سال زمان دارد.

رضایت بیماران دکتر محبی از جراحی بینی

داوطلبین ایده آل جراحی بینی در تهران

به گفته انجمن جراحان پلاستیک آمریکا ، عمل بینی ، سومین جراحی زیبایی مشهور جهان است که در آن هر ساله ، بیش از  200000 نفر این روند را انتخاب می کنند. فاکتورهای زیادی در تعیین داوطلبی شما برای این روند دخیل می باشند ؛ این فاکتورها عبارتند از :

 • موضوعات زیبایی و ساختاری که به دنبال تغییر آن، هستید.
 • بودجه شما
 • و اینکه آیا شما می توانید دو هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید یا خیر.

ویژگی های صورت باید قبل از جراحی بینی ، به بلوغ رسیده و کامل شود ؛ بنابراین نوجوانان باید حداقل تا 17 سالگی، دست نگه دارند.

فرق بین عمل بینی باز و بسته

دو نوع دستاورد اصلی جراحی زیبایی بینی، وجود دارد : باز و بسته. تفاوت اصلی بین رینوپلاستی باز و بسته ، این است که در روش باز ، یک برش کوچک در زیر دماغ ( که ستونچه نامیده می شود ) ایجاد می گردد و در روش بسته ، تمام برش ها در داخل دماغ ، ایجاد می شوند.

جراحی بینی - دکتر علیرضا محبی

این برش ، معمولاً به خوبی پنهان می شود و تنها در صورتی دیده می شود که شما، سرتان را به عقب بلند کنید؛ مهارت جراح بینی برای جراحی بینی در تهران و سایر شهرها، مهم ترین فاکتور در دستیابی به نتایج خوب است؛ در عمل جراحی باز ، پزشک می تواند ساختار بینی را بهتر دیده و تغییرات دقیق تری را در ساختارهای بینی ایجاد نماید. به منظور اطلاع از دستورالعمل های بعد از عمل بینی که توسط دکتر علیرضا محبی بهترین جراح بینی در تهران توصیه شده اند ، می توانید به مقاله مربوطه در سایت ، مراجعه نمایید. نکته لازم به ذکر در این باره می باشد که دکتر علیرضا محبی ، تامپونی از جنس سیلیکون درون بینی به منظور بهبود تنفس قرار می دهند و از تامپون معمولی ، استفاده نمی کنند.

رینوپلاستی اندونیزال : یک دستاورد بسته

در دستاورد جراحی بینی بسته ، که رینوپلاستی اندونیزال (داخل بینی) نیز نامیده می شود ، تمام برش های عمل در داخل سوراخ های دماغ ایجاد می شوند. هر چند برش های موازی تقریباً نیمی از پوشش داخلی سوراخ های بینی را احاطه می کنند، ولی هیچ برش بیرونی ایجاد نشده و همین امر، باعث می شود که هیچ جای زخم بیرونی در پایان روند جراحی، برجای نماند. با توجه به اینکه در این تکنیک، برش ها در هر سوراخ بینی به طور مجزا ایجاد می شوند و به هم متصل نمی شوند، امکان کنار زده شدن پوست بینی وجود نداشته و در نتیجه قرار دادن پوست بینی در موقعیت جدید، اندکی دشوار خواهد بود. در این تکنیک به دلیل اجتناب از ایجاد برش خارجی، محدودیت های فنی در خصوص میزان دسترسی به ساختار داخلی بینی، وجود خواهد داشت.

رینوپلاستی اکسترنال : یک دستاورد باز

بر خلاف جراحی بینی بسته، دستاورد رینوپلاستی اکسترنال یا باز، از یک برش کوچک به نام برش ترانس کلومرال برای متصل نمودن برش های ایجاد شدن در سوراخ های چپ و راست بینی، استفاده می شود. به واسطه ایجاد این برش 4 الی 5 میلی متری، می توان پوست بینی را ( مثل کاپوت ماشین) کنار زده و ساختار اسکلتی بخش پایینی بینی را مشاهده نمود. علاوه بر مشاهده مستقیم کل چارچوب بینی، مولفه های مجزا، یک به یک بررسی شده و در موقعیت استاندارد، قرار داده می شوند.

درباره برش ترانس کلومرال

یکی از مهم ترین جنبه های فنی استفاده از جراحی زیبایی بینی باز، استفاده از بخیه های بسیار دقیق در مرحله بستن برش ترانس کلومرال می باشد. زمانیکه این برش با بخیه های صحیح بسته شود، عملاً هیچ اثری از جای زخم باقی نمانده و برآمدگی در اسکار ایجاد نمی شود.

فیلم عمل جراحی بینی

انواع جراحی بینی

در ادامه مقاله با ما همراه باشید چرا که می خواهیم به انواع عمل بینی بپردازیم.

جراحی بینی - دکتر محبی

عمل بینی گوشتی

بینی ، می تواند به دلیل آناتومی تداخل پذیر پیچیده ای که دارد ، دارای دامنه گسترده ای از شکل های مختلف باشد ؛ استخوان های بینی ، سپتوم ، غضروف های آلار فوقانی و جانبی ، گروه متنوعی از شکل های بیرونی بینی را خلق می نمایند. یکی از بخش هایی که دارای بیشترین تنوع پذیری در شکل های آناتومیکی می باشد ، نوک دماغ است که تلاقی غضروف های آلار تحتانی و سپتوم ، در آن شکل می گیرد ؛ تفاوت در شکل و اندازه این سه ساختار ترکیب شده با ضخامت پوست پایه ، بینی هر فرد را تقریباً مثل اثر انگشت ، به یک ویژگی منحصر به فرد برای صورت هر شخصی تبدیل می کند و در جراحی بینی به آن باید توجه شود.

علیرغم منحصر بفرد بودن بینی هر شخص ، این اندام را می توان در چندین گروه ، دسته بندی کرد؛ یکی از آن ها بینی گوشتی ، می باشد ؛ در ساده ترین بیان ، می توان این نوع بینی را به عنوان بینی با ویژگی های آناتومی غیر عادی غضروف آلار پایینی ، پوست ضخیم یا ترکیبی از هر دو تعریف نمود. در درمان بینی گوشتی ، دستاورد باز ، معمولاً برای به حداکثر رساندن مانور مورد نیاز برای ایجاد تغییرات الزامی ، اولویت داده می شود.

