تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس چیست ؟ بوتاکس که نام تجاری برای محصول سم بوتولینوم می باشد ، روش درمان موثری برای از بردن مشکلاتی است ، که در نتیجه بالا رفتن سن ، در بسیاری از بانوان و آقایان نمود می نماید. این محصول با غیر فعال و اصطلاحاً ریلکس نمودن ، ماهیچه های صورت و محدود نمودن دامنه حرکت آن ها ، در کاهش یافتن چین و چروک ها از پیشانی تا گردن ، کمک نموده و باعث صاف شدن پوست می شود. دکتر محبی جراح پلاستیک صورت و بینی ، خدمات بوتاکس را ارائه می نماید.

تزریق بوتاکس

انواع چروک های صورت

چروک های صورت به دودسته تقسیم می شوند :

  1. چروک های فعال (Dynamic Wrinkles) که بدلیل وجود عضله در زیر آنها به وجود می‌آید.این خطوط نتیجه سالها خندیدن،اخم کردن و تغییر فرم عضلات صورت هستند.
  2. چروک های غیر فعال (Static Wrinkles) که بدلیل پروسه پیری و تغییرات محتویات درم پوست ایجاد میشود. در مورد چروکهای فعال یعنی چین وچروکهایی که ارتباط مستقیم با حرکات عضلات صورت دارند، ‌به عنوان مثال چین‌های افقی پیشانی، ‌چین اخم بین ابروها وچین‌های دور چشم استفاده از بوتاکس بسیار موثر است.

بوتاکس چیست ؟

بوتاکس فرم رقیق و خالص توکسین بوتولینوم است که در شل کردن عضلات بسیار موثر است. این دارو با اسامی تجاری مختلفی در بازار وجود دارد که معتبرترین آنها  BOTOX و Dysprot هستند.

چگونه چروک ها توسط بوتاکس برطرف می شود ؟

مقدار مشخصی از بوتاکس توسط سوزن ظریف به داخل عضلات زیر چروک تزریق میشود، این تزریق باعث غیر فعال شدن عضله تولید کننده چین میشود و در نتیجه چروک فعال محو میشود. به همین دلیل بوتاکس برای برطرف کردن چین اخم (بین دو ابرو)، خطوط پیشانی و خطوط دور چشم بسیار عالی عمل میکند.

بوتاکس برای درمان چه مناطقی به کار می رود ؟

کاربرد زیبایی بوتاکس در صورت اغلب برای برطرف کردن چین اخم (بین دو ابرو)، خطوط پیشانی و خطوط دور چشم است.علاوه برا ین موارد از تزریق بوتاکس برای ‌بالا بردن وشکل دادن ابرو ها ، محو خطوط دور لب ، بالا بردن گوشه‌های لب و نوک بینی، کم کردن عمق چاله چانه ، ‌بهبود پوست پرتقالی شدن پوست چانه و برای از بین بردن ‌خطوط عرضی وعمودی گردن میتوان استفاده کرد.به غیر از کاربردهای زیبایی بوتاکس را میتوان برای درمان تعریق بیش از حد کف دست وپا وزیر بغل و حتی درمان سردردهای میگرنی و تنشی به کار برد.

کاربردهای تزریق بوتاکس

بخش فوقانی صورت

چین و چروک های اخم ( بین دو ابرو )

این خطوط ، چین و چروک های عمودی هستند که بین دو ابرو نمایان شده ، و باعث می شود که چهره شما اخم آلود به نظر برسد.

این ناحیه یکی از نواحی صورت است ، که استفاده از بوتاکس تاثیر قابل ملاحظه ای را در آن بر جای می گذارد. یک جراح با تجربه می تواند ، خطوط چین و چروک در این ناحیه را صاف کرده ، و باعث جوانسازی پوست و چهره ای آرام تر شود. اگر عمق این خطوط زیاد باشد ، پزشک درمان با فیلرهای پوستی ، را در ترکیب با بوتاکس به طور همزمان توصیه می کند.

خطوط پیشانی

خطوط پیشانی که تحت عنوان چین و چروک های پیشانی ، یا خطوط سورپرایز نیز نامیده می شوند ، با بالا رفتن سن نمایان تر می گردند. وجود تعداد زیادی از این خطوط و چین و چروک ها ، باعث می شود که صورت و پوست ، شکل ظاهری پیری را به خود گیرد.

اگر علائم بالا رفتن سن در اواخر دهه دوم زندگی ، یا اوایل دهه سوم شروع به پدیدار شدن نمود ، بهتر است استفاده از گزینه های درمان را شروع کنیم. هر قدر برای درمان چین و چروک های پیشانی ، بیشتر دست نگه دارید ، دستیابی به بهترین نتایج درمان ، دشوار تر خواهد شد.

