تزریق چربی به صورت ، که تحت عنوان گرافت چربی به صورت نیز نامیده می شود، یک روند جراحی است که چربی را از سایر نواحی بدن گرفته و قبل از تزریق به صورت ، فرآوری می نماید. با قرار دادن این چربی طبیعی ، که از بدن خود فرد گرفته شده است ، درمان ، حجم را در نواحی از صورت که در اثر بالا رفتن سن ، فرو رفتگی یا چین و چروک در آن ها ایجاد شده است، بازیابی می نماید. به طور همزمان، فرایند جوانسازی پوست نیز اتفاق می افتد. در ادامه مقاله با دکتر علیرضا محبی ، جراح پلاستیک بینی و صورت همراه باشید.

تزریق چربی به صورت

با بالا رفتن سن ، بدن کلاژن کمتر و کمتری را تولید می کند. کلاژن پروتئینی است که پوست را جوان و پر نگه می دارد. وقتی سطح تولید کلاژن در بدن کاهش می یابد، پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و به این ترتیب، افتادگی پوست و نمایان شدن چین و چروک بر روی آن اتفاق می افتد. تزریق چربی به صورت، یک روش فوق العاده برای رفع معایب، بهبود کانتور صورت و کمک به بازیابی حجم از دست رفته در صورت بخصوص در نواحی فرو رفته در اثر بالا رفتن سن می باشد.

نواحی تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت می تواند به شکلی موفقیت آمیز علائم پیری صورت از قبیل خطوط ریز، پف زیر چشم، خطوط اخم، و گونه های فرو رفته را درمان کند. این روند، چهره خسته را به یک چهره شاداب و جوانسازی شده تبدیل می نماید. این روند می تواند حجم از دست رفته در گونه ها، لب ها و چشم ها را بازیابی نماید.

نواحی متعددی در صورت وجود دارد که توسط فرایند تزریق ، قابل درمان می باشد.

این روند یک گزینه رایج برای بازیابی گونه های فرو رفته، که عارضه جانبی بالا رفتن سن محسوب می شود، به شمار می آید. تزریق چربی به صورت برای پر کردن شقیقه های فرو رفته نیز موثر واقع می شود.

تزریق کردن چربی در زیر ابروها باعث لیفت آنها و پلک بالایی شده و چهره ای جوان تر با چشمانی بازتر و شاداب تر را خلق می نماید.

در افراد پیرتر، گرافت چربی به صورت، یک روش فوق العاده برای بازیابی بافت از دست رفته و درمان شکل چانه تیز، محسوب می شود.

این روند با سایر فرایندهای زیبایی قابل ترکیب بوده و بهتر است همزمان با فرایند لیپوساکشن، انجام پذیرد. به این ترتیب، علاوه از برخورداری از کانتورینگ در سایر بخش های بدن، می توانید چربی برداشت شده از نواحی نامطلوب را در صورت خود جهت بازیابی جوانی تان مورد استفاده قرار دهید.

چه کسانی داوطلب ایده آل تزریق چربی به صورت محسوب می شوند؟

افراد برخوردار از شرایط زیر، داوطلب ایده آل برای تزریق چربی به صورت می باشند:

  1. دارای سلامت جسمی و روحی باشند.
  2. وزن بدن ایده آل داشته باشند.
  3. نگرش مثبت و انتظارات منطقی از درمان داشته باشند.
  4. به دنبال بهبود کانتور صورت باشند.
  5. هدف جوانسازی چهره از طریق بهبود کیفیت و شرایط پوست را دنبال کنند.
  6. به دنبال کاهش دادن خطوط و چین و چروک های صورت باشند.
  7. بهره مند شدن از یک درمان ماندگار تر را مد نظر قرار دهند.

فرایند تزریق چربی به صورت چقدر طول می کشد؟

زمان روند تزریق چربی به صورت بر حسب مقدار چربی مورد نیاز جهت برداشت و سپس تزریق آن به صورت، متغیر است.

عملاً، این فرایند بین 30 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد، البته، مشروط بر اینکه حجم بالایی از برداشت چربی، مورد نیاز نباشد.

نخست چربی از ناحیه دیگری از بدن، اغلب از شکم یا ران ها برداشت می شود. اگر هدف، تنها تهیه مقدار اندکی چربی برای صورت باشد، زمان مورد نیاز، 20 دقیقه خواهد بود.

سپس فراوری چربی انجام می شود. برای فراوری چربی برداشت شده، تکنیک های متعددی از قبیل واشینگ، فیلترینگ و اسپینینگ، موجود می باشد. این کار کمتر از 5 – 10 دقیقه طول می کشد. البته، پالایش سلول های پایه برای تزریق های بعدی، به زمان طولانی تری نیاز دارد.

در نهایت، چربی در محل مورد نظر، در صورت، با دقت بالا در طول یک دوره تقریباً ده دقیقه ای، انجام می شود. البته، نواحی بزرگ تر در صورت، به زمان بیشتری نیاز دارند.

تزریق چربی به صورت

آیا فرایند تزریق چربی به صورت دردناک است؟

فرایند تزریق به صورت، یک روند دردناک نمی باشد. شما در طول روند، تحت بی حسی درمان می شوید و چیزی احساس نمی کنید.
پس از آن برای مدیریت کردن هر گونه درد احتمالی، پاراستامول مورد استفاده قرار می گیرد.

برای بیمارانی که نگران تجربه کردن درد هستند، می توان گزینه بیهوشی عمومی یا بی حسی کامل را مورد استفاده قرار داد.