جراحی بینی + فیلم اتاق عمل 🌟 دکتر محبی

گرایش به عمل های زیبایی امروزه در میان زنان و مردان بسیار ترویج پیدا کرده است. حتی امکان دارد خود شما یکی از متقاضیان این دست از جراحی ها مثل عمل بینی باشید. باید به شما بگوییم که مقاله خوبی را برای تصمیم گیری نهایی خود جهت انجام پروسه مذکور انتخاب کردید ؛ چرا که تمام نکات و بایدها و نبایدهای عمل کردن بینی را بررسی کرده ایم. جراحی بینی یا رینوپلاستی نوعی عمل زیبایی است که اندازه ، شکل و ساختار بینی شما را تغییر می دهد ؛ این روند جراحی می تواند قوز برجسته بینی را کاهش داده ، نوک پهن بینی را باریک کرده ، پل کج بینی را صاف کرده یا بینی را با بقیه ویژگی های صورت ، متناسب تر نماید ؛ این روند می تواند به شما کمک کند تا تنفس راحت تری داشته باشید. در این مقاله با دکتر علیرضا محبی ، بهترین جراح بینی در تهران ، همراه باشید.

جراحی بینی - دکتر محبی

مزایای عمل جراحی بینی

 • این عمل ، می تواند با متناسب نمودن بینی با سایر بخش های صورت ، ویژگی های صورت را متوازن نماید.
 • اگر سال ها از انسداد بینی ، رنج برده اید؛ نتایج خوب حاصل از این روند ، می تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کند.
 • عمل بینی ، یک روند جراحی زیبایی سرپایی می باشد؛ بنابراین ، شما می توانید همان روز جراحی زیبایی بینی ، به منزل باز گردید.
 • ریکاوری ، چندان دردناک نیست؛ بیشترین چیزی که در این دوره شما را آزار می دهد ، احساس گرفتگی بینی ، می باشد.
 • وقتی با این روند ، بافت ساختاری بینی درمان می شود؛ رینوپلاستی فانکشنال ، می تواند به رفع مشکلات تنفسی کمک کند.

جراحی بینی - دکتر محبی

معایب عمل بینی

 • عمل کردن بینی ، پروسه ای نسبتاً گران بوده و شرکت بیمه ، هزینه های جراحی را پوشش نمی دهد.
 • شما حداقل برای 14 روز بعد از روند ، تورم و کبودی را تجربه خواهید کرد.
 • در طول ریکاوری اولیه ، برخی بیماران ، حالت تهوع ، استفراغ و گلو درد را تجربه می کنند.
 • مشاهده نتایج نهایی عمل بینی ، گاهی به یک سال زمان دارد.

رضایت بیماران دکتر محبی از جراحی بینی

جراحی بینی - دکتر علیرضا محبی جراحی بینی - دکتر علیرضا محبی

داوطلبین ایده آل جراحی بینی در تهران

به گفته انجمن جراحان پلاستیک آمریکا ، عمل بینی ، سومین جراحی زیبایی مشهور جهان است که در آن هر ساله ، بیش از 200000 نفر این روند را انتخاب می کنند. فاکتورهای زیادی در تعیین داوطلبی شما برای این روند دخیل می باشند ؛ این فاکتورها عبارتند از :

 • موضوعات زیبایی و ساختاری که به دنبال تغییر آن ، هستید.
 • بودجه شما
 • و اینکه آیا شما می توانید دو هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید یا خیر.

ویژگی های صورت باید قبل از جراحی بینی ، به بلوغ رسیده و کامل شود ؛ بنابراین نوجوانان باید حداقل تا 17 سالگی ، دست نگه دارند.

فرق بین عمل بینی باز و بسته

دو نوع دستاورد اصلی جراحی زیبایی بینی، وجود دارد : باز و بسته. تفاوت اصلی بین رینوپلاستی باز و بسته ، این است که در روش باز ، یک برش کوچک در زیر دماغ ( که ستونچه نامیده می شود ) ایجاد می گردد و در روش بسته ، تمام برش ها در داخل دماغ ، ایجاد می شوند.

جراحی بینی - دکتر علیرضا محبی

این برش ، معمولاً به خوبی پنهان می شود و تنها در صورتی دیده می شود که شما ، سرتان را به عقب بلند کنید؛ مهارت جراح بینی برای جراحی بینی در تهران و سایر شهرها ، مهم ترین فاکتور در دستیابی به نتایج خوب است؛ در عمل جراحی باز ، پزشک می تواند ساختار بینی را بهتر دیده و تغییرات دقیق تری را در ساختارهای بینی ایجاد نماید. به منظور اطلاع از دستورالعمل های بعد از عمل بینی که توسط دکتر علیرضا محبی بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در تهران توصیه شده اند ، می توانید به مقاله مربوطه در سایت ، مراجعه نمایید. نکته لازم به ذکر در این باره می باشد که دکتر علیرضا محبی ، تامپونی از جنس سیلیکون درون بینی به منظور بهبود تنفس قرار می دهند و از تامپون معمولی ، استفاده نمی کنند.

رینوپلاستی اندونیزال : یک دستاورد بسته

در دستاورد جراحی بینی بسته ، که رینوپلاستی اندونیزال (داخل بینی) نیز نامیده می شود ، تمام برش های عمل در داخل سوراخ های دماغ ایجاد می شوند. هر چند برش های موازی تقریباً نیمی از پوشش داخلی سوراخ های بینی را احاطه می کنند ، ولی هیچ برش بیرونی ایجاد نشده و همین امر ، باعث می شود که هیچ جای زخم بیرونی در پایان روند جراحی ، برجای نماند. با توجه به اینکه در این تکنیک ، برش ها در هر سوراخ بینی به طور مجزا ایجاد می شوند و به هم متصل نمی شوند ، امکان کنار زده شدن پوست بینی وجود نداشته و در نتیجه قرار دادن پوست بینی در موقعیت جدید ، اندکی دشوار خواهد بود. در این تکنیک به دلیل اجتناب از ایجاد برش خارجی ، محدودیت های فنی در خصوص میزان دسترسی به ساختار داخلی بینی ، وجود خواهد داشت.

رینوپلاستی اکسترنال : یک دستاورد باز

بر خلاف جراحی بینی بسته ، دستاورد رینوپلاستی اکسترنال یا باز ، از یک برش کوچک به نام برش ترانس کلومرال برای متصل نمودن برش های ایجاد شدن در سوراخ های چپ و راست بینی ، استفاده می شود. به واسطه ایجاد این برش 4 الی 5 میلی متری ، می توان پوست بینی را ( مثل کاپوت ماشین) کنار زده و ساختار اسکلتی بخش پایینی بینی را مشاهده نمود. علاوه بر مشاهده مستقیم کل چارچوب بینی ، مولفه های مجزا ، یک به یک بررسی شده و در موقعیت استاندارد ، قرار داده می شوند.

درباره برش ترانس کلومرال

یکی از مهم ترین جنبه های فنی استفاده از جراحی زیبایی بینی باز ، استفاده از بخیه های بسیار دقیق در مرحله بستن برش ترانس کلومرال می باشد. زمانیکه این برش با بخیه های صحیح بسته شود ، عملاً هیچ اثری از جای زخم باقی نمانده و برآمدگی در اسکار ایجاد نمی شود.

فیلم عمل جراحی بینی

انواع جراحی بینی

در ادامه مقاله با ما همراه باشید ؛ چرا که می خواهیم به انواع عمل بینی بپردازیم.

عمل بینی گوشتی

بینی ، می تواند به دلیل آناتومی تداخل پذیر پیچیده ای که دارد ، دارای دامنه گسترده ای از شکل های مختلف باشد ؛ استخوان های بینی ، سپتوم ، غضروف های آلار فوقانی و جانبی ، گروه متنوعی از شکل های بیرونی بینی را خلق می نمایند. یکی از بخش هایی که دارای بیشترین تنوع پذیری در شکل های آناتومیکی می باشد ، نوک دماغ است که تلاقی غضروف های آلار تحتانی و سپتوم ، در آن شکل می گیرد ؛ تفاوت در شکل و اندازه این سه ساختار ترکیب شده با ضخامت پوست پایه ، بینی هر فرد را تقریباً مثل اثر انگشت ، به یک ویژگی منحصر به فرد برای صورت هر شخصی تبدیل می کند و در جراحی بینی به آن باید توجه شود.

علیرغم منحصر بفرد بودن بینی هر شخص ، این اندام را می توان در چندین گروه ، دسته بندی کرد؛ یکی از آن ها بینی گوشتی ، می باشد ؛ در ساده ترین بیان ، می توان این نوع بینی را به عنوان بینی با ویژگی های آناتومی غیر عادی غضروف آلار پایینی ، پوست ضخیم یا ترکیبی از هر دو تعریف نمود. در درمان بینی گوشتی ، دستاورد باز ، معمولاً برای به حداکثر رساندن مانور مورد نیاز برای ایجاد تغییرات الزامی ، اولویت داده می شود.

یکی از اساسی ترین مانورها در جراحی بینی گوشتی ، اصلاح غضروف این نوع بینی می باشد که پیرایش بیش از حد آن باید مورد اجتناب قرار گیرد؛ اگر غضروف زیادی در این نوع بینی تراش داده شود ، ساختار غضروف ضعیف شده و فرو می پاشد و نتیجه کاملاً بر عکسی را بر جای می گذارد ؛ علاوه بر کاهش پهنای غضروف آلار ناحیه تحتانی بینی ، برای کمک به مشخص شدن بخش میانی و برجسته شدن آن در پوست نوک بینی در ناحیه مرکزی ، این غضروف باید تقویت شود ؛ در اینجا است که نوار ستونچه غضروف ، مفید واقع می شود.

ویژگی های بینی گوشتی چیست ؟

 1. غضروف نامشخص
 2. قدرت کم غضروف
 3. پوشش بافت نرم سنگین
 4. پوست بینی ضخیم

جراحی بینی و بارداری:

در میان متقاضیان عمل زیبایی بینی ، بانوان بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده اند از همین رو یکی از نکات مهم در این زمینه برای آنان بارداری است. بسیاری از خانم ها به دنبال آن هستند که بعد یا قبل از جراحی بینی به سراغ مادر شدن می روند به همین جهت جراحی بینی و بارداری از اهمیت بسیاری برخوردار است و بسیاری ابهامات را برای متقاضیان به همراه دارد. بهترین توصیه برای بانوان این است که در دوران بارداری اقدامی برای عمل کردن بینی انجام ندهند.
زیرا بارداری دوران بسیار حساس است و بایستی با دقت بسیار از خود و جنین مراقبت کنید. انجام عمل های جراحی در این دوران برای سلامتی جنین می تواند مضر و آسیب زا باشد. همچنین در دوران شیردهی نیز بهتر است که از داروهای بیهوشی استفاده نشود زیرا این موارد می تواند بر روی کیفیت و سلامت شیر مادر تاثیر بگذارد و صحت و سلامت نوزاد را تحت تاثیر قرار دهد.

عمل بینی برای چه افرادی خطرناک است؟

عمل بینی برای افرادی که به دلایلی از جمله مشکلات پزشکی و مسائل تنفسی به آن نیاز دارند، امن است. اما در برخی موارد ممکن است برای برخی افراد خطرناک باشد. به طور کلی، عمل بینی نباید برای افرادی که به عوامل زیر مبتلا هستند، انجام شود:

 • افرادی که مشکلات خونریزی دارند یا دچار مشکلات خونی هستند.
 • افرادی که عفونت دارند یا به سختی به عفونت پاسخ می‌دهند.
 • افرادی که قبلاً جراحی بینی داشته‌اند و دچار عوارض جدی شده‌اند.

جراحی بینی دکتر محبی

سپتوپلاستی

یک سپتوم کج ، می تواند باعث بروز مشکلاتی از قبیل سینوزیت ، خرخر کردن ، آپنه خواب و مشکلات تنفسی شود ؛ در حین سپتوپلاستی ، تیغه بینی کج یا خمیده صاف می شود. رفع این مشکلات از طریق جراحی انحراف بینی صورت می پذیرد.

شکستگی بینی

یک بینی شکسته که در اثر آسیب دیدگی های صورت به وجود می آید ، می تواند به میزان قابل ملاحظه ای شکل ظاهری بینی را تغییر داده و مشکلات تنفسی را خلق کند. دکتر محبی که بهترین دکتر جراحی بینی در تهران است ، یک یا چند روند را برای ترمیم شکستگی بینی انجام می دهد.

