پروتز چانه + صفر تا صد

پروتز چانه روندی است که در آن از ایمپلنت ها ، برای ارتقا دادن کانتور چانه و بهبود هارمونی صورت ، استفاده می شود. ایمپلنت های کوچک می توانند چانه را بهبود بخشیده ، میزان برجسته بودن آن را اصلاح کرده و عقب رفتگی آن را جبران نمایند. روند پروتز کردن چانه ، اغلب همزمان با لیفت صورت ، جراحی غبغب ، یا جراحی بینی برای دستیابی به یک هارمونی متوازن در صورت ، ترکیب می شود. برای مشاوره جراحی با دکتر علیرضا محبی بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در تهران ، می توانید به مطب ایشان واقع در تهران مراجعه نمایید.

پروتز چانه در تهران - دکتر محبی

وقتی چانه بسیار کوچک یا ضعیف باشد ، بزرگ کردن چانه با پروتز می تواند هماهنگی بین بینی ، لب ها و چانه را شکل دهد. یک چانه ضعیف اغلب باعث بزرگ نشان داده شدن ، اندازه بخش های دیگر صورت شده و نیمرخ کل صورت را از حالت تعادل ، خارج کرده و بدشکل می کند.

پروتز چانه و نیمرخ ما

اگر چانه شما ضعیف باشد ، دیگر روندهای زیبایی صورت نمی تواند به خوبی نتیجه مثبت خود را نشان دهد. درمان هایی از قبیل جراحی بینی ، هم نمی تواند در صورت ناهماهنگ بودن چانه ، تاثیر مثبتی بر روی نیمرخ فرد بر جای گذارد. چانه نقش مهمی در نیمرخ ایفا می کند. کاشت ایمپلنت چانه چانه به عنوان یک روند مستقل برای بیماران دارای چانه عقب رفته ، باعث جبران مشکل نیمرخ نامتعادل می شود. هرگونه ناهماهنگی در این بخش با استفاده از روند پروتز چانه ، قابل درمان می باشد. بنابراین با مشاوره با متخصص خود و اجرای توصیه های او در این خصوص ، به چهره ای متعادل خصوصاً در نمای نیمرخ دست پیدا کنید.

مزیت های پروتز چانه همزمان با عمل بینی

در شرایطی که چانه عقب تر از حالت طبیعی باشد ، برای دریافت نتیجه بهتر از عمل زیبایی بینی ، ممکن است جراح بینی تهران به بیمار پیشنهاد دهد برای ایجاد تقارن و تعادل در زیبایی صورت ، عمل پروتز چانه نیز در کنار رینوپلاستی انجام شود. نمای نیم رخ از جمله فاکتورهای بسیار مهم در زیبایی شناسی چهره به شمار می آید و زاویه بین چانه و بینی مشخص می کند که نیم رخ شما چقدر جذاب و زیبا است. هرچند که ممکن است چانه کوچک به اندازه بینی بزرگ قابل توجه نباشد ؛ با این حال می تواند زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار دهد ؛ از این رو با انجام این پروسه در کنار یکدیگر می توان یک هارمونی زیبا در بین اعضای چهره ایجاد نمود که در نهایت منجر به زیبایی بیشتر چهره خواهد شد.

دقت داشته باشید که هزینه همزمان این دو جراحی به صورت همزمان بسیار کمتر از انجام این جراحی به صورت جداگانه است ، از طرفی اگر این دو پروسه به صورت همزمان انجام شوند ، تنها یک بار تحت بیهوشی قرار خواهید گرفت و ریسک عوارض ناشی از بیهوشی کاهش پیدا می کند.

فیلم جراحی پروتز چانه با دکتر محبی

برش های جراحی پروتز چانه به چه صورت است ؟

به صورت کلی دو روش برای قرار دادن ایمپلنت در چانه وجود دارد که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت :

برش داخل دهانی : در این روش ، برش های جراحی در داخل دهان در ناحیه لب پایین که به لثه متصل است ، ایجاد می شود. از مزیت های این تکنیک می توان به قابل مشاهده نبودن جای زخم های جراحی اشاره نمود اما در این روش احتمال بروز عفونت بیشتر است.

برش زیر چانه : در این تکنیک در ناحیه زیر چین چانه یک برش خارجی کوچک ایجاد می شود ؛ در این روش جایگذاری پروتز در چانه راحت تر است ؛ از این رو پروتز دقیق تر در در ناحیه چانه قرار داده می شود ، جای برش های جراحی نیز با رعایت مراقبت های بعد از جراحی پروتز چانه به مرور محو شده و از بین خواهد رفت.

