تزریق ژل لب ، یکی از پرطرفدارترین روندهای زیبایی امروزی ، برای داشتن لب هایی پر و برجسته تر می باشد. اگر شما به طور مادرزادی صاحب لب هایی نازک هستید و این مدل لب مطلوب شما نیست ، یا فکر می کنید حجم لب هایتان به دلیل بالا رفتن سن ، کاهش یافته است ؛ جراحی لب ، گزینه ای درست برای حل این دغدغه فکری شماست. پزشک با استفاده از محصولات با کیفیت و مورد تائید سازمان غذا و دارو ، شکل لب های صاف و غیر جذاب شما را به لب هایی برجسته ، جوان تر و زیباتر ، ارتقا می دهد. در ادامه مقاله با دکتر محبی جراح پلاستیک و زیبایی همراه باشید.

تزریق ژل لب

فرایند تزریق ژل لب

بیشتر فیلرهای لب امروزی ، که برای تزریق تهیه شده اند ، حاوی هیالورونیک اسید می باشند. این ماده یک ترکیب ژل مانند است که به طور طبیعی ، در بدن انسان در محل هایی از قبیل پوست ، بافت همبند و مایعات چشم وجود دارد. اسید هیالورونیک به تامین رطوبت کمک کرده و رطوبت را در لب ها به دام می اندازد. همچنین باعث افزایش تولید کلاژن و در نتیجه ، برجسته تر و جوان تر شدن لب ها می شود.

قبل از روند ، پزشک کرم بی حسی را بر روی لب های شما استعمال کرده و مقدار اندکی از بی حسی موضعی را در ناحیه لب ، تزریق می کند. سپس ، می تواند پروسه تزریق ژل به لب را آغاز نماید.

مدت زمان تزریق ژل لب

فرایند تزریق ژل ، یک فرایند بسیار سریع می باشد ، که اغلب کمتر از 30 دقیقه طول می کشد. تاثیرات حاصل از تزریق ، ماندگار بوده و با یک جلسه تزریق ، شما می توانید به مدت 6 الی 9 ماه ، از داشتن لب هایی برجسته و زیبا لذت ببرید.

هیالورونیک اسید به تدریج تخریب می شود و به مرور زمان ، به وسیله بدن جذب می شود ؛ بنابراین در صورت عدم شرکت در جلسات نگهداری ، نتیجه تزریق ژل به لب ، نهایتاً از بین خواهد رفت.

جلسات نگهداری نتیجه درمان ، هر چند وقت یکبار تکرار می شود ؟

ماندگاری نتیجه به دست آمده از تزریق ژل به لب ، دراز مدت است ؛ ولی دائمی نیست. بعد از اولین جلسه تزریق ، پزشک به شما توصیه می کند تا برای حفظ نتیجه درمان ، 6 الی 9 ماه بعد مراجعه بعدی را انجام دهید.

تزریق ژل لب

مزایای تزریق ژل لب

  • شکل ظاهری بهبود یافته در لب ها
  • ایجاد شکل پر و برجسته طبیعی تر
  • عوارض جانبی بسیار جزئی یا در حد صفر
  • ریکاوری سریع

مراقبت های قبل از تزریق ژل لب

  1. مراقبت های قبل از فرایند تزریق ژل ، به اندازه مراقبت های بعد و دوره ریکاوری ، حائز اهمیت است.
  2. در تمام روندهای تزریق ، بهتر است در زمان مراجعه به پزشک جهت درمان ، آرایش نکنید.
  3. برای جلوگیری از کبودی ، یک هفته قبل از تزریق، به شما توصیه می شود تا مصرف آسپرین ، ایبوپروفن ، موترین روغن زیتون ، روغن ماهی ، ویتامین E ، ویتامین A و دیگر اسیدهای چرب الزامی ، را کنار بگذارید.
  4. شما باید از نوشیدن الکل چند روز قبل از درمان ، اجتناب کنید.
  5. پزشک مصرف خوراکی آرنیکا را 3 تا 5 روز قبل از درمان ، توصیه می کند. این کار به کمتر شدن سطح کبودی و تورم کمک می کند.

ریکاوری و مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

لب هایتان را به مدت 4 ساعت بعد از درمان ماساژ ندهید. در زمان تمیز کردن آرایش صورت ، ناحیه درمان را با ملایمت لمس کنید. تورم ملایم و موقتی ، مورد انتظار است. شما می توانید فعالیت های نرمال خود را فوراً از سر بگیرید. استفاده از کمپرس سرد بر روی ناحیه درمان ، می تواند برای فروکش کردن عوارض بعد از درمان ، مفید باشد. شما می توانید در صورت تجربه درد ، از استامینوفن یا تیلنول استفاده کنید.

تزریق ژل لب

هزینه تزریق ژل لب چقدر است ؟

هزینه کلی تزریق ژل به لب ، به مقدار فیلر مورد نیاز برای تولید نتیجه مورد نظر ، بستگی دارد. همچنین مارک ژل استفاده شده برای تزریق ، نیز بر روی هزینه نهایی آن تاثیر گذار است. در زمان شرکت در جلسه مشاوره ، پزشک علاوه بر انجام اقدامات مربوط به این جلسه ، از قبیل آزمایش فیزیکی لب ها و کسب اطلاعات درباره انتظارات و اهداف و نیز سابقه پزشکی تان ، در خصوص هزینه نیز به شما اطلاع رسانی خواهد کرد.