جراح بینی ، متخصصی است که قادر است گزینه های مختلف در فرایند رینوپلاستی را انجام دهد. اولین فاکتور در گزینش یک متخصص ، انتخاب پزشکی است که بتوانید به او اعتماد کرده و جراحی بینی خود را به دست او بسپارید. دکتر علیرضا محبی متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن ، از جراحان بینی حاذق در تهران می باشند. برای مشاهده نمونه کارهای دکتر محبی ، می توانید به گالری سایت یا اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

جراح بینی

استانداردهای بهترین جراح بینی

جراح بینی ، باید از استانداردهای زیر برخوردار باشد :

  • دارای بورد تخصصی است.
  • حداقل یک دوره شش ساله دوره آموزشی جراحی را ، در پی سپری کردن دوره های تحصیلی دانشکده پزشکی ، و حداقل یک دوره رزیدنسی ، را گذرانده باشد.
  • در آزمون های کتبی و شفاهی ، شرکت کرده و آن ها را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد.
  • از دانشکده پزشکی فارغ التحصیل شده باشد.
  • در مجموعه های پزشکی و بیمارستان های معتبر ، عمل بینی را انجام داده باشد.

با انتخاب یک متخصص عمل بینی با شرایط فوق الذکر ، می توانید ضریب اطمینان در انتخاب یک پزشک بینی حاذق ، که بتواند نتیجه فوق العاده ای در بینی شما را خلق کند ، بالا ببرید.

هزینه

یکی از مطالبی که یک جراح بینی خوب ، بعنوان دغدغه در بیمار خود به آن اهمیت داده و در جلسه مشاوره خود با بیمار ، به آن می پردازد ، بحث در خصوص هزینه عمل و اطلاع رسانی جامع به بیمار خود ، در این خصوص است.
دکتر بینی ، فاکتورهای تاثیر گذار بر روی هزینه نهایی عمل رینوپلاستی ، را یک به یک به بیمار خود جهت شفاف سازی ، مورد اشاره قرار می دهد.

این فاکتورها شامل تجربه جراح بینی ، هزینه های مرکز درمان ، تست های آزمایشگاهی ، داروهای تجویز شده ، هزینه های بیهوشی و موقعیت جغرافیایی می باشد. همچنین دکتر دماغ ، متذکر می شود که جراحی بینی به علت قرار داشتن در محدوده عمل های زیبایی ، تحت پوشش شرکت های بیمه قرار ندارد.

جراح بینی

ویژگی های جراح بینی

در انتخاب جراح و متخصص بینی خود ، نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

1 . حتماً جراح دارای بورد تخصصی را انتخاب کنید.

2 . از صاحب تجربه بودن جراح بینی منتخب خود ، در زمینه روندهای مورد نظرتان ، حتماً کسب اطمینان نمایید. هر حوزه از عمل زیبایی به مهارت های ویژه در آن حوزه نیاز دارد. با توجه به این موضوع ، متخصص جراحی را انتخاب کنید که در روندی که مد نظر شماست ، از تجربه قابل ملاحظه برخوردار باشد.

3 . جراح بینی را انتخاب کنید که حس زیباشناسی او ، با سلیقه شما متناسب باشد. همه ما می دانیم که تعریف زیبایی از نگاه افراد مختلف ، متفاوت است. بنابراین تکیه بر نظر دوستان و آشنایان یا تجربه جراح زیبایی ، نمی تواند به تنهایی انتظار ما از نتیجه جراحی زیبایی بینی ، را تامین کند. با مشاهده گالری عکس های قبل و بعد از عمل بینی سایر بیماران پزشک منتخب خود ، توجه به ویژگی های مشابه بین خود و سایر بیماران او ، و بررسی نتیجه به دست آمده در روندهای عمل دماغ انجام شده به دست دکتر منتخب در سایر بیماران عمل زیبایی بینی، می توانید به این مهم ، دست پیدا کنید.

4 . به حس خود نسبت به پزشک و سطح کیفیت برقراری ارتباط با او توجه کنید. جراحی بینی ، یک اتفاق بزرگ است و می تواند نقش مهمی را در مسیر خلق چهره جدید ، برای شما ایفا نماید. شما باید صد در صد بتوانید با دکتر بینی و تیم او ، تعامل خوبی را داشته باشید. علت اهمیت این امر ، ایجاد فضایی مثبت برای بیان دغدغه های مربوط به بینی ، بدون استرس و نگرانی و ترسیم یک طرح درمان مفید می باشد.

 

 

از خودتان ، سوالات زیر را بپرسید:

آیا من از زمانی که در تعامل با این جراح بینی هستم ، احساس آرامش و رضایت می کنم ؟

آیا می توانم به توصیه های مطرح شده توسط پزشک بینی منتخب ، احساس اطمینان کامل داشته باشم ؟

آیا نحوه برخورد او با من به گونه ای هست که بتوانم ، سوالات و دغدغه هایم در مورد بینی ام را به راحتی با او در میان بگذارم ؟

آیا فضای ارتباط من با وی به گونه ای هست که بتوانم ، به راحتی درباره عادات و سابقه پزشکی ام با او صحبت کنم؟ این بخش از تعامل بین بیمار و پزشک ، در بالا بردن ضریب ایمنی در روند عمل زیبایی بینی ، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

یکی دیگر از اقدامات مهم شما در انتخاب متخصص بینی ، اطمینان از خدمات ارائه شده از سوی جراح و پرسنل او ، از زمان ترک محل درمان می باشد. یک متخصص عمل بینی متعهد و مسئولیت پذیر ، علاوه بر همراهی بیمار در طول روند عمل ، او را در مسیر دوره ریکاوری نیز تنها نمی گذارد.