یکی از اساسی ترین مانورها در جراحی بینی گوشتی ، اصلاح غضروف این نوع بینی می باشد که پیرایش بیش از حد آن باید مورد اجتناب قرار گیرد؛ اگر غضروف زیادی در این نوع بینی تراش داده شود، ساختار غضروف ضعیف شده و فرو می پاشد و نتیجه کاملاً بر عکسی را بر جای می گذارد ؛ علاوه بر کاهش پهنای غضروف آلار ناحیه تحتانی بینی ، برای کمک به مشخص شدن بخش میانی و برجسته شدن آن در پوست نوک بینی در ناحیه مرکزی ، این غضروف باید تقویت شود ؛ در اینجا است که نوار ستونچه غضروف، مفید واقع می شود.

ویژگی های بینی گوشتی چیست ؟

 1. غضروف نامشخص
 2. قدرت کم غضروف
 3. پوشش بافت نرم سنگین
 4. پوست بینی ضخیم

جراحی بینی دکتر محبی

مزایای عمل بینی گوشتی چیست ؟

خبر خوب این است که اگر شما از بینی گوشتی خود ناراضی هستید، مجبور نیستید، برای همیشه با این بینی به زندگی خود ادامه دهید؛ به مدد پیشرفت های چشمگیر در جراحی پلاستیک، این نقص را می توان در دستان هنرمند متخصص عمل بینی با تجربه ، تقریباً به سرعت درمان نمود؛ برخی مزایای جراحی زیبایی بینی گوشتی ، عبارتند از :

بدست آوردن اعتماد به نفس بعد از جراحی بینی

  جراحی بینی ، اعتماد به نفس شما را تقویت کرده و با تغییر دادن چهره شما ، نگاه تان را به زندگی و دنیا تغییر می دهد.

سرپایی بودن درمان عمل بینی

بیشتر بیماران از شنیدن این خبر که عمل زیبایی بینی ، تنها در حداکثر سه ساعت تکمیل می شود و بعد از روند ، می توانند به منزل بازگشته و نیازی به ماندن در بیمارستان نمی باشد ، شگفت زده می شوند.

تغییر ظریف و موشکافانه جراحی بینی

هدف از عمل جراحی بینی ، تغییر دادن کامل بینی یک فرد نمی باشد؛ بلکه هدف اصلی ، ارتقا دادن ویژگی هایی است که از قبل در بینی فرد وجود داشته است ؛ بعد از قرار گرفتن تحت جراحی ، تغییرات ایجاد شده در بینی باید ظریف بوده و در عین حال ، اصلاحات مثبتی را در چهره فرد ایجاد کرده باشد.

جراحی بینی - دکتر محبی

عمل بینی استخوانی

شکل بینی ، به خصوص پل بینی شما ، زیبایی صورت تان را به ویژه از نیم رخ ، تحت تاثیر قرار می دهد. یک بینی با یک قوز برآمده در مرکز پل آن ، خصوصاً در زمان نگاه کردن به آن از پهلو ، بارزتر است ؛ این قوز ، می تواند جنبه ژنتیکی داشته یا در اثر آسیب دیدگی در بینی که به شکل صحیح ، بهبود پیدا نکرده است ، نمایان شده باشد. قوز واقع در بخش فوقانی پل بینی ، اغلب استخوانی می باشد ؛ در حالی که قوز واقع در قسمت پایین تر ، عمدتاً از غضروف تشکیل شده است.

روند جراحی بینی استخوانی

قوز بینی یکی از بارزترین مشخصه ها در بینی های استخوانی ، می باشد؛ به طور کلی ، درمان قوز بینی ، فرایند بسیار پیچیده ای نیست ؛ در این روند ، تنها برآمدگی بینی ، تراش داده شده و پل بینی صاف می شود. این عمل جراحی بینی، شامل کار کردن بر روی استخوان های ظریف و غضروف می باشد؛ از این رو ، انتخاب یک جراح بینی بسیار با تجربه ، الزامی است ، چون اگر این جراحی ، به درستی انجام نشود ؛ می تواند موجب ایجاد مشکلات بسیاری ؛ از جمله مشکلات تنفسی شود. به علاوه ، وقتی قوز بینی تراش داده می شود ، ارتفاع پل بینی ، کوتاه تر می شود ؛ بنابراین ، این شانس برای بیمار فراهم می شود که همزمان با صاف شدن پل بینی ، زیبایی کلی بینی نیز ارتقا یابد.

جراحی بینی

 • تکنیک های استفاده شده برای عمل بینی استخوانی

دو روش برای عمل دماغ وجود دارد ؛ روش باز و روش بسته.

 • جراحی بینی استخوانی چقدر طول می کشد ؟

عمل جراحی زیبایی بینی ، معمولاً به 1 تا 2 ساعت زمان نیاز داشته و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

جراحی بینی طبیعی

شما به فکر انجام عمل زیبایی بینی ، هستید ولی از این هراس دارید که بینی تان بعد از جراحی ، شکلی غیر طبیعی داشته باشد و بدتر از بینی فعلی تان به نظر برسد. نگران نباشید؛ یک دکتر خوب و ماهر ، قادر است بینی طبیعی را که در آرزوی داشتن آن هستید ، برای تان خلق کند. البته شما نقش مهمی را در عمل جراحی بینی خودتان ایفا می کنید؛ اگر می خواهید از رموز داشتن یک بینی طبیعی ، آگاه شوید در ادامه با ما باشید.

با جراح بینی تان صادق باشید؛ همه چیز از تاریخچه کامل پزشکی گرفته تا اهداف زیبایی تان را برای پزشک بازگو کنید ؛ هر قدر در طول جلسه مشاوره این اطلاعات را بیشتر برای پزشک خود فاش کنید، پزشک تان نیز می توان درک بهتری از سلامت ، نیازها و دغدغه های شما داشته باشد. بینی جدیدتان را آگاهانه انتخاب کنید؛ جراحان زیبایی بینی قادراند تغییرات متنوعی را در بینی شما ایجاد کنند ؛ آن ها می توانند پل بینی شما را صاف کنند ، بینی کج را صاف کنند ، طول نوک بینی را کاهش دهند ، اندازه و شکل نوک بینی را تغییر دهند ، اندازه کلی بینی را تغییر دهند و تقارن را در بینی ، خلق نمایند. اهداف عمل بینی خود را بر اساس برجسته ترین دغدغه هایتان و آنچه از نظر زیبا شناختی جذاب تر به نظر می رسد ، انتخاب کنید.