معمول ترین علت بروز این واقعه ، وارد آمدن ضربه ناگهانی به این عضو می باشد. این مشکل که با نام فرکچر نیز شناخته می شود ، دلایل بسیاری دارد که در ادامه ذکر کرده ایم :

 • ضرب دیدن صورت حین ورزش های تماسی که در آن احتمال برخورد بازیکن ها به یکدیگر بالا است
 • درگیر شدن در مشاجرات خیابانی
 • تصادفات رانندگی
 • زمین خوردن حین فعالیت های روزانه
 • علائم نشان دهنده شکستگی بینی

بینی که کج یا خم شده باشد ، احساس درد در صورت به خصوص بینی ، انسداد سوراخ های بینی و رفع نشدن آن ، تغییر رنگ پوست و کبودی در اطراف دماغ ، تورم شدید و خون دماغ شدن نشانه هایی هستند که با مشاهده آن ها می توان اطمینان داشت که بینی فرد دچار شکستگی شده است.

این نکته را به یاد داشته باشید که فرکچر می تواند با آسیب به گردن همراه باشد ؛ به همین خاطر باید هر چه سریع تر به مراکز درمانی یا مطب یک جراح بینی خوب در تهران مراجعه نمایید تا روش های درمانی مناسب از جمله جراحی بینی اتخاذ گردند. علائمی که نیاز به رسیدگی فوری دارند شامل خونریزی شدید ، تنگی نفس ، زیاد بودن درجه انحراف و خارج شدن ترشحات می شود.

درمان شکستگی بینی

در مواردی ، شدت حادثه زیاد نیست و مشکل خاصی رخ نمی دهد ، به همین جهت می توان این عارضه را در خانه درمان نمود. در صورتی که خون دماغ نشده بودید ، سر خود را به سمت بالا بگیرید ؛ در غیر این صورت باید مقداری به سمت جلو خم شوید تا خون به سمت گلو راه پیدا نکند. برای کاهش درد و تورم نیز می توانید از کمپرس سرد یا داروی مسکن بهره بگیرید. در صورتی که انحراف به وجود آمده شدید باشد ، باید از جراحی بینی نزد بهترین پزشک گوش و حلق و بینی بهره گرفته شود.

جراحی بینی - دکتر محبی

عمل بینی استخوانی

شکل بینی ، به خصوص پل بینی شما ، زیبایی صورت تان را به ویژه از نیم رخ ، تحت تاثیر قرار می دهد. یک بینی با یک قوز برآمده در مرکز پل آن ، خصوصاً در زمان نگاه کردن به آن از پهلو ، بارزتر است ؛ این قوز ، می تواند جنبه ژنتیکی داشته یا در اثر آسیب دیدگی در بینی که به شکل صحیح ، بهبود پیدا نکرده است ، نمایان شده باشد. قوز واقع در بخش فوقانی پل بینی ، اغلب استخوانی می باشد ؛ در حالی که قوز واقع در قسمت پایین تر ، عمدتاً از غضروف تشکیل شده است.

روند عمل بینی استخوانی

قوز بینی یکی از بارزترین مشخصه ها در بینی های استخوانی ، می باشد؛ به طور کلی ، درمان قوز بینی ، فرایند بسیار پیچیده ای نیست ؛ در این روند ، تنها برآمدگی بینی ، تراش داده شده و پل بینی صاف می شود. جراحی بینی استخوانی ، شامل کار کردن بر روی استخوان های ظریف و غضروف می باشد؛ از این رو ، انتخاب یک پزشک بسیار با تجربه ، الزامی است ، چون اگر این جراحی ، به درستی انجام نشود ؛ می تواند موجب ایجاد مشکلات بسیاری ؛ از جمله مشکلات تنفسی شود. به علاوه ، وقتی قوز بینی تراش داده می شود ، ارتفاع پل بینی ، کوتاه تر می شود ؛ بنابراین ، این شانس برای بیمار فراهم می شود که همزمان با صاف شدن پل بینی ، زیبایی کلی بینی نیز ارتقا یابد.

جراحی بینی

 • تکنیک های استفاده شده برای عمل بینی استخوانی

دو روش برای عمل دماغ وجود دارد ؛ روش باز و روش بسته.

 • جراحی بینی استخوانی چقدر طول می کشد ؟

عمل جراحی زیبایی بینی در تهران با دکتر علیرضا محبی ، معمولاً به 1 تا 2 ساعت زمان نیاز داشته و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

جراحی بینی به سبک طبیعی

شما به فکر انجام عمل زیبایی بینی در تهران ، هستید ولی از این هراس دارید که بینی تان بعد از جراحی ، شکلی غیر طبیعی داشته باشد و بدتر از بینی فعلی تان به نظر برسد. نگران نباشید؛ یک دکتر خوب و ماهر برای جراحی بینی در تهران ، قادر است بینی طبیعی را که در آرزوی داشتن آن هستید ، برای تان خلق کند. البته شما نقش مهمی را در عمل بینی خودتان ایفا می کنید؛ اگر می خواهید از رموز داشتن یک بینی طبیعی ، آگاه شوید در ادامه با ما باشید.

با پزشکتان صادق باشید ؛ همه چیز از تاریخچه کامل پزشکی گرفته تا اهداف زیبایی تان را برای پزشک بازگو کنید ؛ هر قدر در طول جلسه مشاوره این اطلاعات را بیشتر برای پزشک خود فاش کنید ، پزشک تان نیز می توان درک بهتری از سلامت ، نیازها و دغدغه های شما داشته باشد. بینی جدیدتان را آگاهانه انتخاب کنید؛ جراحان زیبایی بینی قادرند تغییرات متنوعی را در بینی شما ایجاد کنند ؛ آن ها می توانند پل بینی شما را صاف کنند ، بینی کج را صاف کنند ، طول نوک بینی را کاهش دهند ، اندازه و شکل نوک بینی را تغییر دهند ، اندازه کلی بینی را تغییر دهند و تقارن را در بینی ، خلق نمایند. اهداف عمل بینی خود را بر اساس برجسته ترین دغدغه هایتان و آنچه از نظر زیبا شناختی جذاب تر به نظر می رسد ، انتخاب کنید.

به دستورالعمل های قبل از عمل بینی ، توجه کنید ؛ موفقیت شما در داشتن یک جراحی بینی طبیعی ، تا حدی به شیوه دنبال کردن دستورالعمل های قبل از جراحی ، وابسته است. قبل از جراحی زیبایی بینی ، شما باید تست های آزمایشگاهی را انجام دهید ، از مصرف برخی داروها خودداری کرده ، سیگار کشیدن را ترک کرده و منزل خود را با فراهم آوردن آیتم هایی مورد نیاز برای ریکاوری؛ از قبیل مواد غذایی مفید و مکان راحت برای استراحت ، تجهیز کنید.

جراحی بینی - دکتر علیرضا محبی

پس از جراحی دماغ ، دکتر بینی شما فهرستی از دستورالعمل های مهم که بر روی ریکاوری شما تاثیر گذار خواهد بود را ارائه می دهد ؛ آن ها را کلمه به کلمه دنبال کنید ، چون آن ها حاوی اقدامات مهمی برای پیشگیری از بروز عوارض جانبی ، می باشند. به شما آموزش داده می شود که چگونه در طول ریکاوری از بینی تان مراقبت کنید ، چه زمان داروها را مصرف کنید و چه زمان در جلسات فالوآپ شرکت کنید.

اهداف منطقی را تعیین کنید ؛ رضایت از بینی جدیدتان تا حدی به تصمیم گیری برای انجام جراحی بینی بر اساس انتظارات منطقی می باشد. بینی جدید شما ، بخصوص اگر شما با مشکلات اعتماد به نفسی دست به گریبان هستید که از مشکلات دیگر منشاء می گیرد ، احتمالاً تغییری در زندگی شما خلق نخواهد کرد؛ بینی طبیعی جدید شما ، قطعاً می تواند ویژگی های صورت شما را ارتقا داده و توازن را به صورت شما بازگرداند ، ولی نمی تواند تمام مشکلات شما را حل کند. پزشک ، توضیحات لازم را درباره احتمالات امکان پذیر و اینکه چگونه می تواند زیبا و طبیعی ترین بینی را در صورت شما خلق نماید ، در اختیارتان قرار می دهد؛ این وظیفه شما است که بر روی موضوعات اصلی که مانع راضی و خشنود بودن شما از این تغییر می شود ، کار کنید.

در جراحی بینی طبیعی ، تناسبات صورت و با توجه به اینکه از زاویه عمودی ، بینی یک سوم صورت را به خود اختصاص داده و دو سوم باقی مانده دیگر به پیشانی و قسمت تحتانی صورت تعلق دارد ، در نظر گرفته می شود ؛ در یک نگاه افقی ، پهنای بینی در پایه ، باید تقریباً با فاصله بین چشم ها برابر باشد ؛ جراح در طراحی بینی طبیعی ، این تناسبات را برای شما توضیح داده و به شما نشان می دهد که بینی تان بعد از جراحی دماغ ، چگونه به نظر خواهد رسید. تنها یک شکل بینی ، وجود ندارد که بتواند برازنده تمام صورت ها باشد ؛ جراح ، باید تمام تلاش خود را برای یافتن طبیعی ترین بینی برای بیمار به کار ببندد ؛ بهترین نتیجه زمانی ، حاصل می شود که بیمار در پایان جراحی از بینی خود رضایت کامل را داشته و بگوید که بینی جدید من آنچنان طبیعی است که انگار از همان ابتدا ، با همین بینی متولد شده بوده ام.

جراحی بینی - دکتر محبی

عمل بینی ترمیمی

دکتر محبی ، بهترین جراح برایرینوپلاستی در تهران ، در جراحی دماغ ترمیمی که یک روند جراحی ثانویه برای درمان مشکلات ساختاری و حتی ظاهری می باشد ، بسیار ماهر بوده و بهبودهای زیبایی و عملکردی را در دماغ بیمار خلق می نماید؛ این یک روند چالش برانگیز است که به تجربه و مهارت کامل ، نیاز دارد. اگر از نتایج جراحی اولیه خود ناراضی هستید و مشکلات فانکشنال را پس از عمل دماغ اولیه خود ، تجربه کرده اید، عمل بینی ترمیمی ، می تواند به شما در دستیابی به اهداف اولیه تان کمک کند.

جراحی ترمیمی بینی یا رینوپلاستی ثانویه ، در مقایسه با روند اولیه ، پیچیده تر بوده و به مهارت بیشتری نیاز دارد. به همین دلیل است که یک جراح ماهر و با تجربه ، در زمینه رینوپلاستی ترمیمی ، باید مسئولیت اجرای آن را بر عهده گیرد. در بیشتر موارد ، جراحی ثانویه بینی ، می تواند شکل ، پشتیبانی و عملکردی را که در جراحی بینی اولیه ، مورد هدف بوده ولی محقق نشده است ، اجرایی نماید. اگر مجدداً قصد انجام عمل دماغ را دارید ، باید بدانید که جهت اطمینان از فروکش کردن کامل تورم ، لازم است حداقل یک سال بعد از عمل اولیه ، دست نگه دارید.

عمل بینی ترمیمی در تهران توسط دکتر علیرضا محبی

جراحی بینی ترمیمی چه مشکلاتی را درمان می کند ؟

 • بینی که بخش عمده ای از ساختار غضروفی و استخوانی آن برداشته شده است.
 • عدم تقارن
 • شکل دهی ناقص
 • ستونچه آویزان
 • پروجکشن نامناسب
 • مشکلات تنفسی
 • نوک بینی بسیار پهن ، بسیار باریک یا رو به بالا

چرا باید تحت عمل بینی ترمیمی قرار بگیریم ؟

 1. از نتیجه روند اولیه ، ناراضی هستید.
 2. جراحی دماغ اولیه در بهبود مشکلات تنفس ناموفق بوده است.
 3. بافت اسکار در پی عمل زیبایی بینی اولیه بر جای مانده است.
 4. نتایج جراحی بینی اولیه ، به دلیل وارد آمدن ضربه به بینی ، دچار آسیب دیدگی شده اند.