جلسه مشاوره برای کاشت چانه با جراحی

در جلسه مشاوره برای پروتز چانه در تهران ، جراح شما را به صحبت درباره دغدغه هایتان تشویق کرده و با پرسیدن سوالاتی ، درک بهتری از انتظارات شما از روند به دست می آورد. پزشک ، صورت شما را آزمایش کرده و توصیه هایی را در اختیار شما قرار داده و با استفاده از کلیه اطلاعات به دست آمده ، یک طرح جراحی را تدوین می کند. اگر داوطلبی شما برای بهره مندی از درمان تائید شود ، عکس های قبل و بعد سایر بیماران به شما نشان داده می شود ، تا به این ترتیب بتوانید بیشتر با ذائقه هنری و سبک کار بهترین جراح ایمپلنت چانه در تهران آشنا شوید.

پروتز چانه در تهران - دکتر علیرضا محبی

داوطلبین ایده آل برای پروتز چانه در تهران

در صورت وجود شرایط زیر ، به عنوان داوطلب خوب برای پروتز چانه در تهران با دکتر محبی محسوب می شوید :

 • از سلامت عمومی خوب برخوردار بوده و مشکل پزشکی ، که بر روی روند بهبود تاثیر بگذارد ، نداشته باشید.
 • سیگاری نباشید.
 • نگرش مثبت و اهداف منطقی داشته باشید.
 • در خصوص نیمرخ خود دغدغه داشته باشید.

جراح چانه خوب در تهران ، چانه و نیمرخ شما را برای بحث درباره روندهای زیبایی صورت ، مورد بررسی قرار می دهد.

در طول روند پروتز چانه چه انتظاری دارید ؟

برای پروتز کردن چانه ، برشی در داخل دهان درست بالای تاخوردگی ، بین لب پایین و لثه یا در خط تای زیر چانه ، ایجاد می شود. روند پروتز چانه ، به صورت جراحی سرپایی انجام می شود. ایمپلنت های چانه ، از درجه پزشکی بوده و از مواد شبکه ای یا متخلخل می باشند و به این ترتیب ، درجه بالایی از ایمنی و رضایت ، در پی استفاده از آن ها محقق می شود. کیفیت این ایمپلنت ها ، به گونه ای است که بافت به راحتی در آن تلفیق می شود و در نتیجه ، ایمپلنت در محل خود ثابت شده و با بافت های اطراف ، یکنواخت می شود.

ریکاوری بعد از پروتز چانه

پانسمان قرار داده شده بر روی ناحیه درمان ، به مدت چند ساعت بعد از جراحی ، در محل خود باقی می ماند. درد و تورم معمولاً در حداقل سطح خود قرار داشته و بهبود اولیه ، معمولاً در طول یک هفته تکمیل می شود. البته گاهی تورم باعث می شود چانه ، برجسته تر از حد طبیعی به نظر برسد. گاهی بی حسی و مورمور شدن در ناحیه درمان را تجربه می کنید. این حالت معمولاً با سپری شدن روند بهبود ، کاهش می یابد. مثل هر روند جراحی دیگری تقریباً یک سال ، تکمیل روند بهبود ، زمان لازم است.

پروتز چانه در تهران - دکتر محبی

انتخاب جراح پروتز چانه خوب در تهران

یک جراح خوب و با تجربه ، کلیه ملاحظات برای انجام یک جراحی کاشت چانه موفق ، را در نظر می گیرد. در زمان انتخاب بهترین جراح چانه تهران ، باید تخصص ، صبوری ، قدرت برقراری یک ارتباط دوستانه و سایر فاکتورها را برای تضمین دستیابی به یک نتیجه رضایت بخش ، مد نظر قرار دهید.

اقدامات پیش از عمل پروتز چانه

در طول اولین جلسه مشاوره ، جراح یک بررسی اجمالی از پیشینه پزشکی فرد مراجعه کننده انجام می دهد. همچنین ایشان را از لحاظ سلامت روانی ارزیابی می کند تا مطمئن گردد ایشان در سلامت کامل روانی برای انجام پروتز چانه در تهران تصمیم گرفته اند. دیدگاه مثبت و خواسته های معقول شخص از جراحی متقابلا میزان رضایت او از عمل را نیز افزایش می دهد. همچنین به جهت بررسی دقیق تر ایرادات و آناتومی کلی صورت ، عکسبرداری هایی از چانه و چهره به انجام می رسد.