به دستورالعمل های قبل از عمل بینی ، توجه کنید ؛ موفقیت شما در داشتن یک جراحی بینی طبیعی ، تا حدی به شیوه دنبال کردن دستورالعمل های قبل از جراحی ، وابسته است. قبل از عمل زیبایی بینی ، شما باید تست های آزمایشگاهی را انجام دهید ، از مصرف برخی داروها خودداری کرده ، سیگار کشیدن را ترک کرده و منزل خود را با فراهم آوردن آیتم هایی مورد نیاز برای ریکاوری؛ از قبیل مواد غذایی مفید و مکان راحت برای استراحت ، تجهیز کنید.

جراحی بینی - دکتر علیرضا محبی

پس از جراحی دماغ ، جراح بینی شما فهرستی از دستورالعمل های مهم که بر روی ریکاوری شما تاثیر گذار خواهد بود را ارائه می دهد ؛ آن ها را کلمه به کلمه دنبال کنید ، چون آن ها حاوی اقدامات مهمی برای پیشگیری از بروز عوارض جانبی ، می باشند. به شما آموزش داده می شود که چگونه در طول ریکاوری از بینی تان مراقبت کنید ، چه زمان داروها را مصرف کنید و چه زمان در جلسات فالوآپ شرکت کنید.

اهداف منطقی را تعیین کنید ؛ رضایت از بینی جدیدتان تا حدی به تصمیم گیری برای انجام جراحی بینی بر اساس انتظارات منطقی می باشد. بینی جدید شما ، بخصوص اگر شما با مشکلات اعتماد به نفسی دست به گریبان هستید که از مشکلات دیگر منشاء می گیرد، احتمالاً تغییری در زندگی شما خلق نخواهد کرد؛ بینی طبیعی جدید شما ، قطعاً می تواند ویژگی های صورت شما را ارتقا داده و توازن را به صورت شما بازگرداند ، ولی نمی تواند تمام مشکلات شما را حل کند. جراح بینی ، توضیحات لازم را درباره احتمالات امکان پذیر و اینکه چگونه می تواند زیبا و طبیعی ترین بینی را در صورت شما خلق نماید، در اختیارتان قرار می دهد؛ این وظیفه شما است که بر روی موضوعات اصلی که مانع راضی و خشنود بودن شما از این تغییر می شود، کار کنید.

در جراحی بینی طبیعی ، تناسبات صورت و با توجه به اینکه از زاویه عمودی ، بینی یک سوم صورت را به خود اختصاص داده و دو سوم باقی مانده دیگر به پیشانی و قسمت تحتانی صورت تعلق دارد ، در نظر گرفته می شود ؛ در یک نگاه افقی ، پهنای بینی در پایه ، باید تقریباً با فاصله بین چشم ها برابر باشد ؛ جراح بینی در طراحی بینی طبیعی ، این تناسبات را برای شما توصیح داده و به شما نشان می دهد که بینی تان بعد از جراحی دماغ ، چگونه به نظر خواهد رسید. تنها یک شکل بینی ، وجود ندارد که بتواند برازنده تمام صورت ها باشد ؛ جراح ، باید تمام تلاش خود را برای یافتن طبیعی ترین بینی برای بیمار به کار ببندد ؛ بهترین نتیجه زمانی ، حاصل می شود که بیمار در پایان جراحی از بینی خود رضایت کامل را داشته و بگوید که بینی جدید من آنچنان طبیعی است که انگار از همان ابتدا ، با همین بینی متولد شده بوده ام.

جراحی بینی - دکتر محبی

سپتوپلاستی

یک سپتوم کج ، می تواند باعث بروز مشکلاتی از قبیل سینوزیت ، خرخر کردن ، آپنه خواب و مشکلات تنفسی شود ؛ در حین سپتوپلاستی ، تیغه بینی کج یا خمیده صاف می شود. رفع این مشکلات از طریق جراحی انحراف بینی صورت می پذیرد.

شکستگی بینی

یک بینی شکسته که در اثر آسیب دیدگی های صورت به وجود می آید ، می تواند به میزان قابل ملاحظه ای شکل ظاهری بینی را تغییر داده و مشکلات تنفسی را خلق کند. دکتر محبی که بهترین دکتر جراحی بینی است ، یک یا چند روند را برای ترمیم شکستگی انجام می دهد.

عمل بینی ترمیمی

دکتر محبی بهترین جراح بینی تهران ، در جراحی دماغ ترمیمی که یک روند جراحی ثانویه برای درمان مشکلات ساختاری و حتی ظاهری می باشد، بسیار ماهر بوده و بهبودهای زیبایی و عملکردی را در دماغ بیمار خلق می نماید؛ این یک روند چالش برانگیز است که به تجربه و مهارت کامل ، نیاز دارد. اگر از نتایج جراحی اولیه خود ناراضی هستید و مشکلات فانکشنال را پس از عمل دماغ اولیه خود، تجربه کرده اید، عمل بینی ترمیمی، می تواند به شما در دستیابی به اهداف اولیه تان کمک کند.

جراحی ترمیمی بینی یا رینوپلاستی ثانویه، در مقایسه با روند اولیه، پیچیده تر بوده و به مهارت بیشتری نیاز دارد. به همین دلیل است که یک جراح ماهر و با تجربه، در زمینه رینوپلاستی ترمیمی ، باید مسئولیت اجرای آن را بر عهده گیرد. در بیشتر موارد، جراحی ثانویه بینی ، می تواند شکل، پشتیبانی و عملکردی را که در جراحی بینی اولیه، مورد هدف بوده ولی محقق نشده است، اجرایی نماید. اگر مجدداً قصد انجام عمل دماغ را دارید، باید بدانید که جهت اطمینان از فروکش کردن کامل تورم، لازم است حداقل یک سال بعد از عمل اولیه، دست نگه دارید.

عمل بینی ترمیمی در تهران توسط دکتر علیرضا محبی

جراحی بینی ترمیمی چه مشکلاتی را درمان می کند ؟

 • بینی که بخش عمده ای از ساختار غضروفی و استخوانی آن برداشته شده است.
 • عدم تقارن
 • شکل دهی ناقص
 • ستونچه آویزان
 • پروجکشن نامناسب
 • مشکلات تنفسی
 • نوک بینی بسیار پهن، بسیار باریک یا رو به بالا

چرا باید تحت عمل بینی ترمیمی قرار بگیریم ؟

 1. از نتیجه روند اولیه، ناراضی هستید.
 2. جراحی دماغ اولیه در بهبود مشکلات تنفس ناموفق بوده است.
 3. بافت اسکار در پی عمل زیبایی بینی اولیه بر جای مانده است.
 4. نتایج جراحی بینی اولیه ، به دلیل وارد آمدن ضربه به بینی، دچار آسیب دیدگی شده اند.