فیلم عمل بینی با دکتر محبی

جلسه مشاوره با دکتر عمل بینی در تهران

دکتر محبی ، مشاوره خصوصی را با بیمار خود جهت ارزیابی داوطلبی و بحث درباره اهداف بهبود کلی بینی برگزار می کند ؛ او نخست مجاری عبور هوا و ساختار بینی را آزمایش کرده و تاریخچه پزشکی بیمار را جهت تعیین بهترین گزینه ، بررسی می نماید. دکتر محبی ، درباره روند جراحی دماغ بحث کرده و آنچه را که این روند می تواند در بینی بیمار خلق کند ، شرح می دهد ؛ سپس عکس های قبل از عمل ، گرفته شده و طرح جراحی بینی بر اساس آناتومی دماغ فرد ، طراحی می شود ؛ این بحث شفاف بیمار – پزشک ، در نهایت به سطوح بالایی از رضایت مندی بعد از عمل ، منتهی می شود.

جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

نکته ! دستورالعمل های قبل از جراحی زیبایی بینی ، باید به دقت دنبال و اجرا شود.

دو هفته قبل از عمل بینی

 1. از مصرف آسپرین یا داروهای حاوی آسپرین ، خودداری کنید؛ چون این ماده در لخته شدن نرمال خون ، اختلال ایجاد می کند.
 2. مصرف ایبوپروفن یا داروهای حاوی ایبوپروفن ، به منظور جلوگیری از ایجاد اختلال در روند لخته شدن نرمال خون ، ممنوع می باشد.
 3. لطفاً مصرف تمامی مکمل های گیاهی را قطع کنید، چون بسیاری از آن ها عوارض جانبی را به همراه دارند که می تواند از طریق توقف لختگی خون ، تاثیر بر فشار خون یا ایجاد اختلال در بیهوشی ، روند عمل جراحی بینی را با مشکل روبرو کند.
 4. لطفاً مصرف کلیه قرص های رژیمی یا مکمل های گیاهی ، تجویز شده یا بدون نسخه را کنار بگذارید؛ چون بسیاری از آن ها ، در بیهوشی اختلال ایجاد کرده و می تواند باعث بروز دغدغه های قلبی ، عروقی شود.
 5. ویتامین E به مقدار زیاد ، مصرف نکنید.
 6. سیگار نکشید؛ چون نیکوتین ، جریان خون به پوست را کاهش داده و می تواند باعث بروز مشکلات چشمگیری در دوره بهبود شود.
 7. می توانید از تیلنول یا شکل های وابسته به این گروه از دارو ، استفاده کنید؛ این داروها در لخته شدن خون یا بهبود ، اختلال ایجاد نمی کنند.
 8. مصرف روزانه مولتی ویتامین را آغاز کرده و در طول دوره ریکاوری ، ادامه دهید ؛ هر قدر سالم تر باشید ، ریکاوری شما نیز سریع تر خواهد بود.

جراحی بینی - دکتر علیرضا محبی

یک هفته قبل از جراحی زیبایی بینی

 1. به مدت یک هفته قبل و بعد از عمل بینی ، از مصرف الکل خودداری کنید ؛ چون این مواد در بیهوشی اختلال ایجاد کرده و بر روی لخته شدن خون ، اثر می گذارد.
 2. کلیه علائم سرما خوردگی و عفونت را که قبل از جراحی بر روی پوست ، نمایان شده است ، به بهترین دکتر جراحی بینی در تهران گزارش دهید.
 3. بدون دستور پزشک ، هیچ گونه داروی ضد سرفه یا سرماخوردگی را مصرف نکنید.
 4. از یکی از دوستان یا نزدیکان خود بخواهید تا بعد از جراحی دماغ شما را به منزل بازگردانده و در کنار شما باشد.

شب قبل و صبح روز عمل زیبایی بینی

 1. بعد از نیمه شب قبل از عمل بینی ، چیزی نخورید و ننوشید؛ از مصرف آدامس ، شکلات یا قهوه در صبح روز جراحی دماغ، اجتناب کنید.
 2. اگر به طور مرتب ، داروهایی را مصرف می کنید ، حتماً پزشک را در جریان بگذارید.
 3. شب قبل یا صبح روز جراحی بینی ، به طور کامل دوش بگیرید ؛ شستشوی بدن با صابون های میکروب کش ، میزان باکتری بر روی پوست را کاهش داده و در نتیجه ، خطر عفونت را نیز کاهش می دهد.
 4. از مصرف محصولات زیر بر روی پوست یا صورت ، در صبح روز جراحی ، خودداری کنید : آرایش ، کرم ، لوسیون ، ژل های مو ، اسپری ، عطر ، پودر یا دئودورانت. مصرف هر یک از این محصولات ، می تواند به ایجاد باکتری بر روی پوست و افزایش خطر ابتلا به عفونت پوستی ، کمک کند.
 5. صبح روز عمل بینی ، مسواک بزنید ، ولی آبی قورت ندهید.
 6. در روز عمل دماغ ، لنز نگذارید.
 7. لباس های راحت و گشاد که از جلو با دکمه یا زیپ بسته می شوند، بپوشید.
 8. از به همراه آوردن زیورآلات قیمتی ؛ مثل گوشواره ، انگشتر ، زنجیر یا ساعت خودداری کنید.

آماده شدن برای جراحی زیبایی بینی

قبل از جراحی ممکن است نیاز به انجام تست های آزمایشگاهی داشته باشید. ممکن است داروهای خاصی به شما تجویز شود. سیگار کشیدن 2 هفته قبل از جراحی باید قطع شود. از مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهاب و برخی مکمل های گیاهی (که می تواند منجر به خونریزی شود) پرهیز کنید. در ادامه ، بیشتر باید ها و نباید های مربوط به آمادگی قبل از عمل بینی در تهران با دکتر علیرضا محبی را مورد بررسی قرار می دهیم.

آنچه باید قبل از جراحی بینی از آن اجتناب کنیم :

 • حفظ بدن در یک شرایط سالم الزامی می باشد. ین کار به شما کمک می کند تا دوره ریکاوری هموارتری را سپری کرده و زمان آن طولانی تر از حد انتظار نباشد. هر چند اقدامات زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید ولی در اینجا به آنچه باید از انجام آن اجتناب کنیم ، تمرکز می نماییم.
 • یک هفته قبل از عمل بینی از نوشیدن الکل خودداری کنید. حتی اگر این کار شما را عصبی می کند برای در پیش رو داشتن یک دوره ریکاوری موفقیت آمیز باید مصرف آن را برای مدتی ترک کنید. مصرف الکل باعث دهیدراته شدن بدن می شود و قدرت سیستم ایمنی بدن شما را کاهش داده و به طور کلی کیفیت دوره ریکاوری را کاهش می دهد.
 • استعمال سیگار نیز به دلیل مختل نمودن فرایند ریکاوری ، یک هفته قبل از جراحی ، اکیداً ممنوع می باشد.
 • از کرم های موضعی حداقل چهار روز قبل از قرار گرفتن تحت جراحی ، استفاده نکنید. منع استعمال هر چیزی که حاوی سالیسیلیک اسید و پر اکسید بنزوئیل باشد ، از توصیه های دیگر است. از مرطوب کننده ها و تمیز کننده های ساده استفاده کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. پرتوهای ماوراء بنفش به پوست شما آسیب وارد کرده و مشکلاتی را در فرایند بهبود به وجود می آورند.
 • مصرف ویتامین E جز در مکمل های مولتی ویتامین ممنوع می باشد. در طول هفته منتهی به روز جراحی ، از مصرف این ویتامین خودداری کنید.
 • برخی مکمل های OTC می تواند باعث بروز واکنش هایی در بیهوشی شود و بر روی خونریزی اثر منفی بر جای گذارد. به همین دلیل باید از مصرف روغن ماهی ، جنسینگ ، سیر و زنجبیل خودداری کنید.

ریکاوری بعد از جراحی بینی

بیماران بعد از جراحی ، به منزل بازمی گردند ؛ بخیه ها به طور طبیعی جذب شده و پزشک ، گچ بینی را یک هفته بعد از جراحی بینی ، بر می دارد. تنفس از راه بینی در روزهای اول به دلیل تورم ، دشوار است ؛ بیشتر بیماران در طول ریکاوری ، درد مختصری را تجربه می کنند ، داروی مسکن برای مدیریت درد ، تجویز می شود. تورم ، کبودی و درد طبیعی بوده و به تدریج ، محو می شود. بیماران ، معمولاً ظرف یک هفته به محل کار و فعالیت های نرمال خود باز می گردند ؛ ولی به مدت 3 تا 4 هفته بعد از عمل دماغ ، به منظور تکمیل ریکاوری ، باید از انجام فعالیت های سنگین ، خودداری کنند.

جراحی بینی - دکتر محبی

نتایج جراحی بینی چه زمان قابل رویت است ؟

تورم و کبودی اصلی حاصل از عمل بینی ، تا 1 هفته ماندگار است ، ولی نتایج واقعی و نهایی بعد از 1 سال ، نمایان خواهد شد. به منظور پشتیبانی از شکل بینی جدید شما ، بر روی آن اسپلینت قرار داده می شود که معمولاً بعد از 1 هفته ، برداشته می شود. زمان واقعی ریکاوری بعد از جراحی زیبایی بینی در میان بیماران مختلف ، متفاوت بوده و به موضوعاتی ؛ از قبیل وضعیت سلامت و واکنش به بهبود ، وابسته است. زمانی که شما با یک پزشک ماهر کار می کنید، می توانید موفقیت عمل را صرف نظر از نوع بینی که صاحب آن هستید ، تضمین نمایید.

آیا شما کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی بینی هستید ؟

اگر از فرم بینی خود و ارتباط آن با سایر اجزاء صورت تان ناراضی هستید ، انجام جراحی خواسته واقعی خودتان است (نه خواسته شخص دیگری )، از عمل جراحی انتظارات واقع بینانه و منطقی دارید ، مشکلات روحی و روانی شدید ندارید و مشکلات مالی ندارید ، در این صورت می توانید در مورد جراحی زیبایی بینی با یک جراح مجرب مشورت کنید.

در جراحی زیبایی بینی چه نکاتی را با جراحتان مطرح می کنید ؟

خیلی دقیق و واضح توضیح دهید که به نظر شما اشکال بینی شما در کجاست. تغییرات خاصی را که مورد نظرتان است دقیقاً برای جراحتان توضیح دهید. انتظاراتتان را از عمل جراحی به طور کامل برای پزشک معالجتان شرح دهید. در مقابل ، پزشک معالجتان برای شما توضیح می دهد که انتظارات شما از نتیجه جراحی تا چه حد واقعی است. نحوه عمل جراحی ، محدودیت ها و عوارض احتمالی و نیز مکان و زمان و هزینه عمل جراحی را به شما می گوید. جراحی را انتخاب کنید که با او احساس راحتی می کنید و می توانید با او یک رابطه متقابل و منطقی برقرار کنید.

چه سنی برای عمل زیبایی بینی مناسب است ؟

کلاً خانم ها و آقایان جوانتر در قیاس با افراد مسن تر کاندیداهای بهتری برای جراحی هستند. حداقل سن توصیه شده برای خانم ها 17 – 15 سالگی و برای آقایان 18 – 16 سالگی می باشد. بلوغ روحی و اجتماعی فرد به نحوی که بتواند به بینی جدید خود عادت کند بیش از سن تقویمی اهمیت دارد.

جراحی بینی چه عوارضی دارد ؟

وقتی جراح مجرب و ماهر باشد عوارض عمل بینی بسیار نادر است و در صورت بروز هم اغلب خفیف و جزئی می باشد. گاهی بیمار نیاز به عمل جراحی مجدد دارد (حدود 10% موارد) که اغلب نیز مشکل با اعمال جراحی کوچک و گاهاً سرپایی قابل برطرف شدن است. این اعمال جراحی مجدد کمتر از 12 – 6 ماه بعد از عمل اول قابل انجام نیست. امروزه در بیشتر مراکز جراحی، رینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. احتمال بروز عوارض بیهوشی در افراد جوان و سالم بسیار اندک است. با انجام جراحی فانکشنال و حفظ تمامیت مخاط و بازسازی ساختمان بینی تنفس بیمار بعد از جراحی عالی خواهد بود.

بهبودی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

بعد از جراحی یک Splint روی بینی شما برای حفاظت از ساختمان های تغییر شکل داده شده قرار می گیرد. ممکن است برای جلوگیری از خونریزی داخل بینی شما مش قرار داده شود. نسخه دارویی برای شما تجویز می شود و توصیه می شود به مدت 3 روز از کمپرس یخ اطراف بینی و چشم ها استفاده کنید. معمولاً 8 – 6 ساعت بعد از جراحی شما از بیمارستان قابل ترخیص خواهید بود. معمولاً 3 روز تا 2 هفته بعد از جراحی شما قادر خواهید بود تا به کار خود برگردید.