تزریق بوتاکس

خطوط افقی پیشانی ، در اثر عوامل تاثیر گذار ژنتیک ، که در پی بالا رفتن سن ایجاد می شوند ، نمایان می گردند. آسیب دیدگی ناشی از نور خورشید و سیگار کشیدن ، نیز می تواند باعث شکل گیری چین و چروک هایی شود ، که عمیق و عمیق تر شدن آن ها ، باعث دشوار تر شدن فرایند درمان خواهد شد. مواد قابل تزریق ضد پیری ، می تواند تاثیر چین و چروک های پیشانی را کاهش دهد ؛ ولی نمی تواند این چین و چروک ها را به طور کامل از بین ببرد.

در طول جلسه مشاوره ، پزشک شما ترکیبی از بوتاکس و درمان دیگری از قبیل فیلرهای پوستی ، میکرونیدلینگ ، اولتراپی یا درماژ را پیشنهاد می کند.

بخش فوقانی بینی

خطوط بانی ، چین و چروک هایی هستند که در زمان بالا بردن بینی یا بوییدن چیزی ، بر روی این اندام نمایان می شوند. قرار دادن دقیق تزریق های ضد چین و چروک در طرفین بینی ، می تواند شکل ظاهری این خطوط را کاهش دهد.

چشم ها

تزریق بوتاکس یک تکنیک پیشرفته است ، که می توان آن را برای شکل دادن و لیفت ابروها ، و ایجاد فرم مورد نظر در آن ها مورد استفاده قرار داد. این روند که گاهی تحت عنوان ، لیفت صورت بوتاکس یا لیفت ابروی شیمیایی نامیده می شود ، شامل استفاده از یک ترکیب در نواحی از بخش فوقانی صورت ، برای باز کردن ناحیه چشم ها و لیفت پلک های افتاده بدون جراحی زیبایی پلک ، به دست یک پزشک ماهر ، می باشد.

ابرو در یک صورت جوان ، تحت پشتیبانی بوده و در موقعیت بالا قرار دارد. تاثیرات بالا رفتن سن می تواند ، باعث افتاده شدن ابروها شود. این امر چین و چروک های افقی را خلق می نماید ، که در اطراف پوست شکل می گیرند.

تزریق های بوتاکس را می توان به شکلی موثر ، برای معکوس نمودن این تاثیرات مورد استفاده قرار داد.

اطراف چشم ها ( خطوط پنجه کلاغی )

شکل ظاهری خطوط ریز یا خطوط پنجه کلاغی ، در گوشه های خارجی چشم ، در زمانی که صورت شما در حالت خنده نمی باشد ، اغلب با پیری و بالا رفتن سن ارتباط دارد. بوتاکس یک روش موثر ، برای کاهش دادن شکل ظاهری این خطوط می باشد. این ناحیه یکی از رایج ترین نواحی ، برای درمان محسوب می شود.

با ارزیابی دقیق مواد قابل تزریق ضد پیری ، در این نواحی می تواند با بالا کشیده شدن پلک های افتاده ، به تاثیری که باعث کوچک تر به نظر رسیدن چشم ها می شود ، کمک کند.

زیر چشم ها

صاف کردن چین و چروک های ریز ، در زیر چشم ها با استفاده از بوتاکس ، امکان پذیر می باشد. استفاده از بوتاکس در این ناحیه ، باید با دقت و ملاحظه بالا انجام پذیرد. ماهیچه ای که تزریق در آن انجام می شود ، همان ماهیچه ای است که حرکات پلک پایینی را کنترل می کند. در صورت استفاده بیش از حد بوتاکس ، یا تزریق در مکان نامناسب ، افتادگی پلک پایین اتفاق خواهد افتاد.

 مزایای تزریق بوتاکس چیست ؟

تزریق بوتاکس امروزه یکی از بهترین وموثرترین روشهای درمانی زیبایی پوست است .رفع چروک با این روش بسیارسریع و موثر است به طوری که بین۷-۲ روز پس از تزریق اثر بوتاکس شروع میشود و چروکها برطرف میشود.مزیت دیگر این روش برگشت سریع به سر کار است،حتی موقع خروج بیمار از مطب نیز اثری از تزریق انجام شده در بیمار مشاهده نمیشود.

اثرات تزریق بوتاکس بسته به تعداد تزریق قبلی بین ۹-۴ ماه طول میکشد.در صورت تزریق مکرر بوتاکس، به تدریج فواصل تزریق های بعدی بیشتر میشود یعنی عملاً با تزریق بوتاکس کمتر اثرات طولانیتری حاصل میشود.به طور کلی تزریق بوتاکس، بهترین و مطمئن ترین روش غیر جراحی برای جوانسازی پوست است.