فیلم عمل بینی

جلسه مشاوره عمل بینی

دکتر محبی ، مشاوره خصوصی را با بیمار خود جهت ارزیابی داوطلبی و بحث درباره اهداف بهبود کلی بینی برگزار می کند ؛ او نخست مجاری عبور هوا و ساختار بینی را آزمایش کرده و تاریخچه پزشکی بیمار را جهت تعیین بهترین گزینه ، بررسی می نماید. دکتر محبی ، درباره روند جراحی دماغ بحث کرده و آنچه را که این روند می تواند در بینی بیمار خلق کند ، شرح می دهد ؛ سپس عکس های قبل از عمل ، گرفته شده و طرح جراحی بینی بر اساس آناتومی دماغ فرد ، طراحی می شود ؛ این بحث شفاف بیمار –  پزشک ، در نهایت به سطوح بالایی از رضایت مندی بعد از عمل ، منتهی می شود.

جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

نکته ! دستورالعمل های قبل از جراحی زیبایی بینی ، باید به دقت دنبال و اجرا شود.

دو هفته قبل از عمل بینی

 1. از مصرف آسپرین یا داروهای حاوی آسپرین ، خودداری کنید؛ چون این ماده در لخته شدن نرمال خون ، اختلال ایجاد می کند.
 2. مصرف ایبوپروفن یا داروهای حاوی ایبوپروفن ، به منظور جلوگیری از ایجاد اختلال در روند لخته شدن نرمال خون ، ممنوع می باشد.
 3. لطفاً مصرف تمامی مکمل های گیاهی را قطع کنید، چون بسیاری از آن ها عوارض جانبی را به همراه دارند که می تواند از طریق توقف لختگی خون ، تاثیر بر فشار خون یا ایجاد اختلال در بیهوشی ، روند عمل جراحی بینی را با مشکل روبرو کند.
 4. لطفاً مصرف کلیه قرص های رژیمی یا مکمل های گیاهی ، تجویز شده یا بدون نسخه را کنار بگذارید؛ چون بسیاری از آن ها ، در بیهوشی اختلال ایجاد کرده و می تواند باعث بروز دغدغه های قلبی ، عروقی شود.
 5. ویتامین E به مقدار زیاد ، مصرف نکنید.
 6. سیگار نکشید؛ چون نیکوتین ، جریان خون به پوست را کاهش داده و می تواند باعث بروز مشکلات چشمگیری در دوره بهبود شود.
 7. می توانید از تیلنول یا شکل های وابسته به این گروه از دارو ، استفاده کنید؛ این داروها در لخته شدن خون یا بهبود ، اختلال ایجاد نمی کنند.
 8. مصرف روزانه مولتی ویتامین را آغاز کرده و در طول دوره ریکاوری ، ادامه دهید ؛ هر قدر سالم تر باشید ، ریکاوری شما نیز سریع تر خواهد بود.

یک هفته قبل از جراحی زیبایی بینی

 1. به مدت یک هفته قبل و بعد از عمل بینی ، از مصرف الکل خودداری کنید ؛ چون این مواد در بیهوشی اختلال ایجاد کرده و بر روی لخته شدن خون ، اثر می گذارد.
 2. کلیه علائم سرما خوردگی و عفونت را که قبل از جراحی بینی بر روی پوست ، نمایان شده است ، به پزشک گزارش دهید.
 3. بدون دستور پزشک ، هیچ گونه داروی ضد سرفه یا سرماخوردگی را مصرف نکنید.
 4. از یکی از دوستان یا نزدیکان خود بخواهید تا بعد از جراحی دماغ شما را به منزل بازگردانده و در کنار شما باشد.

شب قبل و صبح روز عمل زیبایی بینی

 1. بعد از نیمه شب قبل از عمل بینی ، چیزی نخورید و ننوشید؛ از مصرف آدامس ، شکلات یا قهوه در صبح روز جراحی دماغ، اجتناب کنید.
 2. اگر به طور مرتب ، داروهایی را مصرف می کنید ، حتماً پزشک را در جریان بگذارید.
 3. شب قبل یا صبح روز جراحی بینی ، به طور کامل دوش بگیرید ؛ شستشوی بدن با صابون های میکروب کش ، میزان باکتری بر روی پوست را کاهش داده و در نتیجه ، خطر عفونت را نیز کاهش می دهد.
 4. از مصرف محصولات زیر بر روی پوست یا صورت ، در صبح روز جراحی ، خودداری کنید : آرایش، کرم، لوسیون، ژل های مو، اسپری، عطر، پودر یا دئودورانت. مصرف هر یک از این محصولات، می تواند به ایجاد باکتری بر روی پوست و افزایش خطر ابتلا به عفونت پوستی، کمک کند.
 5. صبح روز عمل بینی، مسواک بزنید ، ولی آبی قورت ندهید.
 6. در روز عمل دماغ ، لنز نگذارید.
 7. لباس های راحت و گشاد که از جلو با دکمه یا زیپ بسته می شوند، بپوشید.
 8. از به همراه آوردن زیورآلات قیمتی ؛ مثل گوشواره ، انگشتر ، زنجیر یا ساعت خودداری کنید.

آماده شدن برای جراحی زیبایی بینی

قبل از جراحی ممکن است نیاز به انجام تست های آزمایشگاهی داشته باشید. ممکن است داروهای خاصی به شما تجویز شود. سیگار کشیدن 2 هفته قبل از جراحی باید قطع شود. از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و برخی مکمل های گیاهی (که می تواند منجر به خونریزی شود) پرهیز کنید.

در ادامه ، بیشتر باید ها و نباید های مربوط به آمادگی قبل از عمل بینی را مورد بررسی قرار می دهیم.

آنچه باید قبل از جراحی بینی از آن اجتناب کنیم:

حفظ بدن در یک شرایط سالم الزامی می باشد. ین کار به شما کمک می کند تا دوره ریکاوری هموارتری را سپری کرده و زمان آن طولانی تر از حد انتظار نباشد. هر چند اقدامات زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید ولی در اینجا به آنچه باید از انجام آن اجتناب کنیم ، تمرکز می نماییم.