نمونه کار جراحی بینی دکتر علیرضا محبی

دکتر محبی ، دستورالعمل های بعد از جراحی که باید به دقت دنبال شود را در اختیار بیماران ، قرار می دهد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی ، از اهمیت بالایی برخوردار است؛ در صورت دنبال کردن دقیق دستورالعمل ها احتمال بروز درد ، عفونت ، تورم و سایر مشکلات به حداقل می رسد .

دستورات پس از عمل جراحی پلاستیک بینی

 • تا یک هفته بعد از عمل دماغ در حین استراحت ، سر باید بالاتر از بدن در زاویه 30 الی 45 درجه قرار گیرد.
 • در دوران نقاهت جراحی بینی ، از ضربه به دماغ جلوگیری شود.
 • کسانی که تحت جراحی زیبایی بینی ، قرار گرفته اند ؛ باید حداقل تا دو ماه بعد از آن از بلند کردن اجسام سنگین ، اجتناب نمایند.
 • طبق توصیه دکتر ، باید حداقل تا دو ماه بعد از رینوپلاستی ، از استفاده از عینک خودداری شود.
 • معمولا گچ یا اسپلینت قرار گرفته بر روی بینی ، پس از گذشت یک هفته برداشته می شود ؛ در این زمان ، بیماران باید از خیس شدن آن و همچنین ، چسب های زیر و روی گچ جلوگیری کنند.
 • طبق توصیه پزشک ، افراد باید تا یک ماه بعد از عمل بینی ، از پایین نگه داشتن سر خود به مدت طولانی خودداری نمایند.
 • داروها به طور مرتب ، میل شوند.
 • به مدت یک هفته برای شستشوی دندان ها ، از مسواک نرم استفاده شود و از دست کاری لب بالا نیز اجتناب شود.
 • افرادی که تحت عمل زیبایی بینی ، قرار گرفته اند ، تا ده روز پس از تخلیه تامپون های بینی ، باید از فین کردن محکم اجتناب نمایند.
 • افراد می توانند در صورت آمیخته شدن بیش از حد گاز زیر بینی به خونابه ، اقدام به تعویض آن نمایند.
 • افراد تا یک هفته بعد از رینوپلاستی ، باید از مصرف مواد غذایی خیلی سفت که نیاز به جویدن زیاد دارند ( مانند ته دیگ و ساندویچ ) خودداری نمایند ؛ لازم به ذکر است ، مصرف سایر غذاهای معمولی ، بلامانع می باشد.
 • از فعالیت بدنی بیش از حد و انجام ورزش بعد از جراحی بینی ، تا یک ماه خودداری شود.
 • حداقل تا یک ماه بعد از جراحی بینی در تهران با دکتر محبی ، باید از انجام شنا اجتناب شود.
 • از سرگیری فعالیت های اجتماعی روزمره ، بعد از ده روز از جراحی دماغ امکان پذیر خواهد بود.
 • باید تا ده روز بعد از این پروسه ، از مکالمه طولانی مدت خودداری نمایید.
 • حداقل به مدت یک هفته ، از پیراهن و بلوزهایی استفاده شود که دارای دکمه باشند و از ناحیه سر ، پوشیده نشوند.
 • طبق توصیه دکتر بینی خوب در تهران ، باید به مدت یک هفته از خنده ، گریه و در حالت کلی از حرکات شدید صورت ، اجتناب شود.
 • طبق توصیه پزشک ، افراد باید به مدت دو ماه پس از عمل دماغ ، از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور مستقیم خورشید و همچنین ، گرمای بسیار اجتناب نمایید.
 • بیماران به منظور جلوگیری از خیس شدن پانسمان روی بینی ، باید تا یک هفته ( تا زمان برداشتن گچ ) از شستن موی سر خود خودداری نمایند.
 • بروز تورم و کبودی در نواحی بینی ، چشم ها و همچنین ، لب بالا پس از جراحی زیبایی بینی مسئله ای طبیعی خواهد بود که به تدریج ، در طی دو الی سه هفته از بین خواهد رفت.
 • ورم عمده بینی ، در طی یک ماه بعد از عمل بینی از بین خواهد رفت ؛ اما فرم نهایی بینی ، پس از گذشت شش تا هشت ماه از رینوپلاستی ، مشخص خواهد شد.
 • گرفتگی بینی و آبریزش ، معمولا تا چند هفته بعد از جراحی بینی ، وجود دارد.

بعد از جراحی بینی چی بخوریم ؟

 • بیست و چهار ساعت اول بعد از عمل زیبایی بینی ، نقش حیاتی را در نحوه بهبود یافتن ایفا می کند. توجه داشته باشید که بعد از به دست آوردن هوشیاری ، باید غذای مناسبی را انتخاب کنید تا با عوارض بیهوشی عمومی رو به رو نشوید. غذاهای کم نمک با پروتئین و کربوهیدرات کافی می توانند در کاهش التهاب کمک بسیاری به شما کنند. نکته کلیدی این است که هیدراته بمانید و از مصرف کافئین و الکل دور بمانید.
 • عدم استفاده از غذاهای پر نمک ، به این دلیل توصیه می شود تا با عارضه های جانبی جدی بیهوشی رو به رو نشوید. به صورت ایده آل ، در روز اول بعد از عمل بینی باید همان غذاهایی را مصرف کنید که زمان دل درد داشتن میل می کنید. زمانی که اثر داروهای بیهوشی رفع شد ، می توانید به تدریج رژیم غذایی خود را گسترش دهید و خوراکی های بیشتری را در آن جای دهید.
 • در هفته اول بعد از عمل زیبایی بینی ، باید غذاهایی را میل کنید که نرم هستند و جویدن آن ها سخت نیست. برای مثال ؛ ماست ، سوپ جو ، نیم رو ، پوره سیب زمینی و فرنی. این غذاها سرشار از مواد مغذی هستند و جویدن آن ها نیز سخت نمی باشد.
 • در هفت روز اول بعد از رینوپلاستی در تهران ، مهم است که میزان آب دریافتی بدن خود را افزایش دهید. می توانید از آبمیوه تازه نیز استفاده کنید. البته می توانید از خود میوه ها نیز بهره بگیرید ، توت فرنگی و هندوانه گزینه های خوبی هستند که هم آب زیادی دارند و هم سفت نیستند.
 • در هفته دوم بعد از جراحی زیبایی بینی ، اکثر افراد می توانند به رژیم غذایی و زندگی عادی خود قبل از عمل بازگردند. البته توجه داشته باشید که هر شخصی واکنش متفاوتی به این پروسیجر خواهد داشت ، بنابراین نیاز است در این مورد ابتدا با بهترین جراح برای عمل بینی در تهران مشورت نمایید.

جراحی بینی

تصمیم گیری برای عمل بینی

اگر از دست مشکلات بینی خود به ستوه آمده اید ، یا دماغ شما برازنده صورت تان نیست ، می توانید تحت جراحی ، قرار بگیرید ؛ اگر فکر می کنید ، دماغ تان خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است ، در مرکز صورت واقع نشده ، قوز دار است ، نوک بینی تان گوشتالو است ، یا خیلی مردانه یا زنانه به نظر می رسد ، می توانید عمل دماغ ، انجام دهید ؛ اگر احساس می کنید ، نوک یا پل بینی تان خیلی پهن است ، یک پزشک مناسب برای عمل بینی در تهران ، می تواند به شما در دست یابی به شکل ظاهری بینی که به دنبال آن هستید ، کمک کند. اگر نفس کشیدن برایتان دشوار است ، یا در موقع خواب با مشکلات تنفسی روبرو می شوید ، می توانید با جراحی بینی در تهران برای همیشه از شر این مشکلات خلاص شوید ؛ اگر قبلاً جراحی دماغ ، انجام داده اید و نتیجه جراحی ، نظر شما را تامین نکرده است ، می توانید با قرار گرفتن تحت رینوپلاستی ترمیمی ، آنچه را که خواهان آن هستید ، به دست آورید ؛ وجود این دلایل باعث می شود افراد ، از هر طبقه و گروهی به سمت انجام عمل دماغ، متمایل و ترغیب شوند.

چرا انتخاب جراح برای انجام عمل بینی اهمیت دارد ؟

وقتی تصمیم می گیرید بینی جدیدی داشته باشید یا دماغ خود را درمان کنید ، تصمیم بعدی شما در موفقیت شما نقش حیاتی را ایفا می کند : این تصمیم ، انتخاب دکتر مجرب برای عمل بینی در تهران است. رینوپلاستی ، نظامی است که به آموزش درجه یک و عالی ، سال ها تجربه ، دانش عملکردی و آناتومیکی از استخوان ها و ماهیچه های صورت ، دانش و مهارت فنی ، قضاوت فوق العاده و حس زیبا شناسی عالی نیاز دارد ؛ شما برای انجام عمل زیبایی بینی خود ، به بهترین دکتر بینی در کشور نیاز دارید. دستیابی به یک نتیجه جراحی زیبایی بینی برجسته و درخشان ، مستلزم داشتن حس تعهد و علاقه به حفظ سلامت بیمار و کمک به او در کسب آنچه به دنبال آن است ، می باشد. رابطه بین شما و جراح عمل جراحی بینی تان ، این رابطه ، یک رابطه قابل اعتماد است.

جراحی بینی - دکتر محبی

نحوه انتخاب بهترین جراح برای عمل بینی در تهران

قبل از قدم گذاشتن در مسیر عمل بینی در تهران ، شما باید از تحصیلات ، تجربه ، اعتبار نامه ها و گواهی بورد تخصصی جراح پلاستیک منتخب تان ، کاملاً مطمئن باشید ؛ شما باید به دنبال متخصص عمل زیبایی بینی ، بگردید که عمیقاً به عنوان رهبر فکری در این زمینه ، مشارکت داشته است. چنین جراحانی اغلب عضو انجمن جراحان بوده و در ابداع تکنیک های جدید ، پیشگام بوده یا در دانشکده های پزشکی و بیمارستان های معروف ، موقعیتی داشته و مسئولیتی را بر عهده دارند. شما باید از حس زیبا شناسی جراح خود که در مجموعه عمل های او در بیماران قبلی وی نمایان می شود یا در هنگام گفتگو با او درباره اهداف تان برای چهره جدیدتان آشکار می شود ، راضی و خشنود باشید ؛ شما حتی می توانید با بیماران قبلی جراح ، جهت کسب چشم انداز بیشتر درباره دکتر جراحی بینی در تهران ، سبک مراقبت از بیمار و نتیجه حاصل ، صحبت کنید. علاوه بر همه ویژگی های فوق الذکر بهترین جراح برای عمل زیبایی بینی در تهران ، باید نسبت به بهبود زندگی بیمار از طریق جراحی پلاستیک ، متعهد باشد ؛ ترجیحاً جراحی را که دارای مهارت های پیشرفته ؛ از قبیل تجربه جراحی ترمیمی است ، بیابید ؛ چون آن ها از سطح عمیق دانش و قضاوت جراحی که باعث قرار گرفتن شان در صدر جدول جراحان خوب شده است ، برخوردارند.

 • تعهد : در جلسه مشاوره ، به دنبال این ویژگی در پزشک خود باشید.

این واقعیت ، اثبات شده است که یک متخصص و دکتر عمل بینی متعهد ، همیشه اشتیاق دارد ؛ تمام تلاش خود را به کار گیرد تا بهترین نتیجه را برای شما خلق نماید ؛ جراح ، در کسب اطلاعات بیشتر درباره شما ، نیازها و خواسته های تان از عمل رینوپلاستی ، از خود علاقه زیادی نشان می دهد ؛ جراح منتخب شما باید در مهارت های گوش کردن ، از دیگران پیشی بگیرد ؛ اگر پزشک شما پاسخ های کامل سوالات شما بود و توضیحات شفافی را به شما داد ، می توانید بگویید که اهداف شما را شنیده و سوالات شما را درک کرده است.

 • تحقیقات آنلاین برای انتخاب جراح انجام دهید.

در راستای انتخاب یک دکتر خوب برای انجام جراحی بینی در تهران می توانید از معرفی دوستان قابل اعتماد ، خانواده یا پزشک خانواده خود کمک بگیرید و با یک یا دو جراح بسیار معتبر ، به عنوان آخرین قدم برای تضمین یافتن جراح مناسب ، ملاقات کنید. یک جراح مناسب ، نه تنها باید یکی از جراحان بینی عالی باشد ، بلکه باید کسی باشد که بتوانید به او اعتماد کنید.

