پروتز گونه ، برای بهبود دادن شکل ظاهری استخوان گونه و بخش میانی صورت ، طراحی شده است. قرار گرفتن تحت جراحی پروتز کردن گونه ، می تواند ناحیه هموار یا فرورفته صورت در قسمت گونه ، را حجم داده و لیفت مورد نیاز را در آن خلق نمود و چهره جوان ، را بازیابی کند. دکتر علیرضا محبی جراح بینی و صورت و دارای بورد تخصصی گوش ، حلق و بینی و جراحی سر و گردن ، انواع خدمات جراحی زیبایی و درمانی صورت را ارائه می نمایند. برای مشاهده نمونه کارهای دکتر محبی ، می توانید به گالری سایت یا اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

پروتز گونه در تهران - دکتر علیرضا محبی

ضرورت عمل پروتز گونه

استخوان گونه در داشتن چهره ای جوان تر و متعادل تر ، دخیل می باشد. جذابیت صورت در برابر آسیب پذیری ناشی از تاثیرات پیری ، نیروی جاذبه و قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، مستعد می باشد. با گذر زمان ، کانتورهای فوق العاده صورت ، به سمت صاف شدن پیش رفته و حجم در بخش میانی صورت ، از دست می رود. هرچند قرار گرفتن تحت تاثیر این تاثیرات ، امری اجتناب ناپذیر است ؛ ولی پروتز گونه می تواند راه حلی برای حل این مشکل و بازیابی حجم از دست رفته در استخوان گونه ها ، محسوب شود.

تصمیم برای انجام پروتز گونه

هیچ سن معینی در این خصوص که چه زمان برای بهره مند شدن از روند جوانسازی مناسب است ، وجود ندارد. وقتی شما در آیینه به خود نگاه می کنید و چیزی در چهره شما برایتان آزار دهنده است ، باید به فکر بهره مند شدن از گزینه های درمان مرتبط با آن ویژگی آزار دهنده در صورت تان باشید. توجه داشته باشید ، بهترین کسی که می تواند شما را در این خصوص راهنمایی کند، جراح زیبایی تان می باشد. همچنین شما باید با میل و اراده خودتان برای انجام هر جراحی زیبایی تصمیم گیری کنید ، و نظر یا پیشنهاد دیگران نباید عامل محرکی برای قرار گرفتن شما تحت روند جراحی زیبایی باشد.

چگونه یک جراح پروتز گونه خوب در تهران انتخاب کنیم ؟

در زمان انتخاب جراح پروتز گونه تهران ، نکات زیر را مد نظر قرار دهید :

  • جراح انتخابی شما باید دارای بورد تخصصی در شاخه زیبایی مورد نظرتان باشد.
  • حتماً در کارنامه سوابق کاری خود ، سابقه درخشان فعالیت در بیمارستان را داشته باشد.
  • در میان همکاران خود ، از شهرت خوبی برخوردار باشد.

یکی از اقداماتی که می تواند به شما در انتخاب پزشک خوب برای پروتز گونه کمک کند ، صحبت با بیماران قبلی جراح و پرسیدن نظر آنها در خصوص سطح رضایت از نتیجه جراحی ، کیفیت تعاملات پزشک ، سطح اطلاع رسانی و همراهی بیمار و موارد دیگر می باشد.

پروتز گونه - دکتر محبی

یک جراح خوب ، کسی است که نه تنها دارای مهارت اجرایی در زمینه درمان می باشد ؛ بلکه نیازهای فردی بیمار را نیز به خوبی درک کرده و شنونده خوبی برای گوش کردن به دغدغه های بیمار ، و اجرای روند جراحی برای رفع این دغدغه ها می باشد. یک دکتر خوب برای پروتز گونه ، در جلسه مشاوره خود ، با فراهم کردن فضایی صمیمی ، این فرصت را به بیمار خود می دهد تا بدون احساس نگرانی و ترس ، دغدغه های خود را مطرح کرده و بتواند ارتباط قابل اعتمادی ، را با پزشک شکل دهد.

روند پروتز گونه

ایمنی حرف اول را می زند. ترجیح اکثر پزشکان بر این است ، که جراحی را تحت بیهوشی عمومی انجام دهند تا بیمارشان ، در حین اجرای روند ، از آرامش کامل برخوردار باشد. با توجه به پیشرفت های رخ داده در تکنیک های بیهوشی ، مشکلاتی از قبیل حالت تهوع ، استفراغ یا گیجی ، بعید می باشد.