یک هفته قبل از عمل بینی از نوشیدن الکل خودداری کنید. حتی اگر این کار شما را عصبی می کند برای در پیش رو داشتن یک دوره ریکاوری موفقیت آمیز باید مصرف آن را برای مدتی ترک کنید. مصرف الکل باعث دهیدراته شدن بدن می شود و قدرت سیستم ایمنی بدن شما را کاهش داده و به طور کلی کیفیت دوره ریکاوری را کاهش می دهد.

استعمال سیگار نیز به دلیل مختل نمودن فرایند ریکاوری ، یک هفته قبل از جراحی ، اکیداً ممنوع می باشد.

از کرم های موضعی حداقل چهار روز قبل از قرار گرفتن تحت جراحی ، استفاده نکنید. منع استعمال هر چیزی که حاوی سالیسیلیک اسید و پر اکسید بنزوئیل باشد ، از توصیه های دیگر است. از مرطوب کننده ها و تمیز کننده های ساده استفاده کنید.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. پرتوهای ماوراء بنفش به پوست شما آسیب وارد کرده و مشکلاتی را در فرایند بهبود بوجود می آورند.

مصرف ویتامین E جز در مکمل های مولتی ویتامین ممنوع می باشد. در طول هفته منتهی به روز جراحی ، از مصرف این ویتامین خودداری کنید.

برخی مکمل های OTC می تواند باعث بروز واکنش هایی در بیهوشی شود و بر روی خونریزی اثر منفی بر جای گذارد. به همین دلیل باید از مصرف روغن ماهی ، جنسینگ ، سیر و زنجبیل خودداری کنید.

ریکاوری بعد از جراحی بینی

بیماران بعد از جراحی ، به منزل بازمی گردند ؛ بخیه ها به طور طبیعی جذب شده و جراح بینی ، گچ بینی را یک هفته بعد از جراحی بینی ، بر می دارد. تنفس از راه بینی در روزهای اول به دلیل تورم ، دشوار است ؛ بیشتر بیماران در طول ریکاوری ، درد مختصری را تجربه می کنند ، داروی مسکن برای مدیریت درد ، تجویز می شود. تورم ، کبودی و درد طبیعی بوده و به تدریج ، محو می شود. بیماران ، معمولاً ظرف یک هفته به محل کار و فعالیت های نرمال خود باز می گردند ؛ ولی به مدت 3 تا 4 هفته بعد از عمل دماغ ، به منظور تکمیل ریکاوری ، باید از انجام فعالیت های سنگین ، خودداری کنند.

جراحی بینی - دکتر محبی

نتایج جراحی بینی چه زمان قابل رویت است ؟

تورم و کبودی اصلی حاصل از عمل بینی، تا 1 هفته ماندگار است ، ولی نتایج واقعی و نهایی بعد از 1 سال ، نمایان خواهد شد. به منظور پشتیبانی از شکل بینی جدید شما ، بر روی آن اسپلینت قرار داده می شود که معمولاً بعد از 1 هفته ، برداشته می شود. زمان واقعی ریکاوری بعد از جراحی زیبایی بینی در میان بیماران مختلف ، متفاوت بوده و به موضوعاتی ؛ از قبیل وضعیت سلامت و واکنش به بهبود ، وابسته است. زمانی که شما با یک پزشک ماهر کار می کنید، می توانید موفقیت عمل را صرف نظر از نوع بینی که صاحب آن هستید ، تضمین نمایید.

نمونه کار جراحی بینی دکتر علیرضا محبی

دکتر محبی ، دستورالعمل های بعد از جراحی که باید به دقت دنبال شود را در اختیار بیماران ، قرار می دهد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی ، از اهمیت بالایی برخوردار است؛ در صورت دنبال کردن دقیق دستورالعمل ها احتمال بروز درد ، عفونت ، تورم و سایر مشکلات به حداقل می رسد .

دستورات پس از عمل جراحی پلاستیک بینی

 • تا یک هفته بعد از عمل دماغ در حین استراحت ، سر باید بالاتر از بدن در زاویه 30 الی 45 درجه قرار گیرد.
 • در دوران نقاهت جراحی بینی، از ضربه به دماغ جلوگیری شود.
 • کسانی که تحت جراحی زیبایی بینی ، قرار گرفته اند ؛ باید حداقل تا دو ماه بعد از آن از بلند کردن اجسام سنگین ، اجتناب نمایند.
 • طبق توصیه دکتر ، باید حداقل تا دو ماه بعد از رینوپلاستی ، از استفاده از عینک خودداری شود.
 • معمولا گچ یا اسپلینت قرار گرفته بر روی بینی ، پس از گذشت یک هفته برداشته می شود ؛ در این زمان ، بیماران باید از خیس شدن آن و همچنین ، چسب های زیر و روی گچ جلوگیری کنند.
 • طبق توصیه پزشک ، افراد باید تا یک ماه بعد از عمل بینی ، از پایین نگه داشتن سر خود به مدت طولانی خودداری نمایند.
 • داروها به طور مرتب ، میل شوند.
 • به مدت یک هفته برای شستشوی دندان ها ، از مسواک نرم استفاده شود و از دست کاری لب بالا نیز اجتناب شود.
 • افرادی که تحت عمل زیبایی بینی ، قرار گرفته اند ، تا ده روز پس از تخلیه تامپون های بینی ، باید از فین کردن محکم اجتناب نمایند.
 • افراد می توانند در صورت آمیخته شدن بیش از حد گاز زیر بینی به خونابه ، اقدام به تعویض آن نمایند.
 • افراد تا یک هفته بعد از عمل بینی ، باید از مصرف مواد غذایی خیلی سفت که نیاز به جویدن زیاد دارند ( مانند ته دیگ و ساندویچ ) خودداری نمایند ؛ لازم به ذکر است ، مصرف سایر غذاهای معمولی ، بلامانع می باشد.
 • از فعالیت بدنی بیش از حد و انجام ورزش های سنگین ، تا یک ماه خودداری شود.
 • حداقل تا یک ماه بعد از جراحی بینی ، باید از انجام شنا اجتناب شود.
 • از سرگیری فعالیت های اجتماعی روزمره ، بعد از ده روز از جراحی دماغ امکان پذیر خواهد بود.
 • باید تا ده روز بعد از عمل زیبایی بینی ، از مکالمه طولانی مدت خودداری نمایید.
 • حداقل به مدت یک هفته ، از پیراهن و بلوزهایی استفاده شود که دارای دکمه باشند و از ناحیه سر ، پوشیده نشوند.
 • طبق توصیه جراح بینی ، باید به مدت یک هفته از خنده ، گریه و در حالت کلی از حرکات شدید صورت ، اجتناب شود.
 • طبق توصیه پزشک ، افراد باید به مدت دو ماه پس از عمل دماغ ، از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور مستقیم خورشید و همچنین ، گرمای بسیار اجتناب نمایید.
 • بیماران به منظور جلوگیری از خیس شدن پانسمان روی بینی ، باید تا یک هفته ( تا زمان برداشتن گچ ) از شستن موی سر خود خودداری نمایند.
 • بروز تورم و کبودی در نواحی بینی ، چشم ها و همچنین ، لب بالا پس از جراحی زیبایی بینی مسئله ای طبیعی خواهد بود که به تدریج ، در طی دو الی سه هفته از بین خواهد رفت.
 • ورم عمده بینی ، در طی یک ماه بعد از عمل بینی از بین خواهد رفت ؛ اما فرم نهایی بینی ، پس از گذشت شش تا هشت ماه از رینوپلاستی ، مشخص خواهد شد.
 • گرفتگی بینی و آبریزش ، معمولا تا چند هفته بعد از جراحی بینی ، وجود دارد