چه کسی کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس است ؟

هر کسی که خواهان این است که چهره جوان تر و کم‌چروک‌تری داشته باشد کاندید مناسبی برای تزریق است.مزیت تزریق بوتاکس این است که موقع خنده، اخم و تغییر فرم صورت چروک بیشتری در صورت ظاهر نمیشود.

در طول جلسه مشاوره زیبایی بوتاکس ، درباره چه موضوعاتی بحث می شود ؟

در طول جلسه مشاوره برای روند زیبایی بوتاکس ، شما و پزشک تان درباره نیازها و اهداف تان برای برخورداری از این درمان ، به تفصیل بحث خواهید کرد. جراح شما همچنین تاریخچه پزشکی شما را مورد بررسی قرار داده ، گزینه های درمان شما را شرح داده و تعیین می کند که روند زیبایی بوتاکس ، برای شما مناسب است یا خیر.

در این جلسه شما این فرصت را در اختیار دارید ، تا تمامی سوالات و دغدغه های خود در خصوص این روند درمان را مطرح نموده ، و پاسخ آن ها را از سوی جراح خود دریافت نمایید.

تزریق بوتاکس

دغدغه های شما درباره بوتاکس

ریکاوری بعد از تزریق بوتاکس چگونه است ؟

بعد از تزریق بوتاکس ، هیچ دوره ریکاوری وجود ندارد. بنابراین ، شما آزادانه می توانید به محل کار خود بازگشته و سایر فعالیت های روزمره خود را ، بلافاصله بعد از دریافت درمان ، آغاز کنید. البته باید از مالش دادن صورت و شرکت در فعالیت های سنگین ، به مدت چند روز خودداری کنید.

آیا تزریق بوتاکس دردناک است ؟

درمان زیبایی بوتاکس ، عملاً بدون درد است. شما می توانید از یک عنصر بی حسی موضعی ، برای تسکین حس مور مور شدن ناشی از فرو رفتن سوزن در پوست را دریافت کنید. البته بدون این عنصر بی حسی موضعی نیز سطح تجربه درد ، بسیار ملایم می باشد.

آیا تزریق بوتاکس جای زخم بر جای می گذارد ؟

بلافاصله بعد از درمان ، شما متوجه آثار بسیار کوچک ناشی از فرو بردن سوزن ها ، برای انجام عملیات تزریق در پوست خود می شوید. این آثار دائمی نبوده و تنها چند روز ماندگار می باشند ، و پس از آن به طور کامل رفع شده و هیچ اثری از آنها بر جای نمی ماند.

آیا دوست دارید لب های برجسته داشته باشید ؟

همیشه داشتن لب هایی برجسته ، یکی از رایج ترین خواسته های زنان بوده است. خوشبختانه به مدد ظهور فیلرهای پوستی ، این آرزو به حقیقت تبدیل شده است. زیباجویان می توانند با استفاده از بوتاکس ، از روند فلیپ لب که در واقع همان فرایند برجسته سازی لب ها می باشد ، بهره مند شوند. بوتاکس به طور موقتی ، بخشی از ماهیچه های لب بالا را ریلکس کرده و باعث می شود ، که لب اندکی به سمت بالا متمایل شود و شکلی برجسته تر و پرتر پیدا کند. این ریلکس سازی ماهیچه بعد از تزریق بوتاکس ، می تواند به صاف کردن خطوط عمودی اطراف لب ها نیز کمک کند.

تزریق بوتاکس برای مردان

تزریق بوتاکس ، یک روند درمان فوق العاده برای رفع چین و چروک ها و خطوط صورت مردان می باشد. با درمان خطوط پنجه کلاغی در لبه های چشم ها ، تا خطوط واقع در بین دو ابرو ، تزریق بوتاکس می تواند دامنه وسیعی از خطوط صورت را ، در مردان به سادگی تنها با صرف 15 دقیقه زمان ، درمان نماید.

تزریق بوتاکس

آیا توکسین های مختلفی برای درمان های زیبایی وجود دارد؟

انواع مختلف توکسین های BOTOX، BOCOUTUR و Azzalure ، سه نوع توکسین بوتولینوم نوع A هستند ؛ که برای استفاده در زمینه های زیبایی موجود می باشند.

بوتاکس معروف ترین برند می باشد ، که در دهه 1990 به تولید انبوه خود برای درمان دغدغه های و مشکلات صورت رسید.
بوتاکس دارای پروتئین بیشتری می باشد و محصول طبیعی تری به نظر می رسد ؛ ولی در مقایسه با دیگر انواع محصولات ، واکنش سیستم ایمنی را بیشتر تحریک می کند.

آزالور ( Azzalure ) و بوکوچور (Bocouture ) ، دارای پروتئین های کمتری می باشند. همین امر باعث می شود که محصول خالص تر شود ؛ ولی از طرف دیگر حاوی تمام ویژگی های ارائه شده توسط بوتاکس نمی باشد.