تاثیر انتخاب بهترین جراح تهران در نتیجه عمل بینی

شاید عمل دماغ به ظاهر یک جراحی زیبایی مینور و جزئی به نظر برسد ، ولی در واقع دارای ماهیت بسیار ظریف و حساسی می باشد. بیماران باید تمام توان خود را در انتخاب بهترین دکتر عمل بینی در تهران ، با هدف محقق نمودن ایده ها و دستیابی به یک نتیجه بی خطر و قابل پیش بینی به کار بندند. یک جراحی زیبایی بینی فوق العاده در دستان یک جراح قابل اعتماد محقق می شود که با برخورداری از مولفه ها و ویژگی های زیر ، یک اثر هنری زیبا را خلق نماید. برخی از این ویژگی ها که باید در مسیر انتخاب بهترین جراح عمل زیبایی بینی در تهران مد نظر قرار دهید ، شامل موارد زیر می باشد:

مدارک حرفه ای

یک پزشک بینی خوب دارای بورد تخصصی جراحی بینی بوده و از تجربه ای وسیع در حوزه جراحی زیبایی بهره مند می باشد و به این ترتیب می تواند در زمینه دستیابی به بهترین نتیجه در پی به کار گیری بهترین تکنیک ها و تکنولوژی های جراحی جهت خلق اهداف زیبایی شخصی بیماران خود ، به آنها اطمینان خاطر بدهد.

توجه و مراقبت شخصی

یک جراح بینی خوب ، بر روی الزامات ویژه بیمار خود تمرکز کرده و آنها را در به اشتراک گذاشتن خواسته ها و اهداف زیبایی متناسب با بینی و صورت شان و نیز خلق یک مشارکت همکارانه بین بیمار و پزشک با هدف محقق نمودن خلق یک بینی زیبا و برازنده صورت ، تشویق می کند. او صبورانه به سوالات و دغدغه های بیمار بدون بر جای گذاشتن نقطه ابهام در ذهن بیمار ، گوش کرده و به آنها پاسخ می دهد. او با ایجاد یک گفتگوی شفاف ، یک رابطه مبتنی بر اعتماد را خلق کرده ، درباره تکنیک های جراحی مختلف صحبت نموده و بهترین گزینه را برای بیمار خود بر می گزیند.

مهارت جراحی

یکی از ویژگی های یک جراح خوب ، احاطه کامل او بر انواع مختلف جراحی های زیبایی با مدل های مختلف ، تحت به روز ترین و پیشرفته ترین تکنولوژی ها می باشد.

ترکیب علم و هنر

پروسیجر عمل دماغ ، تنها یک جراحی برای خلق یک بینی بهتر نیست. هدف از جراحی بینی ، تراش دادن آن به شیوه ای است که بتواند با بقیه مولفه های صورت هارمونی داشته و تعادل صورت را بهبود بخشد. به این ترتیب ، صورتی خلق می شود که علاوه بر طبیعی بودن ، جذاب تر می گردد. نتیجه عمل بینی ، علاوه بر خلق زیبایی باید سلامت بیمار را نیز در اولویت قرار دهد. این اهداف تنها در صورتی محقق می شود که جراح قابلیت ترکیب علم و هنر را برای رسیدن به بهترین نتیجه ، داشته باشد.

جراحی بینی - دکتر محبی

ویژگی های مهم بهترین جراح رینوپلاستی تهران عبارتند از :

1 . تمرکز بر روی جراحی زیبایی بینی با سال ها تجربه

همانطور که قبلاً گفته شد ، جراح پلاستیک عمومی را برای انجام عمل تخصصی خود انتخاب نکنید ؛ یک دکتر خوب برای عمل بینی در تهران ، دارای حس قضاوت بوده و به تکنیک های عمل دقیق برای دستیابی به نتایج خوب ، آشنا می باشد. یک جراح با تجربه ، می تواند به کاهش خطر بروز مشکلات کمک کرده و می داند در صورت بروز مشکل چه اقدامی را انجام دهد ؛ مطمئن شوید که جراحی بینی خود را به دستان دکتر ، سپرده اید که بیش از ده سال تجربه دارد.

2 . تکنیک جراحی بینی ملایم و در عین حال دقیق

یک تکنیک موشکافانه و در عین حال ملایم ، الزامی می باشد ، چون حتی یک خطای یک میلی متری هم می تواند در دماغ جدید شما خودنمایی کند ؛ مهارت های لطیف به همراه تجربه در عکس های قبل و بعد ، یا در هنگام صحبت کردن با بیماران قبلی ، آشکار می شود.

3 . دانش زیباشناسی جراح

نگاه کردن به عکس های جراحی بینی های گذشته دکتر، می تواند نمایشگر توانایی ها و سبک تعریف شده جراح ، باشد.

4 . ارتباط با بیمارستان

بیشتر جراحان خوب در بیمارستان های معروف ، سابقه خدمت داشته اند.

5 . گفتگوی شفاف با جراح

بهترین جراحان در برقراری ارتباط و گفتگو ، دارای توانایی بسیار بالایی بوده و به خواسته ها و نیازهای شما از جراحی بینی ، اهمیت زیادی می دهند.

6 . صداقت پزشک

لازم است ؛ جراح ، به شما در درک غیر منطقی بودن اهداف جراحی دماغ تان و نیز شناخت گزینه های درست کمک کند.

7 . با درک بودن پزشک

بهترین دکتر زیبایی دماغ ، کسی است که سوالات زیادی درباره آنچه در خصوص دماغ تان دوست دارید یا دوست ندارید از شما بپرسد ؛ این پرسش و پاسخ باعث می شود که شما بهترین نتایج را از روند جراحی بینی ، به دست آورید.

8 . عملکرد بیمار محور

شما وقتی جلسه مشاوره را ترک می کنید ، باید این احساس را داشته باشید که جراح تمام تلاش خود را برای شما خواهد کرد ؛ آیا شما این جراح را دوست دارید ؟ آیا در این خصوص که او تمام تلاش خود را برای شما خواهد کرد ، به او اطمینان دارید ؟ حتماً جراحی را انتخاب کنید که این حس اعتماد را از او بگیرید.

جراحی بینی - دکتر محبی

علت حالت تهوع بعد از جراحی بینی چیست ؟

یکی از حالات کسانی که بینی شان را عمل کرده اند ، استفراغ و تهوع است. بیماران پس از به هوش آمدن متوجه این مسئله خواهند شد. از این بابت میل به صرف غذا و خوراکی نخواهند داشت. علت اصلی بروز این امر ماده بیهوشی تزریق شده به آن هاست. همانطور که می دانید برای انجام جراحی بینی لازم است شخص تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد. ترکیبات این دارو بر روی عملکرد بدن تاثیر گذاشته و باعث می شود و فرد بعد از کسب هوشیاری حالت تهوع را تجربه کند. البته باید گفت این اثر ماندگاری موقتی داشته و تنها تا زمانی که ترکیبات ماده بیهوشی در بدن است ، باقی می ماند. انتظار می رود بعد از دومین روز از دوره نقاهت ، این امر کاملا برطرف شده باشد. توجه داشته باشید اگر با گذشت زمان ، به جای مساعد شدن شرایط ، وضعیت وخیم تر شد ، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

عمل بینی بدون تامپون

تامپون یک جسم استوانه ای شکل از جنس پنبه و گاز استریل است که بعد از اتمام جراحی ، به عنوان یکی از مراحل پانسمان ، درون حفره بینی قرار می گیرد. با توجه به احتمال خونریزی در روزهای ابتدایی ، جراح با قرار دادن تامپون از شدت یافت این امر جلوگیری می کند. هر چند بعد از نهایتا 3 روز تامپون ها از حفره دماغ خارج می شوند ، اما در همین مدت هم نفس کشیدن را کمی برای افراد دشوار می سازد. در همین راستا تکنیک عمل بینی بدون تامپون ابداع شده که به جای ان از استنت های خاصی استفاده می شود. البته تصمیم گیری در این حوزه به صلاحدید پزشک به انجام می رسد و ایشان با توجه به شرایط و وضعیت بیماران خود تصمیم نهایی را می گیرد.

تامپون بینی

روندی که در آن بهترین پزشک پس از اتمام پروسیجر عمل زیبایی بینی ، پنبه یا گاز استریل را داخل این عضو قرار می دهد ، به اصطلاح تامپوناد نام دارد. دلیل انجام این کار این است که خون و ترشحات خارج شده از بینی ، جذب این وسیله شوند.

مدل های تامپون

بسته به نیازهای هر مراجعه کننده جراحی بینی ، نوع تامپون و جنس آن متفاوت خواهد بود. در این بخش این موارد را بررسی نموده ایم :

 • تامپون های سیلیکونی : ترجیح اغلب جراحان ، استفاده از این مدل می باشد. این ابزار که با نام تامپون تو خالی نیز معروف است ، از جنس سیلیکون درست شده است و به فرد زیباجو کمک می نماید در دوران نقاهت ، بدون مشکل از بینی خود تنفس کند. این مدل ساختارهای آناتومیکی را نیز تحت کنترل گرفته و به مدت سه تا پنج روز داخل بینی باقی خواهد ماند.
 • تامپون از جنس اسفنجی : این گروه ، مزیت های بسیاری دارند. این مدل به بافت ها نخواهد چسبید و کاهش و افزایش حجم آن با سرعت صورت نخواهد گرفت. این نوع را تنها به مدت دو تا سه روز می توان داخل بینی باقی گذاشت ، اما خون و ترشحات به خوبی به آن جذب خواهند شد.

چرا باید بعد از جراحی بینی از تامپون استفاده کرد ؟

بهره گرفتن از این وسیله ، نه تنها روند بهبودی را تسریع خواهد نمود ، بلکه خطر چسبیدن بافت ها به یکدیگر را به شکل قابل توجهی کاهش خواهد داد. همانطور که ذکر شد خون و ترشحات نیز از بینی خارج نمی شوند و جذب این تامپون ها می گردند. البته نکته قابل توجه و مهم این است که این ابزار هیچ خطر و ریسکی را به همراه ندارند و به همین علت به کررات از آن ها استفاده می شود.

چرا برای عمل بینی نباید لاک داشت ؟

در بروشور راهنما اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی از بیماران خواسته می شود شب قبل از جراحی ، لاک خود را پاک کنند و اگر کاشت ناخن انجام داده اند حداقل دو ناخن از انگشتان دست خود را لاک نزنند. علت این موضوع آن است که در طول عمل جراحی از دستگاهی به نام اوکسیمتر یا دستگاه پالس برای کنترل و نشان دادن اکسیژن خون شما استفاده می شود که لازم است این دستگاه به انگشت دست شما متصل شود ، زمانی که روی ناخن لاک و یا کاشت داشته باشید ، این موضوع اختلالاتی را در عملکرد دستگاه ایجاد می کند. از طرفی به کمک تغییراتی که در رنگ ناخن ها ایجاد می شود ، می توان به شرایط جسمانی بیمار در طی عمل رینوپلاستی پی برد. همچنین دقت داشته باشید که برای روز جراحی نباید هیچ آرایشی روی صورت خود داشته باشید ، اتاق عمل محیطی کاملا استریل و بهداشتی است و وجود هر نوع ماده شیمیایی و آرایشی و ورود آن به زخم ها با ایجاد برش هایی که در طول جراحی ایجاد می شود ، می تواند خطر عفونت را تا حد زیادی افزایش دهد. از این رو از بیماران خواسته می شود کاملا بدون آرایش در کلینیک جراحی حضور داشته باشند ؛ با این حال قبل از شروع جراحی ، صورت به کمک مواد مخصوص ضد عفونی شده و سپس فرآیند جراحی آغاز می شود.

آیا مسافرت بعد از عمل بینی خطرناک است ؟

ممکن است بسیاری از بیماران برای انجام جراحی خود به شهر یا کشور دیگری سفر کنند یا بعد از انجام این جراحی به هر دلیلی مجبور به سفر شوند ، در چنین شرایطی این سوال ایجاد می شود که بعد از عمل زیبایی بینی می توان سفر زمینی و یا هوایی داشت ؟ در پاسخ به این پرسش باید بدانید که شما حداقل به مدت 7 الی 10 روز اجازه مسافرت با هواپیما را نخواهید داشت و در صورت سفر زمینی لازم است مسافت کوتاه باشد. همچنین لازم است راننده با احتیاط کامل رانندگی نمایند تا فشار و ضربه ای به بینی شما در طول سفر وارد نشود.