جراحی بینی

بهترین جراح بینی تهران

اگر از دست مشکلات بینی خود به ستوه آمده اید ، یا دماغ شما برازنده صورت تان نیست ، می توانید تحت جراحی ، قرار بگیرید ؛ اگر فکر می کنید ، دماغ تان خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است ، در مرکز صورت واقع نشده ، قوز دار است ، نوک بینی تان گوشتالو است ، یا خیلی مردانه یا زنانه به نظر می رسد ، می توانید عمل دماغ ، انجام دهید ؛ اگر احساس می کنید ، نوک یا پل بینی تان خیلی پهن است ، یک جراح عمل بینی خوب ، می تواند به شما در دست یابی به شکل ظاهری بینی که به دنبال آن هستید ، کمک کند. اگر نفس کشیدن برایتان دشوار است ، یا در موقع خواب با مشکلات تنفسی روبرو می شوید ، می توانید با جراحی بینی برای همیشه از شر این مشکلات خلاص شوید ؛ اگر قبلاً جراحی دماغ ، انجام داده اید و نتیجه جراحی ، نظر شما را تامین نکرده است ، می توانید با قرار گرفتن تحت رینوپلاستی ترمیمی ، آنچه را که خواهان آن هستید ، به دست آورید ؛ وجود این دلایل باعث می شود افراد ، از هر طبقه و گروهی به سمت انجام عمل دماغ، متمایل و ترغیب شوند.

چرا انتخاب جراح مناسب برای انجام عمل بینی اهمیت دارد؟

وقتی تصمیم می گیرید بینی جدیدی داشته باشید یا دماغ خود را درمان کنید ، تصمیم بعدی شما در موفقیت شما نقش حیاتی را ایفا می کند : این تصمیم ، انتخاب دکتر مجرب است. رینوپلاستی ، نظامی است که به آموزش درجه یک و عالی ، سال ها تجربه ، دانش عملکردی و آناتومیکی از استخوان ها و ماهیچه های صورت ، دانش و مهارت فنی ، قضاوت فوق العاده و حس زیبا شناسی عالی نیاز دارد ؛ شما برای انجام عمل بینی خود ، به بهترین جراح بینی در کشور نیاز دارید. دستیابی به یک نتیجه جراحی زیبایی بینی برجسته و درخشان ، مستلزم داشتن حس تعهد و علاقه به حفظ سلامت بیمار و کمک به او در کسب آنچه به دنبال آن است ، می باشد. رابطه بین شما و جراح عمل جراحی بینی تان ، این رابطه ، یک رابطه قابل اعتماد است.

جراحی بینی - دکتر محبی

نحوه انتخاب جراح بینی

قبل از قدم گذاشتن در مسیر عمل بینی ، شما باید از تحصیلات ، تجربه ، اعتبار نامه ها و گواهی بورد تخصصی جراح پلاستیک منتخب تان ، کاملاً مطمئن باشید ؛ شما باید به دنبال متخصص عمل بینی ، بگردید که عمیقاً به عنوان رهبر فکری در این زمینه ، مشارکت داشته است. چنین جراحانی اغلب عضو انجمن جراحان بوده و در ابداع تکنیک های جدید ، پیشگام بوده یا در دانشکده های پزشکی و بیمارستان های معروف ، موقعیتی داشته و مسئولیتی را بر عهده دارند. شما باید از حس زیبا شناسی جراح خود که در مجموعه عمل های او در بیماران قبلی وی نمایان می شود یا در هنگام گفتگو با او درباره اهداف تان برای چهره جدیدتان آشکار می شود ، راضی و خشنود باشید ؛ شما حتی می توانید با بیماران قبلی جراح ، جهت کسب چشم انداز بیشتر درباره دکتر جراحی بینی در تهران، سبک مراقبت از بیمار و نتیجه حاصل ، صحبت کنید. علاوه بر همه ویژگی های فوق الذکر بهترین جراح عمل زیبایی بینی ، باید نسبت به بهبود زندگی بیمار از طریق جراحی پلاستیک ، متعهد باشد ؛ ترجیحاً جراحی را که دارای مهارت های پیشرفته ؛ از قبیل تجربه جراحی ترمیمی است ، بیابید ؛ چون آن ها از سطح عمیق دانش و قضاوت جراحی که باعث قرار گرفتن شان در صدر جدول جراحان خوب شده است ، برخوردارند.

 • تعهد: در جلسه مشاوره ، به دنبال این ویژگی در جراح بینی خود باشید.

این واقعیت ، اثبات شده است که یک متخصص و دکتر عمل بینی متعهد ، همیشه اشتیاق دارد ؛ تمام تلاش خود را به کار گیرد تا بهترین نتیجه را برای شما خلق نماید ؛ جراح ، در کسب اطلاعات بیشتر درباره شما ، نیازها و خواسته های تان از عمل بینی ، از خود علاقه زیادی نشان می دهد ؛ جراح منتخب شما باید در مهارت های گوش کردن ، از دیگران پیشی بگیرد ؛ اگر پزشک شما پاسخ های کامل سوالات شما بود و توضیحات شفافی را به شما داد ، می توانید بگویید که اهداف شما را شنیده و سوالات شما را درک کرده است.