جراح پلاستیک بدون آن که باعث ترس متقاضی شود ، او را از ریسک و عوارض احتمالی عمل آگاه می سازد. بخصوص برای کسانی که به بیماری هایی همچون فشار خون بالا و ناهنجاری های خونی مبتلا هستند. افرادی که پوست شان مستعد تشکیل اسکار بوده و کسانی که سیگار می کشند نیز از جمله داوطلبین پر خطر در نظر گرفته می شوند.

در پایان جلسه اگر فرد به عنوان کاندید مطلوب جراحی ایمپلنت چانه انتخاب گردید ، بهترین دکتر عمل پروتز چانه در تهران موارد زیر را نیز برای او توضیح می دهد :

 • تکنیک های جراحی که بهترین نتیجه را به ارمغان می آورند
 • نوع بیهوشی مناسب برای فرد
 • محل انجام پروسه جراحی
 • پیشنهاد انجام دیگر عمل های زیبایی همراه با پروتز چانه که باعث ارائه نتیجه بهتری می شوند.

در دوره ریکاوری جراحی پروتز چانه چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

کسانی که می خواهند به یک نتیجه بسیار عالی از عمل مذکور دست یابند ، باید مراقبت های بعد از پروتز چانه را جدی بگیرند. جراح بعد از عمل توصیه های مراقبتی را به افراد آموزش می دهد که در ادامه می خواهیم به ان ها بپردازیم.

انتظار می رود اکثر بیماران حداقل برای بازگشت به محل کار خود و سایر فعالیت های روزانه ، یک هفته زمان نیاز داشته باشند. بروز درد بعد از هر عمل طبیعی است. شدت درد نمود یافته بعد از جراحی بزرگ کردن چانه با پروتز ، قابل کنترل است و مصرف داروهای مسکن و قرار دادن کمپرس یخ در 24 الی 48 ساعت ابتدایی ، باعث فروکش شدن آن می شوند.

 • نحوه خوابیدن :

حالت خوابیدن بعد از عمل بسیار مهم است. بایستی حداقل به مدت دو هفته به هنگام خواب روی کمر خود دراز بکشید و سرتان را به کمک چند بالش در وضعیتی بالاتر از بدن تان قرار دهید. این امر علاوه بر این که از وارد آمدن فشار به محل جراحی جلوگیری می کند ، در کاهش ورم ایجاد شده نیز تاثیر گذار است و موجب می شود برش های جراحی سریع تر بهبود یابند.

 • تغذیه :

بهترین جراح پلاستیک تهران توصیه می کند که در یک الی دو روز اول بعد از عمل به مصرف غذاهای مایع مثل سوپ های آبکی اکتفا کنید. بعد از آن کم کم می توانید برنامه غذایی معمول خود را در پیش بگیرید.

 • سطح فعالیت :

برای اینکه نتیجه جراحی پروتز چانه دستخوش تغییرات نشود ، باید فعالیت های خود را برای مدتی محدود کنید. به گفته پزشک هر گونه فعالیت سنگین و پر فشار فیزیکی اعم از تمرینات ورزشی یا کارهای مربوط به شغل خود را باید به مدت 3 الی 4 هفته ترک کنید.

سایر مراقبت های بعد از عمل :

محل بخیه را روزانه با استفاده از هیدروژن پر اکسید تمیز نمایید.

در صورت تجویز پماد آنتی بیوتیک ، حتما آن را بر روی محل زخم ها اعمال کنید.

از تکان دادن مداوم سر به سمت چپ و راست و خم شدن به سمت جلو امتناع ورزید

به منظور کسب نتیجه دلخواه ، رعایت تمام نکات فوق الذکر الزامیست. در نظر داشته باشید که نتیجه نهایی بین یک الی سه ماه زمان می خواهد تا نمایان شود. پس می بایست برای آن که سریع تر به نتیجه برسید ، مراقبت های لازم را انجام دهید.

آیا نتیجه ای که از جراحی پروتز چانه بدست می آید دائمی است ؟

پروتزهایی که در جراحی افزایشی چانه بکار می روند بسیار محکم و با دوام هستند و به سادگی صدمه نمی بینند. از این رو می توانیم بگوییم که نتیجه بدست آمده همیشگی است. ریسک آسیب دیدن این ایمپلنت ها پایین بوده و در صورت آسیب دیدگی با انجام جراحی ترمیمی قابل تعویض هستند.

