پروتز چانه روندی است که در آن از ایمپلنت ها ، برای ارتقا دادن کانتور چانه و بهبود هارمونی صورت ، استفاده می شود. ایمپلنت های کوچک می توانند چانه را بهبود بخشیده ، میزان برجسته بودن آن را اصلاح کرده و عقب رفتگی آن را جبران نمایند. روند پروتز چانه ، اغلب همزمان با لیفت صورت ، جراحی غبغب ، یا رینوپلاستی برای دستیابی به یک هارمونی متوازن در صورت ، ترکیب می شود. برای مشاوره جراحی با دکتر علیرضا محبی بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، می توانید به مطب ایشان واقع در تهران مراجعه نمایید.

پروتز چانه

وقتی چانه بسیار کوچک یا ضعیف باشد ، پروتز چانه می تواند هماهنگی بین بینی ، لب ها و چانه را شکل دهد. یک چانه ضعیف اغلب باعث بزرگ نشان داده شدن ، اندازه بخش های دیگر صورت شده و نیمرخ کل صورت را از حالت تعادل ، خارج کرده و بدشکل می کند.

پروتز چانه و نیمرخ ما

اگر چانه شما ضعیف باشد ، دیگر روندهای زیبایی صورت نمی تواند به خوبی نتیجه مثبت خود را نشان دهد. درمان هایی از قبیل جراحی بینی ، هم نمی تواند در صورت ناهماهنگ بودن چانه ، تاثیر مثبتی بر روی نیمرخ فرد بر جای گذارد. چانه نقش مهمی در نیمرخ ایفا می کند.

پروتز چانه بعنوان یک روند مستقل برای بیماران دارای چانه عقب رفته ، باعث جبران مشکل نیمرخ نامتعادل می شود. هرگونه ناهماهنگی در این بخش با استفاده از روند پروتز چانه ، قابل درمان می باشد. بنابراین با مشاوره با متخصص خود و اجرای توصیه های او در این خصوص ، به چهره ای متعادل خصوصاً در نمای نیمرخ دست پیدا کنید.

جلسه مشاوره برای پروتز چانه

در جلسه مشاوره برای پروتز چانه ، جراح زیبایی شما را به صحبت درباره دغدغه هایتان تشویق کرده و با پرسیدن سوالاتی ، درک بهتری از انتظارات شما از روند به دست می آورد. پزشک ، صورت شما را آزمایش کرده و توصیه هایی را در اختیار شما قرار داده و با استفاده از کلیه اطلاعات به دست آمده ، یک طرح جراحی را تدوین می کند.

اگر داوطلبی شما برای بهره مندی از درمان تائید شود ، عکس های قبل و بعد سایر بیماران به شما نشان داده می شود ، تا به این ترتیب بتوانید بیشتر با ذائقه هنری و سبک کار جراح آشنا شوید.

پروتز چانه

داوطلبین ایده آل برای پروتز چانه

در صورت وجود شرایط زیر ، بعنوان داوطلب خوب برای پروتز چانه محسوب می شوید :

  • از سلامت عمومی خوب برخوردار بوده و مشکل پزشکی ، که بر روی روند بهبود تاثیر بگذارد ، نداشته باشید.
  • سیگاری نباشید.
  • نگرش مثبت و اهداف منطقی داشته باشید.
  • در خصوص نیمرخ خود دغدغه داشته باشید.

جراح ، چانه و نیمرخ شما را برای بحث درباره روندهای زیبایی صورت ، مورد بررسی قرار می دهد.

در طول روند پروتز چانه چه انتظاری دارید ؟

برای پروتز چانه ، برشی در داخل دهان درست بالای تاخوردگی ، بین لب پایین و لثه یا در خط تای زیر چانه ، ایجاد می شود.  روند پروتز چانه ، به صورت جراحی سرپایی انجام می شود. ایمپلنت های چانه ، از درجه پزشکی بوده و از مواد شبکه ای یا متخلخل می باشند و به این ترتیب ، درجه بالایی از ایمنی و رضایت ، در پی استفاده از آن ها محقق می شود.

کیفیت این ایمپلنت ها ، به گونه ای است که بافت به راحتی در آن تلفیق می شود و در نتیجه ، ایمپلنت در محل خود ثابت شده و با بافت های اطراف ، یکنواخت می شود.

ریکاوری بعد از پروتز چانه

پانسمان قرار داده شده بر روی ناحیه درمان ، به مدت چند ساعت بعد از جراحی ، در محل خود باقی می ماند. درد و تورم معمولاً در حداقل سطح خود قرار داشته و بهبود اولیه ، معمولاً در طول یک هفته تکمیل می شود. البته گاهی تورم باعث می شود چانه ، برجسته تر از حد طبیعی به نظر برسد.

گاهی بی حسی و مورمور شدن در ناحیه درمان را تجربه می کنید. این حالت معمولاً با سپری شدن روند بهبود ، کاهش می یابد. مثل هر روند جراحی دیگری تقریباً یک سال ، تکمیل روند بهبود ، زمان لازم است.

پروتز چانه

انتخاب جراح خوب

یک جراح خوب و با تجربه ، کلیه ملاحظات برای انجام یک جراحی پروتز چانه موفق ، را در نظر می گیرد. در زمان انتخاب جراح ، باید تخصص ، صبوری ، قدرت برقراری یک ارتباط دوستانه و سایر فاکتورها را برای تضمین دستیابی به یک نتیجه رضایت بخش ، مد نظر قرار دهید.