 • تحقیقات آنلاین برای انتخاب جراح بینی انجام دهید.

در راستای انتخاب یک دکتر خوب برای انجام جراحی بینی در تهران می توانید از معرفی دوستان قابل اعتماد ، خانواده یا پزشک خانواده خود کمک بگیرید و با یک یا دو جراح بسیار معتبر ، به عنوان آخرین قدم برای تضمین یافتن جراح مناسب ، ملاقات کنید. یک جراح مناسب ، نه تنها باید یکی از جراحان بینی عالی باشد ، بلکه باید کسی باشد که بتوانید به او اعتماد کنید.

انتخاب بهترین جراح بینی تهران

شاید عمل دماغ به ظاهر یک جراحی زیبایی مینور و جزئی به نظر برسد ، ولی در واقع دارای ماهیت بسیار ظریف و حساسی می باشد. بیماران باید تمام توان خود را در انتخاب بهترین دکتر عمل بینی در تهران ، با هدف محقق نمودن ایده ها و دستیابی به یک نتیجه بی خطر و قابل پیش بینی به کار بندند. یک جراحی زیبایی بینی فوق العاده در دستان یک جراح قابل اعتماد محقق می شود که با برخورداری از مولفه ها و ویژگی های زیر ، یک اثر هنری زیبا را خلق نماید. برخی از این ویژگی ها که باید در مسیر انتخاب بهترین جراح عمل زیبایی بینی در تهران مد نظر قرار دهید ، شامل موارد زیر می باشد:

مدارک حرفه ای

یک جراح بینی خوب دارای بورد تخصصی جراحی بینی بوده و از تجربه ای وسیع در حوزه جراحی زیبایی بهره مند می باشد و به این ترتیب می تواند در زمینه دستیابی به بهترین نتیجه در پی به کار گیری بهترین تکنیک ها و تکنولوژی های جراحی جهت خلق اهداف زیبایی شخصی بیماران خود ، به آنها اطمینان خاطر بدهد.

توجه و مراقبت شخصی

یک جراح بینی خوب ، بر روی الزامات ویژه بیمار خود تمرکز کرده و آنها را در به اشتراک گذاشتن خواسته ها و اهداف زیبایی متناسب با بینی و صورت شان و نیز خلق یک مشارکت همکارانه بین بیمار و پزشک با هدف محقق نمودن خلق یک بینی زیبا و برازنده صورت ، تشویق می کند. او صبورانه به سوالات و دغدغه های بیمار بدون بر جای گذاشتن نقطه ابهام در ذهن بیمار ، گوش کرده و به آنها پاسخ می دهد. او با ایجاد یک گفتگوی شفاف ، یک رابطه مبتنی بر اعتماد را خلق کرده ، درباره تکنیک های جراحی مختلف صحبت نموده و بهترین گزینه را برای بیمار خود بر می گزیند.

مهارت جراحی

یکی از ویژگی های یک جراح خوب ، احاطه کامل او بر انواع مختلف جراحی های زیبایی با مدل های مختلف ، تحت به روز ترین و پیشرفته ترین تکنولوژی ها می باشد.

ترکیب علم و هنر

پروسیجر عمل دماغ ، تنها یک جراحی برای خلق یک بینی بهتر نیست. هدف از جراحی بینی ، تراش دادن آن به شیوه ای است که بتواند با بقیه مولفه های صورت هارمونی داشته و تعادل صورت را بهبود بخشد. به این ترتیب ، صورتی خلق می شود که علاوه بر طبیعی بودن ، جذاب تر می گردد. نتیجه عمل بینی ، علاوه بر خلق زیبایی باید سلامت بیمار را نیز در الویت قرار دهد. این اهداف تنها در صورتی محقق می شود که جراح قابلیت ترکیب علم و هنر را برای رسیدن به بهترین نتیجه ، داشته باشد.

جراحی بینی - دکتر محبی

ویژگی های مهم بهترین جراح دماغ عبارتند از :

1 . تمرکز بر روی جراحی زیبایی بینی با سال ها تجربه

همانطور که قبلاً گفته شد ، جراح پلاستیک عمومی را برای انجام عمل بینی خود انتخاب نکنید ؛ یک دکتر خوب برای عمل زیبایی بینی در تهران ، دارای حس قضاوت بوده و به تکنیک های عمل دقیق برای دستیابی به نتایج خوب ، آشنا می باشد. یک جراح با تجربه ، می تواند به کاهش خطر بروز مشکلات کمک کرده و می داند در صورت بروز مشکل چه اقدامی را انجام دهد ؛ مطمئن شوید که جراحی بینی خود را به دستان دکتر ، سپرده اید که بیش از ده سال تجربه دارد.

2 . تکنیک جراحی بینی ملایم و در عین حال دقیق

یک تکنیک موشکافانه و در عین حال ملایم ، الزامی می باشد ، چون حتی یک خطای یک میلی متری هم می تواند در دماغ جدید شما خودنمایی کند ؛ مهارت های لطیف به همراه تجربه در عکس های قبل و بعد ، یا در هنگام صحبت کردن با بیماران قبلی ، آشکار می شود.

3 . دانش زیباشناسی جراح بینی

نگاه کردن به عکس های جراحی بینی های گذشته دکتر، می تواند نمایشگر توانایی ها و سبک تعریف شده جراح ، باشد.

4 . ارتباط با بیمارستان

بیشتر جراحان خوب در بیمارستان های معروف ، سابقه خدمت داشته اند.

5 . گفتگوی شفاف با جراح بینی

بهترین جراحان در برقراری ارتباط و گفتگو ، دارای توانایی بسیار بالایی بوده و به خواسته ها و نیازهای شما از جراحی بینی ، اهمیت زیادی می دهند.

6 . صداقت جراح بینی

لازم است ؛ جراح زیبایی، به شما در درک غیر منطقی بودن اهداف جراحی دماغ تان و نیز شناخت گزینه های درست کمک کند.

7 . با درک بودن جراح بینی

بهترین دکتر زیبایی دماغ ، کسی است که سوالات زیادی درباره آنچه در خصوص دماغ تان دوست دارید یا دوست ندارید از شما بپرسد ؛ این پرسش و پاسخ باعث می شود که شما بهترین نتایج را از روند جراحی بینی ، به دست آورید.