پزشک ، جراحی را در شرایط کاملاً استریل در اتاق عمل انجام داده و با استفاده از به روز ترین تجهیزات ، شرایط بیمار را در بالاترین استاندارد ، تحت کنترل قرار می دهد. تمامی مانورهای جراحی ، با دقت و ظرافت کامل انجام شده و برش ها ، با ظرافت تمام بسته می شوند.

بهترین داوطلبین پروتز گونه

بهترین داوطلبین پروتز گونه در تهران همچون دیگر عمل های پروتز مانند پروتز چانه ، افرادی هستند که از سلامت عمومی خوب برخوردار بوده و انتظارات منطقی ، از روند داشته باشند. بعلاوه ، اگر شما دارای یکی از شرایط زیر هستید ، داوطلب خوبی برای جراحی کاشت گونه محسوب می شوید :

  1. برای ایجاد تغییر در چهره خود ، انگیزه بالایی دارید.
  2. می توانید برای سپری کردن دوره ریکاوری ، چند روز فعالیت های روزمره و کار خود را متوقف کنید.
  3. از پس هزینه جراحی پروتز گونه ، بر می آیید.

 

پروتز گونه - دکتر محبی

تکنیک های جراحی پروتز گونه

کاشت گونه از طریق ایجاد برش های کوچک در دهان و قرار دادن ایمپلنت ، مستقیماً بر روی استخوان گونه انجام می شود. ایمپلنت های قابل استفاده در پروتز گونه ، از نظر اندازه و شکل بر حسب تجزیه و تحلیل ساختار گونه ، متفاوت می باشند. در زیر فهرستی از روش های رایج استفاده شده ، در تکنیک های برجسته سازی گونه آمده است :

  • پروتز گونه با ایمپلنت سیلیکون

کاشت گونه با ایمپلنت سیلیکون ، یک راه حل دائمی برای افزودن حجم گونه ها با تنوع وسیعی از شکل ها و اندازه ها ، متناسب با ترجیحات بیمار می باشد. جراح شکل ، اندازه و میزان برجستگی ایمپلنت را مشخص می کند. این نوع ایمپلنت بر خلاف ژل سیلیکون مورد استفاده در پروتز سینه ، به شکل جامد می باشد.

  • پروتز گونه با ایمپلنت پلی اتیلن متخلخل

گزینه رایج دیگر ایمپلنت پلی اتیلن متخلخل می باشد ، که به همان روش مورد استفاده در پروتز سینه با ایمپلنت سیلیکون ، در ناحیه مورد نظر قرار داده می شود. با توجه به اینکه ماده پلی اتیلن ، متخلخل می باش د، به طور طبیعی ، متناسب با کانتور داخلی گونه ها ، با ساختار گونه ترکیب می شود. این نوع ایمپلنت ، به استخوان و بافت متصل می شود و به بافت فرصت رشد می دهد و به این ترتیب ، با شکل طبیعی گونه هماهنگ می شود. مزیت این ایمپلنت ، قدرت تلفیق آن در بافت می باشد. برداشتن این ایمپلنت ، دشوار است.

  • هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید ، ماده ای است که به طور طبیعی در بدن ، اغلب در بافت همبند یافت می شود. این ماده به صورت یک فیلر قابل تزریق ، مورد استفاده قرار می گیرد. در این روند ، که در مقایسه با سایر روش ها ، حداقل تهاجمی ترین روند محسوب می شود ، فیلر در لایه های عمیق در ناحیه میانی صورت ، تزریق می شود. بدین ترتیب، نتایج طبیعی و زیبایی خلق می شود که البته این نتایج ، دائمی نمی باشد. بیشتر فیلرها دارای ماندگاری بین 6 الی 12 ماه می باشند.

پروتز گونه - دکتر محبی

  • تزریق چربی

ماده طبیعی دیگری که در بخش میانی صورت قابل تزریق می باشد ، بافت چربی خود بیمار است که از نواحی دیگر بعنوان ناحیه دهنده براشت می شود. این چربی با استفاده از روند لیپوساکشن ، از ناحیه دهنده برداشت شده و بعد از فرآوری ، به گونه تزریق می شود.