عوارض جراحی پروتز چانه

کلیه عمل های زیبایی درصدی از عوارض را به همراه دارد. چنانچه پروتز چانه نزد یک جراح متبحر به انجام رسد ، ریسک عارضه های احتمالی به حداقل می رسد. از جمله عارضه هایی که ممکن است نمود یابند ، عفونت ، جا به جایی پروتز ، بر جای ماندن اسکار و واکنش بدن نسبت به داروی بیهوشی است. اگر مراقبت ها به درستی انجام شوند ، از خطر عوارض در امان می مانید.

در چه مواقعی بعد از عمل باید به پزشک مراجعه کنید ؟

چنانچه پس از عمل شاهد تب ، ورم و درد غیر طبیعی بودید باید حتما به یک دکتر عمل چانه خوب در تهران مراجعه کنید. برای جلوگیری از بروز این امر بهتر است در جلسات ویزیت بعد از عمل که از سوی پزشک تعیین می شوند ، حضور یابید تا ایشان از روند بهبودی شما آگاه شود و در صورت مشاهده مورد غیر طبیعی ، از وخیم تر شدن آن جلوگیری کند.

نتیجه همزمان لیفت سانترال لب و جراحی پروتز چانه

در ویدیو زیر می توانید شاهد تغییرات زیباجو پس از جراحی همزمان پروتز چانه و جراحی سانترال لب باشد. 

پروتزهای چانه به چه صورت هستند ؟

پروتزها یا ایمپلنت هایی که برای رفع عقب رفتگی چانه مورد استفاده قرار می گیرند ، ساختارهای کوچک و محکمی هستند که عموماً از مواد زیست سازگار (سازگار با بافت های زنده ) تهیه می شوند. عموماً جنس پروتزهای چانه از سیلیکون می باشد ؛ بدین خاطر که پس از قرار گیری در محل مورد نظر فرم دهی آن ها به آسانی انجام شود و در کنار استخوان چانه به درستی قرار گیرند.

پروتزها به لحاظ فرم و سایز انواع مختلفی دارند که جراح زیبایی با بررسی چهره هر شخص و خواسته او می تواند مناسب ترین انتخاب را برای او انجام دهد. پس از قرارگیری ایمپلنت ها در چانه ، حالت بسیار طبیعی را ایجاد می کنند ؛ به گونه ای که انگار بافت طبیعی هستند.

نوع دیگری از پروتز چانه به نام مدپور وجود دارد. این ماده به تازگی مورد استفاده قرار می گیرد و روز به روز به محبوبیت آن اضافه می گردد. روی این مدل ایمپلنت ها منافذی وجود دارد که به بافت اجازه می دهد به جای اینکه دور پروتز را فرا بگیرد ، به آن بچسبد.

تفاوت میان پروتز چانه ، فیلر و گرافت چربی چیست ؟

کاشت ایمپلنت درون چانه تنها راه بزرگ کردن و برجسته نمودن ناحیه فک و چانه نمی باشد. شما به عنوان یک زیباجو می توانید از فیلرهای درمال یا چربی نیز بهره بگیرید. در ادامه توضیح مختصری در مورد این روش ها برای شما گردآوری کرده ایم :

 • تزریق فیلر در چانه : در رویکرد تزریق فیلرهای درمال یا پوستی ، هیالورونیک اسید و یا مواد دیگری درست به زیر پوست شما وارد خواهند شد و به صورت حجم می بخشند. فیلرها می توانند ظاهر یک چانه کوچک را بهبود بخشند و چین و چروک اطراف فک و این عضو را از بین ببرند. این رویه درمانی غیر جراحی است و پس از مدتی تاثیر آن از بین خواهد رفت.
 • تزریق گرافت چربی : بهترین جراح پروتز چانه در تهران ابتدا لیپوساکشن را ( عملی که در آن به وسیله دستگاه مکش و یک کانولا چربی ها تخلیه خواهند شد ) در قسمت دیگری از بدن ؛ معمولا شکم یا ران به انجام می رساند. در مرحله بعدی این چربی پالایش شده و به چانه تزریق خواهد شد. تزریق گرافت چربی یک پروسه کم تهاجمی می باشد.

توجه داشته باشید هر دوی این پروسیجرها موقتی هستند و نتیجه کار بعد از مدتی از بین خواهد رفت ؛ در چنین مواقعی نیاز است تا دوباره تحت این رویکردها قرار بگیرید و یا اینکه به منظور رسیدن به یک نتیجه دائمی ، از جراحی ایمپلنت چانه بهره مند شوید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات

دکتر علیرضا محبی