8 . عملکرد بیمار محور

شما وقتی جلسه مشاوره را ترک می کنید ، باید این احساس را داشته باشید که جراح تمام تلاش خود را برای شما خواهد کرد ؛ آیا شما این جراح را دوست دارید ؟ آیا در این خصوص که او تمام تلاش خود را برای شما خواهد کرد ، به او اطمینان دارید ؟ حتماً جراحی را انتخاب کنید که این حس اعتماد را از او بگیرید.

جراحی بینی - دکتر محبی

بهترین فصل عمل جراحی بینی

جراحی زیبایی دماغ در هر زمانی از سال قابل اجرا بوده و هیچگونه محدودیتی از نظر زمانی برای انجام آن وجود ندارد. البته ، برخی پارامترها وجود دارند که باعث می شوند اواخر فصل زمستان منتهی به بهار به عنوان یکی از بهترین فصول برای انجام عمل زیبایی بینی معرفی شود. عمل بینی فرایندی است که بعد از اجرای آن ، بیمار به استراحت کردن نیاز دارد. تعطیلات آخر زمستان و اوایل بهار ، این دو فصل را به یک دوره خوب برای انجام جراحی بینی تبدیل می کند که در طول آن ، بیمار بدون دغدغه داشتن در خصوص غیبت از محل کار یا محل تحصیل می تواند دوره ریکاوری را با آرامش سپری کند. مزیت دیگر این فصل ، هوای خنک آن می باشد. هوای زمستان رگ های خونی در پوست را جمع کرده و باعث کاهش یافتن تورم و کبودی در بینی بعد از رینوپلاستی می شود. بعلاوه قرار گرفتن کمتر در معرض نور خورشید نیز یکی دیگر از مزیت های این فصل به شمار می آید که احتمال ایجاد بافت اسکار را کاهش می دهد. وقتی برای مدت زمان طولانی در نواحی که دمای هوا در آن پایین است ، قرار می گیرید ، حتماً بینی خود را خوب بپوشانید.

برخی افراد از تب یونجه ، گرفتگی فصلی یا حساسیت های ایجاد شده در اثر آلرژی رنج می برند و رینوپلاستی در طول فصل زمستان می تواند احتمال بروز چنین علائمی را بخصوص در شرایطی که بعد از عمل کردن بینی خود احساس گرفتگی دماغ می کنید ، کاهش دهد. به خاطر داشته باشید هر چند فصل زمستان بعنوان یک فصل خوب برای عمل بینی توصیه می شود ولی زمستان فصل ابتلا به آنفولانزا و سرماخوردگی نیز هست. سرما خوردن یا ابتلا به آنفولانزا در طول دوره ریکاوری بعد از جراحی بینی می تواند فرایند بهبود شما را به تعویق اندازد. نکته دیگر برخورداری از یک ریکاوری موفقیت آمیز ، استفاده از مقدار فراوان مکمل های ویتامین C و دنبال کردن عادات و رفتار های یک زندگی سالم می باشد. این عادات شامل شستشوی مکرر دست ها ، اجتناب از لمس کردن چشم ها ، بینی و دهان و دوری کردن افراد مبتلا به بیماری های ویروسی از قبیل سرماخوردگی می باشد.

نکروز بینی چیست؟

مشکل برخی بیماران بعد از عمل بینی ، سیاه شدن یا نکروز بینی می باشد و این افراد نگران نتیجه عمل بینی خود می باشند. البته این مشکل در موارد بسیار نادر در اثر وجود ناهنجاری های پایه در بیمار ، اتفاق می افتد. نکروز یا سیاه شدن پوست به معنی از دست رفتن بافت زنده می باشد که مقدار آن به اندازه بافت ، وابسته است. به همین دلیل ، وقتی خون به بافت های بدن نمی رسد و اکسیژن رسانی به آن ناحیه صورت نمی گیرد ، رنگ پوست سیاه می شود. لکه نکروز نه تنها به بینی آسیب می زند بلکه اگر به استخوان برسد ، نتیجه جراحی را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. نکروز بینی بعد از جراحی بینی به یکی از دلایل زیر اتفاق می افتد:

 • ناهنجاری های عروقی
 • عفونت در داخل بینی
 • عوارض جانبی تزریق و استفاده از رکوتان قبل از جراحی
 • دستکاری بیش از حد بافت بینی توسط جراح
 • تزریق مقادیر بیش از حد ژل در بینی در موقعیت های نامناسب
 • استعمال دخانیات

تنها راه جلوگیری از نکروز بعد از جراحی بینی ، برداشتن یک لایه از چربی از پوست می باشد. برداشتن مقدار بیش از حد باعث تخریب فرایند خونرسانی به پوست بینی شده و فشار ناشی از گچ بینی و چسب ، می تواند باعث تشدید نکروز شود.

هزینه جراحی بینی در تهران

در طول فرایند عمل زیبایی بینی در تهران ، در جلسه مشاوره با دکتر ، بعد از انجام آزمایش کامل، بحث درباره دغدغه ها ، بررسی سابقه پزشکی بیمار ، و ترسیم طرح درمان متناسب با نیازهای بیمار ، می توانید پرسش خود را درباره هزینه عمل بینی در تهران مطرح کنید. با توجه به نوسانی بودن هزینه عمل دماغ ، تحت تاثیر فاکتورهای مختلف ، کسب اطلاعات در این خصوص از جراح خود ، می تواند موثق ترین منبع اطلاعاتی محسوب شود. پزشک در شرح فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت جراحی دماغ ، موارد زیر را متذکر می شود:

هزینه های بیهوشی در جراحی بینی

هزینه های بیهوشی و طول روند عمل دماغ معمولاً این بخش از هزینه های عمل بینی را تشکیل می دهد. هزینه های خدمات ارائه شده از سوی مرکز درمان شامل امکانات اتاق عمل و مرکز درمان می باشد.

گرافتینگ غضروف در عمل بینی

در برخی فرایند های جراحی بینی ، پیوند غضروف بعنوان بخشی از پروسیجر انجام می شود. گرافتینگ بینی بعنوان روندی برای شکل دهی دماغ بنا به تشخیص جراح ، مورد استفاده قرار می گیرد.

درجه تغییرات مورد نیاز در عمل زیبایی بینی

پروسیجراهایی که به تغییرات جزئی نیاز دارند در مقایسه با جراحی هایی که در آنها تغییرات وسیعی در دماغ مورد نیاز می باشد ، از هزینه کمتری برخوردار هستند.