عمل بینی در تهران - دکتر محبی

بهترین فصل برای عمل بینی

جراحی زیبایی دماغ در هر زمانی از سال قابل اجرا بوده و هیچگونه محدودیتی از نظر زمانی برای انجام آن وجود ندارد. البته ، برخی پارامترها وجود دارند که باعث می شوند اواخر فصل زمستان منتهی به بهار به عنوان یکی از بهترین فصول برای انجام عمل زیبایی بینی معرفی شود. عمل بینی فرایندی است که بعد از اجرای آن ، بیمار به استراحت کردن نیاز دارد. تعطیلات آخر زمستان و اوایل بهار ، این دو فصل را به یک دوره خوب برای انجام جراحی بینی تبدیل می کند که در طول آن ، بیمار بدون دغدغه داشتن در خصوص غیبت از محل کار یا محل تحصیل می تواند دوره ریکاوری را با آرامش سپری کند. مزیت دیگر این فصل ، هوای خنک آن می باشد. هوای زمستان رگ های خونی در پوست را جمع کرده و باعث کاهش یافتن تورم و کبودی در بینی بعد از رینوپلاستی می شود. بعلاوه قرار گرفتن کمتر در معرض نور خورشید نیز یکی دیگر از مزیت های این فصل به شمار می آید که احتمال ایجاد بافت اسکار را کاهش می دهد. وقتی برای مدت زمان طولانی در نواحی که دمای هوا در آن پایین است ، قرار می گیرید ، حتماً بینی خود را خوب بپوشانید.

برخی افراد از تب یونجه ، گرفتگی فصلی یا حساسیت های ایجاد شده در اثر آلرژی رنج می برند و رینوپلاستی در طول فصل زمستان می تواند احتمال بروز چنین علائمی را بخصوص در شرایطی که بعد از عمل کردن بینی خود احساس گرفتگی دماغ می کنید ، کاهش دهد. به خاطر داشته باشید هر چند فصل زمستان به عنوان یک فصل خوب برای عمل بینی در تهران توصیه می شود ولی زمستان فصل ابتلا به آنفولانزا و سرماخوردگی نیز هست. سرما خوردن یا ابتلا به آنفولانزا در طول دوره ریکاوری بعد از جراحی بینی می تواند فرایند بهبود شما را به تعویق اندازد. نکته دیگر برخورداری از یک ریکاوری موفقیت آمیز ، استفاده از مقدار فراوان مکمل های ویتامین C و دنبال کردن عادات و رفتار های یک زندگی سالم می باشد. این عادات شامل شستشوی مکرر دست ها ، اجتناب از لمس کردن چشم ها ، بینی و دهان و دوری کردن افراد مبتلا به بیماری های ویروسی از قبیل سرماخوردگی می باشد.

نکروز بینی چیست ؟

مشکل برخی بیماران بعد از عمل بینی ، سیاه شدن یا نکروز بینی می باشد و این افراد نگران نتیجه عمل خود می باشند. البته این مشکل در موارد بسیار نادر در اثر وجود ناهنجاری های پایه در بیمار ، اتفاق می افتد. نکروز یا سیاه شدن پوست به معنی از دست رفتن بافت زنده می باشد که مقدار آن به اندازه بافت ، وابسته است. به همین دلیل ، وقتی خون به بافت های بدن نمی رسد و اکسیژن رسانی به آن ناحیه صورت نمی گیرد ، رنگ پوست سیاه می شود. لکه نکروز نه تنها به بینی آسیب می زند بلکه اگر به استخوان برسد ، نتیجه جراحی را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. نکروز بینی بعد از جراحی بینی به یکی از دلایل زیر اتفاق می افتد:

 • ناهنجاری های عروقی
 • عفونت در داخل بینی
 • عوارض جانبی تزریق و استفاده از راکوتان قبل از جراحی
 • دستکاری بیش از حد بافت بینی توسط جراح
 • تزریق مقادیر بیش از حد ژل در بینی در موقعیت های نامناسب
 • استعمال دخانیات

تنها راه جلوگیری از نکروز بعد از جراحی بینی ، برداشتن یک لایه از چربی از پوست می باشد. برداشتن مقدار بیش از حد باعث تخریب فرایند خونرسانی به پوست بینی شده و فشار ناشی از گچ بینی و چسب زدن بینی ، می تواند باعث تشدید نکروز شود.

جراحی کردن بینی بدون بیهوشی امکان پذیر است ؟

گاها در بین متقاضیان اشخاصی هستند که نسبت به روند بیهوشی ترس و واهمه دارند و به دنبال این هستند که عمل بینی را بدون بیهوشی به انجام رسانند. اما نکته این است که چنین امری امکان پذیر است؟ به طور کلی می توان گفت بله ؛ می شود بدون بیهوشی کامل، بینی را عمل کرد.

در واقع منظور از بدون بیهوشی ، اعمال کردن بی حسی موضعی است. در بی حسی موضعی شخص به جای آن که به طور کامل در طول پروسه به خواب فرو رود ، تنها در موضع مورد نظر بی حسی را تجربه می کند ؛ یعنی دارو بی حسی بر روی بینی تزریق می گردد.

دلیل نگرانی برخی از بیماران از امر بیهوشی ، این است که پس از آن هوشیاری خود را بدست نیاورند. علت دیگر این است که پس از به هوش آمدن مواردی مثل سرگیجه ، تهوع و استفراغ را تجربه نکنند.

آیا بیهوشی عمومی برای عمل کردن بینی خطرناک است ؟

دقت داشته باشید که عموم کسانی که برای جراحی بینی داوطلب می شوند ، در رنج سنی هستند که به بیماری و ناتوانی خاصی مبتلا نمی باشند. همچنین در جلسه مشاوره پیش از عمل که از جمله مهم ترین اقدامات در نظر گرفته می شود ، جراح پیشینه پزشکی فرد را بررسی می کند.

این بررسی در راستا پی بردن به وجود هر گونه بیماری یا عامل خطرساز ، در گذشته یا در حال حاضر می باشد که به نوعی سلامتی فرد را تحت تاثیر قرار داده و به دنبال آن می تواند امر بیهوشی عمومی را برای فرد خطرناک کند. از این جهت جراح معاینه دقیق و درستی را به انجام می رساند و در کنار آن از متقاضی می خواهد که آزمایشاتی را انجام داده و جواب را به او ارائه دهد.

پس از انجام تمامی مراحل فوق ، جراح همراه با متخصص بیهوشی ، در زمینه تکنیک مناسب بیهوشی برای به انجام رساندن جراحی بینی برای شخص مورد نظر ، مشورت نموده و تصمیم گیری می کنند. در نتیجه می توانیم بگوییم که احتمال خطرناک بودن بیهوشی برای عمل بینی بسیار ناچیز است.

جراحی بینی برای رفع پولیپ

پولیپ ها در اندازه و شکل های مختلف درون یک یا هر دو سوراخ بینی تشکیل می شوند. این عارضه به تنهایی یا به شکل خوشه ای رخ می دهد و روی تنفس و حس بویایی بیمار تاثیر می گذارد. پلیپ ها می توانند باعث انسداد سینوس ها و عفونت نیز شوند. این عارضه بیشتر در مردان رخ می دهد. افرادی که دچار عفونت سینوس ، آسم یا آلرژی می شوند بیشتر در معرض ابتلا به این مشکل هستند.

پزشک با پرسیدن چند سوال ، ارزیابی شرایط بینی و استفاده از یک ابزار خاص این عارضه را تشخیص می دهد. امکان دارد علاوه بر این اقدامات ، مواردی مثل تست آلرژی ، اندوسکوپی و سی تی اسکن نیز انجام شود. برای درمان آن ، دکتر معمولا اسپری استروئیدی تجویز می کند. این اسپری تورم پولیپ ها را کاهش می دهد. مورد بعدی قرص استروئیدی است. اگر پولیپ ها بزرگتر باشند ، تنها قرص تجویز می شود. زمانی که اندازه آن ها بیش از حد بزرگ باشد و یا درمان های پیشین تاثیری نداشته باشد ، فرد باید تحت جراحی بینی قرار گیرد.

سپتورینوپلاستی

این عمل هم برای بهبود ظاهر بینی (جراحی زیبایی بینی) و هم برای بهبود تنفس (سپتوپلاستی) انجام می شود. اجرای آن استخوان و غضروفی را درگیر می کند که به بینی شکل می دهند. سپتوم ، دیواره ای است که میان دو سوراخ قرار گرفته است. گاهی این دیواره به دلایل مختلفی از جمله ضربه کج می شود و نه تنها در تنفس مشکل ایجاد می کند ، بلکه ظاهر فرد را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. در سپتورینوپلاستی این تیغه اصلاح شده و در سر جای خود قرار می گیرد تا مشکلات زیبایی و عملکردی بینی اصلاح شود.

تیپ پلاستی

نوک بینی گرد یا پهن می تواند روی ظاهر و تقارن صورت تاثیر منفی بگذارد. تیپ پلاستی که نوعی از جراحی بینی است ، نه تنها دماغ را نوک تیز می کند ، بلکه پهنای آن را نیز کاهش می دهد. این عمل حدود یک ساعت طول می کشد و به دو روش انجام می شود. تکنیک اول جراحی غضروف است که در آن بسته به شرایط مراجعه کننده غضروف جایگزین و یا اصلاح می شود. تکنیک دوم کوچک کردن پره بینی است. با وجود بالا بودن تیغه بینی ، باز بودن پره ها می توانند موجب شوند این عضو پهن تر به نظر برسد. این پروسه تنها روی پوست و عضلات انجام می شود.

جراحی بینی با فیلر

در این پروسه کم تهاجمی ، فیلرهای پوستی برای تغییر شکل موقتی بینی استفاده می شود. این روند برای کسانی که نمی خواهند زیر تیغ جراحی بروند مناسب است. این امر با نام رینوپلاستی مایع نیز شناخته می شود. این پروسیجر محدودیت هایی دارد. برای مثال نمی تواند اندازه بینی را کوچک کند و اثر آن تنها تا شش ماه ماندگاری دارد. اما می تواند برآمدگی ها و فرورفتگی ها را به طور موقت رفع کند. برخی نگرانند تزریق فیلر بینی آن ها را بزرگتر نشان دهد ، اما زمانی که به درستی انجام شود ، دماغ با بقیه اجزای صورت در تعادل قرار می گیرد.

علت تغییر صدا بعد از عمل بینی

شاید شما هم از آن دسته متقاضیان عمل بینی باشید که بعد از جراحی تغییر صدا را تجربه کنید و این مسئله باعث نگرانی شما شود. به همین جهت لازم دانستیم توضیحاتی را در این راستا در اختیارتان قرار دهیم. پس از به پایان رسیدن جراحی ، تغییرات اعمال شده باعث متورم شدن بینی می شوند. ورم ایجاد شده به نوعی باعث گرفتگی بینی و انسداد مسیر عبور هوا می گردد. در نتیجه اثرات ظاهر شده ممکن است صدای فرد حالت تو دماغی پیدا کند و نسبت به صدا طبیعی او کمی متفاوت باشد. نکته قابل ذکر ، موقتی بودن این اثر است. یعنی تا زمانی که بافت بینی متورم باشد ، صدا از حالت طبیعی خارج است ؛ اما به مرور همانطور که بینی ترمیم پیدا می کند ، تون صدا نیز به حالت نرمال خود باز می گردد. پس لزومی به نگرانی در این خصوص نمی باشد.

توضیحات دکتر محبی و نظر یکی از بیماران عزیز در مورد نقاهت بعد از عمل بینی را در پادکست زیر می توانید بشنوید :

چرا بعد از جراحی ، بینی کج می شود ؟

در حین عمل جراحی ، تغییرات و اصلاحات به گونه ای اعمال می شوند که ساختار و فرم به وجود آمده دائمی باشد و تغییر نکند. اما در برخی شرایط بعضی افراد شاید کج شدن بینی شان بعد از عمل هستند. می توان موارد زیر را علل اصلی وقوع چنین مسئله ای دانست :

 1.  عدم رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی : طبعا زمانی که شما به توصیه ها پزشک در خصوص تحت فشار قرار ندادن بینی پس از جراحی توجهی نکنید ، احتمال پیدایش موارد ناخوشایند مثل کجی بینی هم بالاتر می رود.
 2.  حوادث و تصادفات ناگهانی : گاهی اوقات افراد به سبب بی احتیاطی خود در شرایط نامساعدی گرفتار شده که موجب آسیب دیدگی بینی شان می شوند ؛ مثل تصادف با ماشین یا نزاع و درگیری های خیابانی.

زمان تزریق بوتاکس بعد از جراحی بینی

بوتاکس یکی از پروسه های زیبایی کم تهاجم است که با هدف جوانسازی پوست انجام می شود ؛ امروزه از این پروسه با اهداف درمانی نیز استفاده می شود. ممکن است افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بینی و تزریق بوتاکس را دارند ، این سوال برای آن ها ایجاد شود که ابتدا کدام پروسه زیبایی را انجام داده و فاصله بین تزریق بوتاکس و عمل بینی چقدر باید باشد ؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت ، نیازی به صبر طولانی مدت بعد از عمل رینوپلاستی برای تزریق کردن بوتاکس نیست ؛ چرا که بوتاکس زدن به صورت روی بینی تاثیری ندارد ؛ با این حال پیشنهاد می شود بعد از گذشت سه الی چهار هفته از انجام عمل جراحی ، زمانی که بهبود پیدا کردید و حال جسمانی خوبی داشتید ، تزریق بوتاکس انجام دهید.

گاهی اوقات ممکن است تزریق بوتاکس با هدف سربالا کردن نوک بینی انجام شود ؛ اما فرد بعد از مدتی از نتیجه راضی نبوده و یا بنا به دلایل دیگر تصمیم به انجام جراحی بینی داشته باشد ؛ در چنین شرایطی لازم است تا زمانی که تاثیر بوتاکس از بین برود ، صبر نموده و حتما این موضوع که قبلا تجربه تزریق بوتاکس به بینی داشته اید را با پزشک خود در میان بگذارید. برای تزریق بوتاکس به بینی بعد از عمل نیز لازم است حداقل تا یک سال صبر نموده تا تورم بینی از بین رفته و بینی شکل نهایی خود را پیدا کند ؛ اگر با وجود این شرایط همچنان تمایل داشتید تا بینی شما اندکی سربالاتر باشد با مشورت پزشک می توانید به بینی خود بوتاکس تزریق نمایید.

چند وقت بعد از عمل بینی می توان ژل لب تزریق کرد ؟

یکی دیگر از پروسه های پرطرفدار در میان خانم ها تزریق ژل لب می باشد ؛ ممکن است این سوال برای افراد ایجاد شود که تزریق ژل به لب بعد از جراحی بینی مشکلی به وجود نمی آورد ؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت چون لب و بینی در فاصله کمی از یکدیگر قرار گرفته اند ، بعد از جراحی زیبایی بینی ، لب ها تا مدتی متورم هستند ، به همین دلیل پیشنهاد می شود برای کسب نتیجه مطلوب از این پروسه زیبایی حداقل تا 6 هفته صبر نمایید.

فیلم جراحی بینی استخوانی قوزدار

کاهش ورم بعد از جراحی بینی

تورم بینی بعد از جراحی ، یکی از عادی ترین اتفاقاتی است که می تواند رخ دهد. تغییراتی که به جهت زیبا شدن این عضو حین پروسیجر روی آن اعمال شده ، عامل باد کردن بینی می باشد. نوع حاد این عارضه در یک ماهه اول خود را نشان می دهد ؛ اما توجه داشته باشید که در بینی های گوشتی این مدت به دو ماه افزایش می یابد. در ورم مزمن بعد از عمل بینی در تهران ، مدت زمان بیشتری با این معضل دست و پنجه نرم خواهید کرد. این تورم به علت نفوذ مایع در زیر پوست رخ می دهد اما با گذشت زمان از بین خواهد رفت. می توان گفت باد بینی در هفته اول با شدیدترین حالت خود رو به رو است. بعد از این مدت ، این مشکل روز به روز بهتر خواهد شد و مواردی مثل کبودی و قرمزی نیز از بین خواهد رفت. از عامل هایی که روی ورم ایجاد شده بعد از جراحی بینی تاثیر گذار هستند می توان به ضخامت پوست ، مهارت جراح ، میزان اصلاحات اعمال شده و پیگیری مراقبت های بعد از عمل اشاره کرد.

این عارضه تا برطرف شدن کامل ، به یک الی دو سال زمان نیاز دارد. بنابراین برای دیدن نتیجه نهایی ، نباید عجله به خرج دهید. البته می توانید با رعایت برخی نکات ، نمود این عارضه را کمتر کنید! برای مثال می توانید با هیدراته نگه داشتن بدن یا مصرف کمتر نمک و ادویه های تند به این امر کمک کنید. توجه داشته باشید که به توصیه بهترین دکتر عمل بینی تهران ، بهتر است از استعمال دخانیات و سیگار تا جای ممکن پرهیز نمایید. مصرف داروهای ضد التهاب در روزهای بعد از عمل زیبایی بینی ممنوع می باشند ، زیرا احتمال خونریزی را افزایش می دهند. اما بعد از این مدت خوردن این دست از داروها می تواند تا حد زیادی باد بینی را کم کند.

تجربه و رضایت بیماران از عمل بینی با دکتر محبی

بهترین روش شستشوی بینی بعد از عمل

امروزه ابزارها و وسایل مختلفی در داروخانه ها وجود دارند که می توانید از آن ها برای شستشوی بینی استفاده نمایید. با این حال رایج ترین و بهترین راه برای این کار استفاده از سرنگ مطابق با روشی است که در ادامه شرح داده خواهد شد. لازم به ذکر است که در این پروسه هدف اصلی ورود محلول از یک سمت بینی و خروج از سمت دیگر نیست ؛ در واقع لازم است محلول با فشار ملایمی به بینی وارد شده تا ترشحات و ضایعات باقی مانده از جراحی خارج شود ؛ بدین ترتیب مسیر تنفسی باز شده ، تورم و التهاب بینی کاهش یافته و از بروز عفونت جلوگیری می شود. نکته دیگری که لازم است به آن توجه داشته باشید این است که برای شستشوی بینی لازم است حداقل 3 هفته از انجام عمل بینی شما گذشته باشد و باید در طی این مدت از قطره های بینی تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید.

تهیه سرم شستشوی ایزوتونیک بینی

می توانید محلول مورد نیاز برای شستشوی بینی را از داروخانه تهیه نموده و یا در منزل اقدام به تهیه این محلول نمایید. سرم سالین و محلول سدیم کلراید 1 درصد از جمله محلول هایی هستند که در داروخانه برای این منظور به فروش می رسند. اگر قصد تهیه این محلول در منزل را دارید ، لازم است ابتدا یک لیوان آب را بجوشانید و بعد از خنک شدن به اندازه نصف قاشق چایخوری به آن نمک اضافه نمایید. دقت داشته باشید که جوشاندن آب از اهمیت بالایی برخوردار بوده و شستشوی بینی با آب آلوده می تواند خطرات جدی در پی داشته باشد.

چگونه بینی خود را با محلول سالین و سرنگ شستشو دهیم ؟

برای این منظور لازم است مقابل روشویی ایستاده و سر خود را مقداری به طرفین کج نمایید و سپس سرنگ حاوی محلول آب و نمک را در بینی خود تخلیه نمایید و اجازه دهید ، محلول وارد سوراخ های بینی شده و از همان سمت خارج شود ، دقت نمایید که از فین کردن و ورود هرگونه اشیا به داخل بینی باید خودداری شود ؛ در غیر اینصورت بافت های در حال ترمیم بینی دچار آسیب جدی خواهند شد. این کار را تا جایی که احساس کردید مسیر تنفسی شما باز شده و ترشحات خارج شده اند ، ادامه دهید و سپس برای سمت دیگر بینی تکرار نمایید. در انتها ذکر این نکته لازم است که نیازی نیست آب به درون حلق راه پیدا کند اما اگر آب وارد حلق شما شد ، اشکالی ندارد و نگران این موضوع نشوید.

آیا شستشوی بینی بعد از عمل ضروری است ؟

بله ، برای کاهش خطر عفونت و بهبودی سریع تر شستشوی بینی الزامی است. ممکن است برخی از جراحان تنها استفاده از قطره های بینی بعد از جراحی را کافی بدانند ؛ بنابراین لازم است طبق نظر پزشک متخصص خود شستشو و تمیز کردن بینی را انجام دهید.

تا چه مدت بعد از جراحی بینی باید از سرم شستشو استفاده کرد ؟

به صورت کلی استفاده از سرم های شستشو تا دو ماه بعد از جراحی توصیه می شود.

تزریق کورتون به بینی بعد از عمل

به صورت کلی دلیل اصلی تزریق کورتون به بینی بعد از عمل را می توان کمک به کاهش ورم بعد از جراحی بینی عنوان کرد ؛ انجام این پروسه برای تمامی بیماران بعد از عمل ضرورت ندارد و تنها آن دسته از افرادی که بینی آن ها بعد از انجام جراحی ، همچنان با گذشت زمان به دلیل تورم شکل نامطلوبی دارد ، توصیه می شود ؛ بنابراین این افراد با مشورت و توصیه پزشک می توانند به بینی خود کورتون تزریق نمایند. دقت داشته باشید این دارو حتما باید در زمان مناسب و در دوز مناسبی تزریق شود تا نتیجه خوبی را به همراه داشته باشد. لازم به ذکر است که تزریق این دارو به صورت خودسرانه به هیچ عنوان توصیه نمی شود و می تواند عوارض و پیامدهای منفی را به دنبال داشته باشد.

مزیت های تزریق کورتون به بینی چه می باشد ؟

کورتون نوعی داروی استروئیدی است که به نازک تر شدن پوست بینی کمک زیادی می کند و بدین ترتیب می تواند در کاهش ورم بعد از عمل بینی موثر واقع شود. افراد با بینی گوشتی ممکن است بعد از جراحی به دلیل ضخامت پوست تورم بیشتری را تجربه نمایند ؛ در چنین شرایطی پزشک بعد از انجام معاینات لازم ممکن است تزریق کورتون به بینی را پیشنهاد دهد. بهترین نواحی برای تزریق این دارو به بینی ، نوک بینی و قسمت بالای نوک بینی می باشد که معمولا بعد از جراحی دچار بیشترین تورم شده و بیشتر مستعد باقی ماندن جای اسکار می باشد.

تا چند بار بعد از جراحی می توان به بینی کورتون تزریق کرد ؟

این پروسه در برخی از بیماران با هدف بخشی از روند درمان انجام می شود و تا زمانی که نتیجه مطلوبی حاصل شود ، ممکن است تزریق کورتون به بینی ادامه داشته باشد. معمولا برای تزریق مجدد این دارو به بینی 6 الی 8 هفته ، فاصله نیاز است.

هر آنچه در مورد تزریق آنزیم به بینی باید بدانید !

کم خونی و جراحی بینی

در پاسخ به این پرسش از بیماران که کم خونی برای انجام عمل بینی خطرناک است یا خیر ؟ باید گفت برای بررسی این موضوع پیش از جراحی آزمایش خون گرفته می شود تا فاکتورهای لازم برای اطمینان از سلامتی برای بیهوشی و انجام جراحی بررسی شود. در صورتی که به کم خونی دچار هستید ، بعد از کنترل بیماری و تایید پزشک متخصص می توانید برای این جراحی اقدام نمایید. اگر هموگلوبین خون شما بالای 10 باشد ، انجام این جراحی مشکلی ایجاد نمی کند. برای کمک به این موضوع لازم است برای مدتی قبل از انجام جراحی زیبایی بینی ، قرص آهن مصرف شود. به جز مصرف قرص آهن قبل از عمل بینی ، پیشنهاد می شود از برخی منابع مفید دیگر مثل جگر ، زرده تخم مرغ ، عدسی ، لوبیا و گوشت قرمز برای تامین آهن مورد نیاز بدن خود استفاده نمایید.

عمل بینی در افراد مبتلا به آلرژی

لازم است به این نکته توجه داشته باشید که عمل زیبایی بینی تاثیری در بهبودی و یا بدتر شدن وضعیت آلرژی شما نخواهد داشت. همچنین وجود آلرژی مشکلی در روند جراحی زیبایی بینی ایجاد نخواهد کرد ، اما توصیه می شود با مشورت پزشک یک هفته قبل از جراحی و تا دو ماه بعد از عمل از داروهای ضد حساسیت استفاده نمایید تا در دوران بهبودی دچار مشکل نشوید. اگر به آلرژی و حساسیت خاصی دچار هستید ، بهتر است حتما این موضوع را در جلسه مشاوره با پزشک خود در میان بگذارید.

خط کانتور در عمل بینی

به خطوطی که در امتداد استخوان بینی و کناره های آن کشیده می شود ، خط بینی گفته می شود که در جراحی زیبایی بینی پزشک برای بهتر دیده شدن آن تلاش می کند که در اصطلاح به آن کانتورینگ بینی نیز گفته می شود. ایجاد این خط موجب می شود تا بینی حالت مثلثی شکل پیدا کند و زمانی که از نمای رو به رو به بینی نگاه می کنید ، شاهد دو خط زیبا در کناره های بینی باشید که به زیبایی بیشتر چهره و بینی کمک می کند.

اگر روز عمل بینی پریود باشیم !

یکی از سوالات متداول متقاضیان عمل رینوپلاستی در خصوص این موضوع است که اگر هنگام عمل بینی پریود باشیم چه می شود ؟ به صورت کلی خونریزی در دوران عادت ماهیانه ، مانعی برای انعقاد خون نیست و این موضوع سبب خونریزی بیشتر شما در حین پروسه جراحی نخواهد شد ؛ مگر در شرایطی که بیمار استرس و تنش زیادی داشته باشد که این موضوع نه تنها جراحی زیبایی بینی ؛ بلکه هر عمل جراحی دیگر را می تواند تحت تاثیر قرار دهد. به صورت کلی پریود بودن مانعی برای جراحی بینی نیست ؛ با این حال در شرایطی که تصور می کنید اگر بهبودی شما با دوره عادت ماهیانه همراه شود ، ناراحتی و درد زیادی را تحمل می کنید ، یا در دوران پریود ضعف و ناتوانی زیادی دارید ، بهتر است با در نظر داشتن این موضوع ، تاریخ جراحی خود را به نحوی انتخاب نمایید که عمل بینی شما همزمان با دوره قاعدگی نباشد.

آیا پریودی باعث ورم بینی می شود ؟

دوران عادت ماهیانه با برخی عادات خلقی و فیزیکی همراه است. یکی از این تغییرات تورم و افزایش وزن و احتباس مایعات در بدن است ؛ از این رو پریود تا حدودی می تواند سبب تورم بینی شما شود که علت این موضوع افزایش دمای بدن و حبس بیشتر مایعات در بدن می باشد. دقت داشته باشید که اختلالات غده تیروئید نیز از دیگر عوامل موثر در ایجاد تورم بدن است و هر چه میزان حرارت بدن بیشتر باشد ، تورم بیشتر خواهد بود.

عمل بینی و سانترال لب به صورت همزمان

جراحی لیفت سانترال لب ، از جمله تکنیک های زیبایی است که به افزایش سایز لب بالا و خوش فرم شدن آن کمک زیادی می کند ؛ این پروسه مناسب افرادی است که دوست ندارند حجم لب های آن ها افزایش پیدا کند و تمایلی به تزریق فیلر و ژل لب ندارند ، دوست دارند لب های آن ها به صورت دائمی و کاملا طبیعی زیبا و نمایان شود که در چنین شرایطی سانترال لب بهترین گزینه است. اما سوال اصلی اینجاست که آیا همزمان با عمل بینی می توان جراحی سانترال لب انجام داد ؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت بله از آنجایی که برش عمل رینوپلاستی نیز در ناحیه کلوملا ایجاد می شود و جراحی لیفت سانترال نیز از طریق برش های زیر بینی صورت می گیرد ، انجام جراحی بینی و سانترال لب به صورت همزمان امکان پذیر است. از طرفی افتادگی نوک بینی برخی از افراد بسیار شدید است ، به همین دلیل بعد از جراحی زیبایی بینی ، ممکن است فاصله لب بالا و نوک بینی این افراد زیاد به نظر برسد که خوشبختانه به کمک عمل سانترال لب می توان به رفع این موضوع کمک نمود و با بزرگ کردن لب بالا تناسب زیبایی میان لب ها و بینی ایجاد نمود.

عمل بینی برای عینکی ها

آیا عینک زدن بعد از جراحی بینی به نتایج عمل آسیب می زند ؟ در پاسخ به این پرسش باید بدانید که ساختار بینی بعد از جراحی تا مدتی بسیار آسیب پذیر بوده ؛ از این رو هرگونه نیرو یا وزن اضافی و فشار می تواند سبب آسیب به نتیجه جراحی شود. استفاده از عینک نیز می تواند فشار زیادی را به تیغه بینی وارد نماید و نتیجه جراحی شما را با تغییر همراه کند ؛ از این رو اگر مجبور به استفاده عینک بعد از جراحی بینی هستید ، لازم است از نگهدارنده عینک استفاده نمایید یا عینک را به پیشانی خود بچسبانید. همچنین می توانید از لنزهای طبی تا زمان بهبودی استفاده نمایید. بعد از آنکه تیغه بینی شما استحکام لازم را پیدا کرد ، استفاده از عینک طبی و آفتابی مانعی ندارد.

جراحی بینی - دکتر محبی

هزینه عمل بینی دکتر محبی در تهران

در طول فرایند عمل زیبایی بینی در تهران ، در جلسه مشاوره با دکتر ، بعد از انجام آزمایش کامل، بحث درباره دغدغه ها ، بررسی سابقه پزشکی بیمار ، و ترسیم طرح درمان متناسب با نیازهای بیمار ، می توانید پرسش خود را درباره هزینه عمل بینی در تهران مطرح کنید. با توجه به نوسانی بودن هزینه عمل دماغ ، تحت تاثیر فاکتورهای مختلف ، کسب اطلاعات در این خصوص از جراح خود ، می تواند موثق ترین منبع اطلاعاتی محسوب شود. پزشک در شرح فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت جراحی دماغ ، موارد زیر را متذکر می شود:

هزینه های بیهوشی در جراحی بینی

هزینه های بیهوشی و طول روند عمل دماغ معمولاً این بخش از هزینه های عمل بینی را تشکیل می دهد. هزینه های خدمات ارائه شده از سوی مرکز درمان شامل امکانات اتاق عمل و مرکز درمان می باشد.

گرافتینگ غضروف در عمل بینی

در برخی فرایند های جراحی بینی ، پیوند غضروف به عنوان بخشی از پروسیجر انجام می شود. گرافتینگ بینی به عنوان روندی برای شکل دهی دماغ بنا به تشخیص جراح ، مورد استفاده قرار می گیرد.

درجه تغییرات مورد نیاز در عمل زیبایی بینی

پروسیجراهایی که به تغییرات جزئی نیاز دارند در مقایسه با جراحی هایی که در آنها تغییرات وسیعی در دماغ مورد نیاز می باشد ، از هزینه کمتری برخوردار هستند.

سوالات متداول جراحی بینی

اگر در روزهای اول بعد از عمل بینی درد را تجربه کردید ، نگران نباشید ، این مسئله کاملا نرمال و عادی است. به جهت مدیریت کردن آن و آرامش بیمار ، جراح ، دارو مسکن تجویز می کند. الزامیست که داروها طبق دستور مورد استفاده قرار بگیرند.

عوامل مختلفی در این مسئله دخالت دارند. نوع مراقبت فرد از محل بخیه ها با توجه با تایپ پوستی که دارد از جمله فاکتورهای تاثیر گذار است. پس از جراحی توصیه های پزشک در خصوص نحوه تمیز نگه داشتن جای زخم های جراحی ، قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب و داشتن تغذیه مناسب را جدی بگیرید تا هی چگونه اسکاری بر جای نماند.

عمل بینی در راستای رفع مشکلات عملکردی و زیبایی به انجام می رسد ، بنابراین پس از جراحی شما بهبودی در تنفس را تجربه خواهید کرد. مگر آن که جراحی به علل مختلف با موفقیت به انجام نرسیده باشد و در نتیجه آن تنفس فرد دچار اختلال شود.

سیگار یا هر نوع دخانیات دیگر که حاوی نیکوتین می باشد ، گردش خون در بدن را مختل می سازد. بنابراین اگر شما قبل و بعد از جراحی بینی به استعمال این گونه مواد ، ممکن است در حین جراحی و دوره ریکاوری به مشکلاتی دچار شوید.

شما برای عمل بینی تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد که باعث می شود تقریبا تا 48 ساعت حالت سرگیجه و خواب آلودگی را تجربه کنید. بدین جهت تا زمانی که چنین حالاتی برطرف نشده اند ، به هیچ عنوان نباید پشت فرمون بنشینید.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید

دکتر علیرضا محبی

دکتر علیرضا محبی

دکتر علیرضا محبی ، جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی ، یکی از مشهورترین پزشکان حوزه جراحی زیبایی بینی است. او با بیش از 20 سال تجربه حرفه‌ ای در انجام جراحی‌های پیچیده و موفقیت‌آمیز ، به یکی از بهترین‌ ها در این زمینه تبدیل شده است. دکتر محبی دارای تخصص‌ های ویژه در جراحی‌ های گوش، سینوس‌ ها و جراحی پلاستیک بینی است. تعهد و دقت او در مراقبت از بیماران ، سبب شده تا مورد احترام و اعتماد بسیاری از بیماران و همکارانش باشد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
22 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مهری ولیجانی
مهری ولیجانی
2 سال ها گذشته

وقت جراحی بینی میخواستم

پری ناز رسولی
پری ناز رسولی
2 سال ها گذشته

من مشاوره بینی میخواستم،زمانش رو لطفا بهم بگین

پری ناز رسولی
پری ناز رسولی
2 سال ها گذشته

مشاوره میخواستم برای بینی

shahin ahmadi
shahin ahmadi
2 سال ها گذشته

سلام چرا لینکی که قبلا در اینستا بود نیست الان؟ میخوام ببینم عکسم تایید شده یا نه؟ شکل سایت انگار عوض شده تو سایت قسمت ورود برداشته شده؟؟؟

لیلا سهل آبادی
لیلا سهل آبادی
2 سال ها گذشته

سلام وقت تون بخیر
وقت ویزیت وجراحی می خواستم

فائزه
فائزه
1 سال گذشته

سلام
وقت مشاره ميخواستم

زیبا
زیبا
1 سال گذشته

سلام حدود ۶ ماه هستش که آنزیم برای کوچک شدن بینی تزریق کردم اما خیلی تغییر نداشت تصمیم گرفتم عمل جراحی انجام بدم آیا مشکلی پیش میاد ؟

drmohebbi9
drmohebbi9
1 سال گذشته
پاسخ دادن به  زیبا

سلام نیاز به معاینه هست ، آنزیم معمولا بافت زیر چربی رو از بین میبره

فاط
فاط
1 سال گذشته

سلام وقت بخیر ببخشید دکتر تا کی نوبت هاشون پرشده؟!

فاط
فاط
1 سال گذشته

سلام ، دکتر نوبت هاشون تا کی رزرو شده؟!

محددثه
محددثه
6 ماه ها گذشته

سلام با وجود سینوزیت می توان عمل زیبایی بینی انجام داد ؟ 

drmohebbi5
drmohebbi5
6 ماه ها گذشته
پاسخ دادن به  محددثه

سلام بله باید ویزیت بشید

اناهیتا
اناهیتا
6 ماه ها گذشته

سلام اقای دکتر من بعد از عملم کلی جوش های ریز روی پوست بینی و صورت زدم نمیدونم علتش چیه و باید چیکار کنم ؟ 

drmohebbi5
drmohebbi5
6 ماه ها گذشته
پاسخ دادن به  اناهیتا

سلام جوش زدن بعد از عمل بینی شایع هست لازمه توسط پزشک ویزیت بشید تا براتون قرص و محلول تجویز بشه

ستاره
ستاره
6 ماه ها گذشته

من یک ماه پیش تزریق چربی به صورت انجام دادم با این وجود میتونم برای عمل بینی اقدام کنم ؟

drmohebbi5
drmohebbi5
6 ماه ها گذشته
پاسخ دادن به  ستاره

بهتر است سه ماه از تزریق چربی بگذره

نرگس فیاضی
ادمین
نرگس فیاضی
1 ماه گذشته

یک ماه از عمل بینیم میگذره اما همچنان لخته های خون خشک شده داخل بینی وجود داره با اینکه مدام با سرم شست و شو میدم اما کامل خارج نمیشه. چیکار باید کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.

دکتر علیرضا محبی